Beyaz Uçlu Sivilcelerden İğne Yöntemi ile Kurtulabilirsiniz

Author

Categories

Share

Sivilceler özellikle ergenlik çağında ki gençler ve stresli kişiler için hayatlarının kâbusu oluyor. En ufak bir sıkıntı streste bile yüzünüze sivilce çıkması canınızı sıkabilir. Bu sivilcelerden kısa sürede kurtulmak içinde çeşitli yöntemlere başvurursunuz. Bizde size bu içeriğimizde beyaz sivilcelerden kısa sürede kurtulmanız için önemli bir bilgi vereceğiz.

ABD’li ünlü sunucu Oprah Winfrey’in sunduğu programa konuk olan ünlü doktor Mehmet Öz, sivilceler için önemli açıklamalarda bulundu.

Sivilcelerin beyaz kısmını iğne ile delin

DR. Mehmet Öz, sivilcelerin ucunda ki beyaz sıvının ölü hücrelerden oluştuğunu ve patlatılıp temizlenmesinin gerektiğini belirtti. Ancak dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta var. Sivilceleri kesinlikle tırnağınız veya benzeri birşeyle sivilce etrafında ki canlı deriye zarar vererek patlatılmaması gerekiyor. Beyaz sivilceden kurtulmak için sivilcenin ucunda ki beyaz kısmı alkolle iyice temizlenmiş sterilize edilmiş iğne ile patlatılıp beyaz akıntının dışarıya akıtılıp temizlenmesi gerekiyor.

NOT: Kesinlikle sıkarak patlatmamalısınız sadece alkolle temizlenmiş iğnenin ucu ile beyaz kısmı delip ölü hücreleri ciltten temizlemelisiniz.

Author

Share