Benzamycin Hakkında Dikkate Alınması Gereken Bilgiler

Author

Categories

Share

Benzamycin Hakkında Dikkate Alınması Gereken Bilgiler

benzamycin-hakkinda-dikkate-alinmasi-gerekenler

Sivilce tedavisinde kullanılan Benzamycin oldukça etkili sonuç vermektedir. Hormonal değişikliklerden kaynaklanan sivilceler ve ergenlik sivilceleri dışındaki sivilce türlerinde etkili olan Benzamycin kullanan pek çok kişi ilacın olumlu etkilerinden söz etmektedir. Cildinde sorun yaşayan pek çok kişinin ise ilk tercihleri arasında yer alan bir kremdir. Benzamycin faydaları ve kullanımı Cilde sürüldüğünde yağlı cilt yapısına sahip kişilerde cildi kurutarak sivilce içindeki iltihapları ortadan kaldırmakta ve ciltteki fazla yağlanmayı gidermesi sayesinde de yeni sivilce oluşumunu engellemektedir. Benzamycin kullanan kişiler ciltlerinin aşırı kurumasından şikayetçi olmakla birlikte sivilce problemleri çözüldüğünden bu durumu genellikle göz ardı etmektedir. Hassas ve kuru cilde sahip kişilerde bu kremin kullanılmasıyla birlikte cilt kuruluğunun sonucu olarak tahriş ve istenmeyen diğer etkiler görülebilmektedir.

benzamycin-hakkinda-ne-biliyoruz

Bu nedenle doktor tavsiyesi dışında kullanılmaması gereken bir kremdir. Nemli cilde sahip kişiler bu kremi kullanmak zorunda kaldıklarında mutlaka besleyici ve nemlendirici kremlerle ciltlerine takviye yapmalıdır. Bu sivilce kremi sivilce sorununun yaşandığı bölgelere akşam yatmadan önce uygulanmalıdır.Benzamycin hakkında dikkate alınması gereken bilgiler  Krem sürülmeden önce yüzün bol suyla yıkanması ve temizlenmesi gerekmektedir. Yüz kurulandıktan sonra Benzamycin krem uygulanabilir. Sabah kalkındığında yüzden kremin temizlenmesi gerekmektedir. Benzamycin yan etkileri Bu kremin bilinen yan etkileri arasında en çok yaşanan cilt kuruluğundan ileriye gitmemektedir. Ciltte dökülme, kuruluk, pullanma, ürtiker, kaşıntı ve yüz ödemi oluşmasına neden olabilmektedir.

benzamycin-kremi-nasil-kullanilir

Belirtilen bu yan etkilerin görülmesi durumunda mutlaka bir doktora başvurulmalıdır. Hamilelik boyunca krem kullanımı için doktora danışılmalıdır. Ayrıca Benzamycin kremin uygulanması sırasında göze kaçmamasına dikkat edilmelidir. Doktorlar tarafından önerilmediği sürece Benzamycin başka sivilce tedavisi kremi ya da haplarıyla birlikte kullanılmamalıdır. Saç ve kıllara temas etmesi durumunda beyazlama yapabilmektedir. Boğazda yutkunma zorluğu, şişme ve nefes alırken zorluk hissedildiğinde mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Etken maddeleri Benzamycin, benzoil peroksit ve eritromisin adı verilen etkin maddeleri içermekte olan ve cilt üzerine uygulanması amacıyla hazırlanan jel kıvamındaki bir üründür. Bu ürünün 1 kutusunda 1.6 g aktif eritromisin içeren plastik flakon, benzoil peroksit içeren 40 g jel, karıştırıcı plastik çubuk ve 6 ml p etil alkol içeren şişe bulunmaktadır. Bu ürün karıştırıldıktan sonra kullanılmak için formüle edilmiştir. Ürün kullanımı için sabah ve akşam olmak üzere 2 defa uygulanması önerilmektedir.

benzamycin-kullanimina-dikkat

Tedavinin süresi konusunda ise doktorlar bilgi vermektedir. Bu süreç cildinizin durumu ve kreme verdiği tepkiye göre değişmektedir. Krem yalnızca cilt üzerine uygulanmaktadır. Akneli bölgelere, cildin iyice yıkanması ve nazik bir şekilde kurulanmasından sonra ince bir katman olarak doktorun önerisine göre uygulanır. Uygulamadan sonra eller yıkanmalı ve uygulama sırasında göze ve ağıza girmemesine dikkat edilmelidir. Ayrıca doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle cilde uygulanmaması ve rastgele alınmamalıdır.

benzamycin-sivilce-kremi

Farklı yaş gruplarındaki kullanım önerileri Çocuklarda: 12 yaşından küçük çocuklar için güvenliliği ve etkinliği gösterilmiş olması nedeniyle çocuklar için tavsiye edilmemektedir. Yaşlılarda: Yaşlı hastalardaki güvenliliği ve etkinliği ile ilgili bir inceleme bulunmamaktadır. Her ilaçta olduğu gibi önerilen miktardan daha fazlası kullanılmamalı ve doktorların önerdiği uygulamalardan farklı şekillerde uygulanmamalıdır. Benzamycin hakkında dikkate alınması gereken bilgiler,İlaç kullanımının unutulmaması halinde kesinlikle çift doz olarak uygulanmamalıdır.

Benzamycin Hakkında Dikkate Alınması Gereken Bilgiler Resimleri

benzamycin-sivilceler-icin-nasil-kullanilmalibenzamycin-sivilceler-icinbenzamycin-sivilceler-kullanimi

?????????????????????benzamycin-hakkinda-bilinmesi-gerekenlerbenzamycin-hakkindabenzamycin-hakkinda-bilmemiz-gerekenlerbenzamycin-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-nelerdirbenzamycin-ve-sivilcelerbenzamycin-hakkinda-dikkate-alinmasi-gereken-bilgiler

Author

Share