Video Galerisi Bilgi Bez Bebek Nasıl Yapılır

Bez Bebek Nasıl Yapılır

-

- Advertisment -

Bez Bebek Nasıl Yapılır

Kız çocuğu olan anneler genellikle kızlarına hatıra kalsın, sonra torunları oynasın diye bez bebek yaparlar. Bazen kızları ile birlikte vakit geçirmek için de bez bebek yapan anneler ve anneanneler bez bebek nasıl yapılır? Sorumuzu harika bir şekilde yanıtladı. Bez bebek yapımında kullanılacak malzemeler genellikle evde atmaya hazırlandığınız renkli kumaşlar, artık iplikler, çeşitli boncuklar, düğme gibi malzemeler. Kıyafetlerini dikmek için de daha çok keçe gibi renkli malzemeler gerekiyor. Görüldüğü gibi son derece maliyetsiz olan bez bebek yapımında iğne, makas gibi malzemeleri büyüklerin kullanması daha doğru. Bez Bebek Yapım Aşamaları Bez bebek nasıl yapılır? Önce bez bebek yapımında kullanacağınız kumaşları hazırlamanız gerekiyor. Mümkünse beyaz renkte olsunlar. Çünkü kıyafet giydirince daha güzel görünüyorlar. Bir gazeteyi kalıp olarak kullanabilirsiniz. Gazete kağıdını yere serin ve istediğiniz büyüklükteki bez bebek için çizin. Başı, elleri, bacakları ve beli dikiş payı kalacak şekilde makas yardımı ile kesin. Bebek için hazırladığınız kumaşları kenarlarından iğneleyip yere serin. Üzerine kestiğiniz gazete kağıdını koyup iğneledikten sonra etrafından dikkatlice kesin. Dikerken farklı bir iplik kullanarak süs verebilirsiniz. Bez bebeğinizin koltuk altından başlayarak kafa üstünden diğer koltuk altına kadar dikin. Yarısını elyaf ile doldurduğunuz bez bebeğinizin bacaklarından birini daha dikin ve doldurun. Diğer bacağın ayak kısmına kadar dikin, doldurduktan sonra ayak kısmını da dikin. Bez Bebek Giydirme Aşamaları Bez bebek nasıl dikilir? Nasıl giydirilir? Bebeğinizin dikim aşamaları bittiğine göre sıra giydirmeye geldi.

Bir marka oyuncak bebek kadar olmasa da kendi emeğiniz ile yaptığınız bir bebeğiniz var. Onu en güzel şekilde nasıl giydireceksiniz? En kolay elde dikilen malzeme olarak keçe burada devreye giriyor. Canlı renklerden satın aldığınız küçük keçe parçalarından istediğiniz türde kıyafetler kesin. Örneğin pantolon ve gömlek. Bunları dikerken de bebek için gazete kağıdına çıkardığınız kalıbı kullanabilirsiniz. Fakat keserken dikiş payı koymayı unutmayın. Özellikle farklı renklerde iplik kullanın. Keçeyi dikerken kullanacağınız iğne normal dikiş iğnesinden bir boy büyük olmalı. Çünkü keçe sert bir malzemedir. Diktiğiniz kıyafetleri bebeğinize giydirebilirsiniz. Artık ağzını, gözlerini ve burnunu oluşturabilirsiniz. Bez Bebeğin Ağzı, Burnu ve Gözleri Bez bebeğinizin yüzünü oluştururken inci gibi duran parlak düğmelerden kullanabilirsiniz. Bu düğmeler genellikle çoraptan oyuncak yaparken kullanılıyor. bez bebekte de harika duracaktır. Ağzı için farklı renk bir iplik veya keçe kalemi kullanabilirsiniz. Burnunu yaparken yine keçe kaleminden faydalanabilirsiniz. Bez bebeğinizin kulakları olacaksa küpeleri de mutlaka olmalı. Değişik boncuklardan küpe hatta koluna bir bileklik ve boynuna bir kolye yapabilirsiniz. Kızınız ile birlikte vakit geçirirken bez bebeğinize değiştirebileceği kıyafetler de dikmelisiniz. Hatta eski tüllerinizden bir gelinlik bile dikebilirsiniz. Ama o zaman bez bebeğiniz damatsız olmaz.

