Beş Adımda Günlük Makyaj | Hanımların Dünyası

loading...

Beş Adımda Günlük Makyaj

Beş Adımda Günlük Makyaj

Beş Adımda Günlük Makyaj

 

bes-adimda-gunluk-makyaj

Makyaj yapmak kadınların vazgeçilmezlerindendir. Bazen saatlerce ayna karşısında durur makyajımızı istediğimiz şekilde olmasını için çaba gösteririz. Ancak çoğu zaman makyajımıza ayıracak vaktimiz olmamaktadır. Çalışan bir bayan sak ya da yetişmemiz gereken bir toplantımız varsa işte o zaman panik başlar. Paniğe gerek yok aşağıda bahsedeceğim 5 adımda günlük makyaj bu probleme çözüm olacaktır.

1:Adım Bayanlar ilk adım olarak yüzünüzü temiz bir şekilde yıkamak ya da tonik varsa onunla silmektir. Daha sonra yüzümüzü nemlendirici kremle iyice yedirmektir. İlk adım basit ve çok önemlidir. Yüzünüze sürdüğünüz nemlendirici daha sonra süreceğiniz kapatıcıların güzelce dağılmasını ve topak olmamasını sağlar

2:Adım İkinci adımda yüzünüzü teninize uygun bir fondöten kullanmaktır. Fondöteni iyice yüzünüzün her tarafına eşit olacak şekilde sürünüz. Daha sonra gözaltı çevrenize göz kapatıcı sürünüz. Tabi gözünüze gelmeyecek şekilde bu işlemi gerçekleştiriniz.

3:Adım Üçüncü adımda ise uygun göz kalemi ile gözümüze kalem çekilir. Eğer gece dışarı çıkacaksak kalemin yanında göze kıyafete uygun farlar çekilir. Göze gölge lendirmeler yapılır. Daha sonra dikkatli bir şekilde göze maskara çekilir.

4:Adım Dördüncü adımda tenimize en uygun pudra ile makyajın dağılmaması amacıyla sürülür. Cilt tonumuza en uygun renkte allık sürülmelidir. Allık sürülme teknikleri de vardır. Yüz şeklinize yani yüzünüz yuvarlaksa uzunlamasına allık sürülmelidir. Uzun bir yüze sahipseniz allık yuvarlak bir şekilde sürülmelidir.

5:Adım Son adım olarak da yüzünüzdeki makyajı tamamlayacak yine kıyafetinize uygun sizin daha canlı gösterecek kendinize en uygun ruju seçmektir. Ruju sürmeden önce dudak kalemi ile dudaklarınızın hatları belirgin leştirilir. Daha sonra uygun ruj sürülür ve makyaj bitirilir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb