BEŞ DAKİKADA HAZIRLANMAK İSTEYEN BAYANLAR İÇİN HIZLI MÜKEMMEL FİKİRLER | Hanımların Dünyası

loading...

BEŞ DAKİKADA HAZIRLANMAK İSTEYEN BAYANLAR İÇİN HIZLI MÜKEMMEL FİKİRLER

BEŞ DAKİKADA HAZIRLANMAK İSTEYEN BAYANLAR  İÇİN HIZLI MÜKEMMEL FİKİRLER

BEŞ DAKİKADA HAZIRLANMAK İSTEYEN BAYANLAR İÇİN HIZLI MÜKEMMEL FİKİRLER

Bayanlar hazırlanırken çok fazla zaman harcarlar ve bu hazırlanış karşı tarafın fazlaca beklemesine neden olur. Bunun önüne geçmek için tabi ki el hızının ileri derecede olması lazım ama kombin yaparken de hızlı davranmak gerekir. Acaba hangi parçaları kombinlersem birbirine uyar mı, çevredeki kişiler kombini beğenir mi, caba giyeceğim kıyafetler mekan ile uyum sağlar mı diye bir çok soru ile boğuşuyorsanız size mükemmel cevaplarımız var. Tereddüt etmeden gönül rahatlığıyla kombininizi ortaya koyabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan kombinlere göz atabilirsiniz…

*Çarçabuk Kombin Tesettürlü bayanlar genelde daha yavaş hazırlandığı için karşı taraf uzun bekleyiş ardından isyan bayrağını çeker. Açık bayanlar tesettürlülerin aksine biraz daha çabuk hazırlanırlar. Başörtü olmadığı için hazırlanış çabuk olur. Tesettürlü bayanlar gardırobunu karıştırıp uzun uzun düşünmek yerine kombin önerilere göz atarak hazırlanış süresini kısaltmalıdır. Mesela gidilecek yere uygun parçalar göz önünde tutulmalı. Gardırobun içindeki bütün parçaların düşünülmesi yerine mekana uygun parçalar düşünülmeli, böylelikle zaman sorunu yaşamayıp çarçabuk hazırlanabilirsiniz. Mesela sahil kenarında yürüyüş için dışarıya çıkıyorsanız hiç düşünmeden salaş üstler ve İspanyol paça veya geniş kesim pantolon, düz taban ayakkabı tercih edebilirsiniz. Fakat gideceğiniz mekan daha resmi ise bu kombin uygun olmaz, resmi iş yemekleri için siyah-beyaz, lacivert-bej, bordo-krem gibi renkler bir arada kullanılmalıdır. İş yemekleri için dar kesim etek ve beli sarıp sarmalayan halim yaka gömlek veyahut ciddi müesseselerin vazgeçilmezi ceketler tercih edilmelidir. Ayakkabı olarak düz taban, rahat ayakkabıları aklınızdan çıkaran ve yönünüzü zarif topuklu ayakkabılara çevirin. Çok canlı, göze çarpan renkler yerine daha koyu renkler tercih etmelisiniz. Çanta seçiminiz de ayakkabı kadar önemlidir. Bu yüzden seçim çok dikkatli yapılmalıdır. Küçük boyuttaki zarif çanta modeli yanlış bir seçim olmayacaktır..

*Farklı Parçalar ile Hızlı Kombinler Aynı iki parça bir arada kullanıldığı gibi farklı çok zıt parçalar da bir arada kullanılabilir. Mesela çok geniş bir hırkayı mini yırtık şort ile kombinlenebilir. Göbeğine güvenen bayanlar bu farklı kombini crop top’lar ile tamamlayabilirsiniz. Ayakkabı seçimi tamamen size kalmış, stiletto da düz taban ayakkabılar da mükemmel uyum sağlayacaktır. Çok yönlü olan bu kombin hem seksi hem de sportif hallere bürünebilir. Bu tamamen sizin elinizdedir.

*Renk Uyumuna Takılıp Zamanınızı Öldürmeyin Genelde bayanlar hazırlanırken renk uyumuna takılıp hazırlanış zamanını uzattıkça uzatırlar. Durum böyle olunca da bekleyen kişiler ister istemez huzursuzluk çıkarır. Söz konusu durumu ortadan kaldırıp çarçabuk hazırlanmak istiyorsanız renk uyumuna takılmayın. Dilediğiniz güzel parçaları bir arada kullanın. Geçtiğimiz yılda renk uyumu pek önemsenmediği için mor ile yeşil, sarı ile mavi, kırmızı ile pembe gibi bir çok farklı pek uymayan renkler bir arada kullanılmıştı. Ve klişeleşen renk uyumunu ortadan kaldırmışlardı. Siz de renk uyumunu ortadan kaldırmak çarçabuk hazırlanmak istiyorsanız renk uyumuna takılmayın.

*Kombin Uyumundan Çok Fiziğinizi Ön Planda Tutarak Parça Seçimi Yapın Her güzel kıyafet, her güzel kombin size yakışmayacağı için bir mankende veya sanatçıda, ünlü simada gördüğünüz kıyafeti satın almayın. Çünkü herkesin fiziki yapısı birbirinden çok farklıdır. Bunu göz önünde tutarak kıyafet seçimi yaparsanız hem çarçabuk hazırlanmış olursunuz hem de mükemmel bir güzelliğe kavuşacaksınız. Boyundan şikayetçi olanlar hızlı hazırlanmak için boyuna uygun kıyafetler seçmeli mesela boydan çizgililer tercih edilmeli veya koyu renklerle zarifleşmiş kıyafetler yüksek topuklu ayakkabılarla tercih edilmeli. Boyu çok uzun olanlar daha çok kapri etek, kapri kol bluz, bilekten kesik pantolonlar tercih etmelidir. İspanyol paça pantolon sizi olduğunuzdan uzun göstereceği için bu parçadan uzak durmalısınız. Kilolu bayanlar ise kilosu saklamak için açık ton rengine sahip kıyafetlerden kaçınmalı koyu ve hafif dar kesim kıyafetler tercih edilmelidir. Böylelikle fazla kilolar saklanmış olacak ve hazırlanma esnasında harcanan zaman aza indirgenmiş olacaktır.

*Makyaj Yapılırken Abartıdan Kaçınılmalı Genellikle bayanlar aşırı abartı makyaj yaptığı için hazırlanma sürelerini uzatırlar. Alelacele gidilecek yerler için abartı makyaj kullanıldığında pek hoş karşılanmaz ve gülünç durum söz konusu olur. Bu yüzden gideceğiniz yere uygun makyaj ön planda tutularak abartıdan uzak durulmalı. Sade ve hızlı yapacağınız makyajlar unutmayın ki sizin kurtarıcınız olacaktır. Bir çok bayan hızlı makyaj yapayım derken her şeyi birbirine karıştırır ne kullandığı renk belli olur ne de güzellik namına bir şey olur. Siz de hızlı hazırlanıp güzel olmak istiyorsanız sade, doğal görünüşlü bir makyaj yaparak çarçabuk hazırlanabilirsiniz..

BEŞ DAKİKADA HAZIRLANMAK İSTEYEN BAYANLAR İÇİN HIZLI MÜKEMMEL FİKİRLER KONUSU RESİMLERİ

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb