Bephantol Plus | Hanımların Dünyası

loading...

Bephantol Plus

Bephantol Plus

Bephantol Plus Hakkında Önemli Bilgiler

bepanthen-plus-3

Bephantol Plus krem yanık ve yara tedavisten en çok kullanılan kremlerden biridir. Bephanten adıyla satılan diğer kremlerin ismi değişip artık bephantol adı altında satılmaya başlasa da Bephantol Plus hala eczanelerde satılmaya devam ediyor. Bephanten plus kremin etken maddesi dekspantenol topikal adlı bir maddedir. Dekspantenol topical cilt tarafından emilip cilt alt katmanlarına geçerken b5 vitaminine dönüşür. Dekspantenol topical cilt yenileyici özelliği sayesinde yara ve yanık tedavisinde kullanılan bir çok kremde etken madde olarak bulunur. Bu yüzden Bephanten Plus kremin dekspantenol topical maddesine ya da b vitaminlerine alerjik reaksiyon gösteren hastalar tarafından kullanılması önerilmez. Bu yüzden kullanmadan önce bir dermatoloji uzmanına danışılmalıdır.

bepanthen-plus-2

Bephanten Plus krem; çeşitli böcek ısırıkları, emzirme sonucu ortaya çıkan meme ucu çatlakları, açık yaralar, yatak yaraları, ciltte oluşan tahriş ya da küçük kesikler, enfeksiyonlu cilt hastalıkları, güneş ya da yapay UV ışınından kaynaklanan yanıklar, pişik ve isilik, ameliyat yaraları gibi iyileşmesi uzun süren yaralar ve egzama tedavisinde yaygın olarak kullanılır. Cilt yenileyici özelliği sebebi ile Bephanten Plus krem kırışıklıklar için de kullanılmaktadır. Kırışıklığı ortaya çıkaran nedenlerden biri kuruluktur. Bephanten Plus krem Bephanten Krem gibi su değil yağ bazlıdır. Bu yüzden cildi nemlendirir ve besler. Ayrıca sivilce tedavisinde de cilt yenileyici olma özelliği sebebiyle tercih edilmektedir. Ancak çok yağlı yapıda bir cilt yapınız varsa Bephanten Plus kremi kullanmak gözeneklerinizin tıkanmasına ve sivilce oluşumuna sebep olabilir. Bu yüzden cildi çok sert olmayan bir sabun ya da temizleyici ürün ile temizledikten sonra Bephanten Plus kremi uygulayın. Uygulama sıklığını cildinizin yağlanma durumuna göre belirleyebilirsiniz. Ayrıca cilde dövme uygulaması yapıldıktan sonra da tahrip olan derinin hızlı onarımı ve enfeksiyondan korunması amacıyla Bephanten Plus kremi sıklıkla tavsiye edilmektedir.

bepanthen-plus-1

Dövme uygulamasında da açık yara ya da enfeksiyon tedavisinde olduğu gibi krem uygulanan bölge temiz bir gazlı bez ile örtülmeli ve krem bölgeye bir yaklaşık on gün boyunca günde iki kere uygulanmalıdır. Dövme uygulamasından sonra Bephantene Plus kremin uygulandığı ilk on gün bölge kesinlikle yıkanmamalı, suyla temas ettirilmemelidir. Bephanten Plus Kullanım Önerileri Kullanmadan önce bir hekime danışıp hekimin uygun bulduğu sıklıklarla uygulanmalıdır. Uygulama yapmadan önce uygulanacak bölgenin temiz su ya da gerekli görülen ilaçlarla temizlenmesi gerekir. Temizlenen cilde Bephanten Krem sorunlu bölgeye yayılabilecek kadar uygulanır. Açık yara ya da enfeksiyonlu yara tedavisinde Bephanten Plus uygulamasından sonra cildin üzeri temiz bir gazlı bez ile kapatılır. Tahriş, egzama, pişik gibi durumlarda bölgenin kuru ve temiz tutulması önemlidir. Bephanten Plus kremin başka bir cilt kremi ile kullanılması önerilmez. Bephanten Plus meme ucu çatlakları için kullanılıyorsa emzirmeden önce kremi tamamen temizlemeden emzirneyin Bephanten Plus kremin göz ile temas ettirmeyin. Temas durumunda gözünüzü bol su ile yıkayın. Bephantene Plus kremin herhangi bir yaygın yan etkisi yoktur. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde doktora başvurun.

bepanthen-plus

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb