Beyazları Fazla Olan Bayanlara Uygun Saç Renkleri

Author

Categories

Share

Beyazları fazla olan bayanların saç rengi seçimi konusunda çok dikkat etmesi gerekiyor. Özellikle çabuk akan veya kısa sürede yenilenmesi gereken renkleri kesinlikle tercih etmemelidirler. Beyazları kapatırken aynı zamanda saç boyasının uzun süre kalıcı olması ve saçta doğal bir görüntü oluşturması gerekiyor.

Beyazları fazla olan bayanlar için bazı boyası saç rengi tavsiyeleri vermek istiyoruz.

Doğal Sarı Renkler ve Platin Sarısı

Doğal Sarı Renkler ile Beyazları uzun süre kapatabilir ve beyazlarınız çıksa bile fark edilmesini engelleyebilirsiniz. 10 numaranın üzerinde doğal sarılar veya platin sarısı renkler beyazlarınızı en iyi gizleyen renk tonları olacaktır. Saçlarınız uzadığında beyaz teller çıksa dahi sarılar ile karışacağından dikkat çekmeyecektir. Ayrıca akmasının neredeyse imkansız olduğu sarı tonlar ile dip boyası yapana kadar hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Sarıların bir diğer avantajı’da tazelemek istediğiniz komple boyamanız gerekmiyor sadece dip boyası yeterli oluyor.

Küllü Kumral Renkler

Küllü açık kumral renklerde beyazlarınız çıktığında aralarda bir ışıltı gibi gösterecektir ve kötü görünmesini engelleyecektir. Küllü kumral olarak seçeceğiniz saç boyası markasının 7-8’li renk tonlarını uygulayabilirsiniz. Küllü açık kumral saç renginin saçınız üzerinde tam ve doğru rengi tutması için mutlaka önceden saçınızı oriel vb. açıcı ile komple sarı tona kadar açmanız gerekiyor. Saç açıcı uyguladığınızda saç renginiz çiğ bir görüntü oluşturacak ancak küllü kumral boyadığınız’da çok doğal ve boya kutusunun üzerinde ki rengin aynısı saçınızda olacaktır.

Asla Uygulamamanız Gereken Saç Rengi Tonları

Eğer saçlarınızda beyazlar fazla ise asla saçınıza uygulamamanız gereken renkler vardır. Bunlar 2 hafta gibi kısa sürede tazelenmesi gereken kızıllar, patlıcan moru gibi ekstrem renklerdir. Siyah’ın kısa sürede tazelenmesi gerekmese’de 1 ayda saç dipleriniz çıkacağı için dipten kendi saç tonunuz ile beyaz dikkat çekecektir. Bu yüzden kesinlikle kızılları, siyahları ve patlıcan moru vb. gibi ekstrem renkleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

 

Dip Not: Eğer saçlarınızı kısa süre aralıklar ile boyayıp yıpranmasından, dökülmesinden ve maddi zarardan korkmuyorsanız dilediğiniz her rengi boyayabilirsiniz.

 

Author

Share