Bez Bebeğin Saçlarının Yapım Aşamaları Bez bebeğinizin saçlarının rengine karar verdiniz mi? Sarımı, kahve rengi mi, yoksa siyah mı olacak. Hatta bir çılgınlık yapıp belki de turuncu iplik kullanırsınız. Kullanacağınız artık ipleriniz ne renk olursa olsun bez bebeğinize çok yakışacak. Yuvarlak kestiğiniz bir kartonun iki kenarına karşılıklı çentik atın. Artık ipinizi bitene kadar attığınız çentiklerin içine geçecek şekilde kartonun üzerine sarın. İp bittiğinde bir ucunu silikon tabancası ile yapıştırın, diğer ucunu makas ile kesin. Daha sonra yapıştırdığınız yere bir kere daha silikon sürüp bebeğin başına yapıştırın. Böylelikle saçlar oluşur. Ama saçları dikmeyi düşünüyorsanız, ipleri aynı şekilde kartona sarın ve bir ucundan kesin. Birer birer çekip iğneye geçirin ve rast gele bebeğin başının üzerinde geçirip düğüm atın. Tüm ipleri bu şekilde geçirdikten sonra saçları örüp bırakın. Artık bez bebeğiniz hazır. Peki, erkek bez bebek nasıl yapılır? Erkek Bez Bebek Yapımı Erkek bez bebek yapımı da kız bebek ile aynı. Fakat değişen sadece kıyafetleri ve saçları. Erkek bez bebeğin saçlarını yaptıktan sonra kısa kesebilirsiniz. Kıyafetlerini ise daha farklı dikebilirsiniz. Erkek bez bebek kıyafetleri keçe yerine farklı kumaşlardan dikilebilir. Fakat keçeden dikecekseniz tavsiyem bahçıvan pantolon dikmeniz yönünde. Böylece daha dikiş dikmiş olursunuz ve parmaklarınız daha az ağrır. Hatta beyaz bir kumaştan önce gömlek dikebilirsiniz. Bu penye olabilir.

Pantolon keçesi daha canı bir renk olmalı. Bebeklerin ayakkabılarını nasıl yapacağını hiç düşündünüz mü? Bez Bebek Ayakkabısı Nasıl Yapılır? Öncelikle en kolay yöntem olan ayak üzerine soğuk silikon ile şekil yapma yöntemini kullanarak oje ile boyayabilirsiniz. Fakat örme işi yapacaksanız, on tane zincir çekin ve üzerini dolanarak tırabzan ile doldurun. Böylece küçük bir batik oluşturun. Bebeklerin ayaklarına bu patikleri giydirin. Bebeklerimizin ayakkabıları da hazır olduğuna göre kızınız güle güle oynasın. Bez dışında ev yapımı bebek başka hangi malzemeler ile yapılır? Bez Bebek Yapmanın Farklı Yöntemleri Bez bebek yapmak için kollarını ve bacaklarını dikmek istemiyorsanız, çorap kullanarak da yapabilirsiniz. İster internet üzerinden ister gazete kağıdı ile kendi kalıbınızı kendiniz çıkarın. Sonra çorapları elinize alın ve sizden istendiği gibi kesmeye başlayın. Bir kısmı zaten tüm olduğu için dikmenize gerek yok. Sadece bir tarafından dikeceğiniz bez bebeğinizi elyaf ile dolduracağınız için hepsini dikmeden önce doldurun. Gözlerini yaparken aynı düğmelerden kullanabilirsiniz. Fakat dikerken kumaş esnek olduğu için biraz daha içine gömerek dikin. Saçlar için yine aynı yöntemler söz konusu. Eğer yapmak istediğiniz bez bebek bir lahana bebekse o zaman kullanacağınız kumaş polar olmalı.

 

Yapımı kolay bir bez bebek istiyorsanız kafasını, kollarını ve bacaklarını ayrı dikebilirsiniz. Saç yapımını dert etmeyin. Üzerine kıyafet dikeceğiniz kumaştan bir de büzgülü şapka yapın ve şapkanın alt kısımlarına ip geçirin. Biraz iç taraftan geçirin ki dağınık durmasın. Hatta ipi kalın bir şekilde ördükten sonra şapkanın arka kısmından altına dikebilirsiniz. Böylece saç yapımı da tamamlanmış olur. Lahana Bez Bebek Yapımı Polarda farklı renkler kullanarak harika bebekler yapabilirsiniz. Kalıp için tavsiyem kalıp kağıdı kullanmanız. Böylelikle malum karışıklıkların da önüne geçmiş olursunuz. kumaşın kaymasını önlemek için mutlaka toplu iğne ile tutturun. Polar dikimi oldukça basit. Bu kumaşı makinede dikerseniz daha estetik duracaktır. Mağazadan alınmış gibi bir lahana bebek yapmak için saçlarının kalın ipten yapılması gerekiyor. Eğer kalın ipiniz yoksa ince ipleri birleştirip burarak kalınlaştırabilirsiniz. Bunu farklı renklerdeki iplerden yaparsanız daha güzel bir bebeğiniz olur. Lahana bebeğinizi giydirmek için kızınızın bebeklik kıyafetlerini kullanabilirsiniz. Odasının baş köşesini bekleyecek olan lahana bebek onun bebeklik kıyafetleri içinde son derece sevimli olacaktır. hatta ayakkabılarını da bebek patiklerinden yapabilirsiniz. Bez bebeğinizin saçlarını dikmenin iki yöntemi var. Birincisi sıcak silikon ile yapıştırmak. İkincisi ise ince dikiş ipliği ile kalın iplikleri bebeğin baş kısmına dikmek. Birinci yöntem hem daha basit hem de daha sağlam oluyor. Lahana bebeğinizin yüzüne kendi makyaj malzemeleriniz ile boyama yapabilirsiniz. Örneğin dudaklarını bulaşmayan bir ruj ile boyayın. Gözlerini ise göz kalemi ile çizin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Lady Gaga and Cardi B Meet at the Grammys

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...
- Advertisement -

Vampire Step-Dad – Invitation

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Awkoder – Lovely Eyes

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you