Berrak Ötesi Bir Deniz; Çeşme Altınkum Plajı

Author

Categories

Share

Çeşme Altınkum Plajına daha önce gitmemiş olabilirsiniz çünkü son dönemlerde popüler yerlerden biri haline geldi. Bunun sebebi daha öncede Altınkum Plajına sadece bozuk bir köy yolu vardı şimdi ise kolay ulaşım sağlanan asfalt yol yapıldı. Çeşme Altınkum Plajına hem kendi aracınızla hemde Çeşme merkezden hareket eden dolmuşlar ile ulaşım mümkün.

Çeşme Altınkum Plajı Nasıldır?

Başlıkta da belirttiğimiz gibi berrak ötesi pırıl pırıl bir deniz ve altın sarısı kum hayal edin. Evet gerçekten inanılmaz temizlikte suyu ile altın sarısı renk kumuna hayran kalacaksınız. Denizden yüzerken kendinizi akvaryumda hissedebilirsiniz çünkü ayaklarınızın etrafında çok fazla balık yüzüyor olacak.

Nasıl Gidilir? Çeşme merkezden sonra Ulusoy Limanını geçiyorsunuz ve Çiftlikköy’e ulaşıyorsunuz. Çiftlikköy içinden asfalt yolu takip ediyorsunuz ve 5-6 km sonra Altınkum’a ulaşıyorsunuz.

Altınkum Plajı Beach Alternatifleri ve Fiyatları

Altınkum plajında 2015 sezonunda eğlencenin adresi olarak kabul edilen Fun Beach Club ve CopaCabana Beach ile Golden Beach club yer alıyor ve yan taraflarında düşük ücretli beachler ile halk plajı bulunuyor.

Fun Beach Club’da ücretli olarak çeşitli su sporları aktiviteleri yapabilirsiniz. Beach giriş ücreti kişi başı 45 TL (Şezlong ve 1 adet soğuk içecek).

Eğer daha düşük fiyatlı beach isterseniz hemen yanında gayet mütevazi ve güzel belediye plajı bulunuyor. Plaja şezlong sayısı kadar kişi alındığı için aşırı derece kalabalık olmuyor halk plajı ile karıştırmayın. Şezlongda güneşlenirken cafe-büfe olan bölümden içeceğinizi, yiyeceğinizi alabilirsiniz. Beach giriş ücreti kişi başı 10 TL sadece şezlong ücretidir.

Ücretli beachlerin biraz ilerisinde şezlong olmayan halk plajı yer alıyor burası tamamen ücretsiz.

Çeşme Altınkum Plajı

Fun Beach Club

Author

Share