Bihter Makyajı Nasıl Yapılır | Hanımların Dünyası

loading...

Bihter Makyajı Nasıl Yapılır

Bihter Makyajı Nasıl Yapılır

Bihter Makyajı Nasıl Yapılır

Kadınların hayatında makyajın vazgeçilmeyen bir bakım kürü olduğunu bilmekteyiz. Bu nedenle kadınlar özellikle son trend ünlülerin nasıl makyaj yaptıklarını merak ederler. Bunlardan birisi çok konuşulan Bihter makyajıdır. Bihter makyajı Beren Saatin Aşkı memnun dizisinde sürekli yaptığı o gizemli makyaj türüdür. Bu makyaj diziden o kadar sene geçmesine rağmen hala bakım evlerinde bu isim adı ile makyaj yaptırılmaktadır. Sizde Bihter güzelliği aynı şekil yüzünüzde yakalamak istiyor iseniz o halde size bunun sırlarını vereceğiz. Bakalım Bihter makyajı nasıl yapılır hep birlikte bunun püf noktalarını öğrenelim. Makyaj yaparken yüzünüzün cazibesini arttırmak mı istiyorsunuz. Bunun için ince ve çekici bir makyaja başlamadan önce yüzünüzü nemlendirici sabun ile yıkayın. Yüzün yağ oranını bu şekilde nemlendirin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra evinizde arko krem var ise yüzün her bir yerine bundan sürün ve masaj yaparak bu kremin en az 10 dakika kadar yüzünüze nüfuz edilmesini sağlayınız. Bunun nedeni makyaja başlamadan önce cildin canlılık görüntüsünü yakalamaktır.

Geçelim Bihter makyajı nasıl yapılır kısmına.

1.Yöntem: Cildiniz eğer pürüzlü ise işe önce bu sivilcelerin görünmesini engellemek ile başlayın. Kaliteli bir fondöten kremi uygulanabilir. Fondötenin cilt teniniz ile uyumlu olması gerekir. Çünkü fondöten çok koyu ise sizin de yüzünüz çok açık ton ise arada renk karması olabilir ve kaymalar bozulan fondötende yüzünüze sırıtabilir. Bunun için aynı renk tonları aynı seçmeniz bu tür olasılıkları yaşamanıza engel olacaktır.

2. Yöntem: Elinizde var ise transparan pudrayı bu adımdan sonra üzerine ince tabaka şeklinde bir fırça yardımı ile sürün. Bunun nedeni parlamayı azaltmak daha doğal görünümü ortaya sermektir.

3. Yöntem: Bihter makyajına başladınız ve gerekli yüz kapatıcılarını sürdünüz. Sıra geldi makyajın en çekici kısmına. Göz makyajı belirleyen ve güzelliği ortaya seren en önemli etkendir. Göz makyajının uzun süre dayanması ve akmaması makyajın en önemli kısmıdır. Bunu yaptığınız zaman kalıcılığı size yetmeli gününüz en güzel şekilde geçmelidir. Öncelikle yapmanız gereken göz kapağınızın üzerine primer uygulamasıdır. Farı kıyafetinize göre belirlemeniz Daha hoş görünmenize yardımcı olacaktır. Örneğin kadınların en çok tercih ettiği far gümüş rengidir. Göz kapağında inanılmaz durmaktadır. Zaten Bihter makyajında en çok sevilen kısım budur.

Alt ve üst kısımlarına kalem çekerken gözün mikrop kapmasını engelleyin. Bunun için bir makyaj bezine ihtiyacınız olabilir. Gözaltına ve üstüne belirgin bir şekilde çizdiğiniz göz kalemini Gözün sağ ve sol şakak kısımlarına doğru uzatın. Bu gözün iri ve çekici olmasını sağlayacaktır. Daha sonra kaliteli rimeli kirpiklerin altından üstüne doğru kıvrak bir şekilde sürme işlemine geçiniz. Sürme işlemi bittiğinde gözünüzü havaya bakacak kadar 2 dakika kadar bekletin. Bu rimelin hızlı kurumasını sağlayacaktır. Kirpiklerin daha belirgin olması için ise rimeli 2 dakika sonra üzerinden tekrardan sürünüz. Artık harika bir göz makyajına sahipsiniz.

4. Yöntem: Göz makyajı bittikten sonra sıra geldi yanaklarınıza allık sürmeye. Allık rengini sürmeden önce yine bir kat ince tabaka şeklinde fondöteni yüzünüzde yenileyin. Daha sonra allık fırçası ile ten renginize en çok yakışacak rengi seçin. Bu renk genelde şeffaf bir renktir. Şeftali tonlarında allığı yüzün yanak kısmından şakak kısmına kadar yukarı doğru sürünüz. Bu yanaklarınızın elmacık kemiklerini ortaya çıkartacak, yanaklar daha dolgun gözükecektir. Daha sonra dudağınıza uygun ruju sürün.Başarıyla tamamladığınız makyaj sizi güne en özel olmanızı sağlayacaktır. Sizlere Bihter makyajı nasıl yapılır hakkında detaylı bilgileri aktardık. Sizde bu makyaj ile güzelliğinizi ortaya çıkartabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb