Beli Kalın Bayanlara Öneriler | Hanımların Dünyası

loading...

Beli Kalın Bayanlara Öneriler

Beli Kalın Bayanlara Öneriler

Beli Kalın Bayanlara Öneriler

• Beliniz ince dahi olsa yanlış kıyafet seçimi belinizi olduğundan kalın gösterebiliyor. Aynı şekilde kalın bel doğru kıyafet seçimiyle olduğundan daha ince gösterir. Bu yazımızda beli kalın bayanlara önerilerimiz olacak. Beli kalın olanlar için anahtar nokta vücudun üst kısmını, özellikle omuzları daha geniş gösteren kıyafetler bulunuyor. Omuzlar bel bölgesinden daha geniş görünürse, genel görüntünüz içerisinde beliniz daha ince kalır. Bu yüzden seçtiğiniz t-shirtlerin baskılarını, gömlek ve ya ceket kesimlerini omuzları geniş gösteren modeller arasından seçmelisiniz.

• Beli ince göstermek için omuzlar kadar önemli olan bir diğer bölge ise kalçalar oluyor. Beliniz kalınsa ve ya kalçanız küçükse kalçanızı daha büyük gösterecek kesimlere yönelmelisiniz. A kesim etekler bu konuda size yardımcı oluyor. Pantolon giyiyorsanız belin hemen üzerindeki modelleri kalın kemerlerle kullanmalısınız.

• Gömlek giyiyorsanız kıyafet bütçenizi bir miktar daha arttırarak vücut tipinize uygun gömlekler diktirmenizi tavsiye ediyoruz. Terzinize omuz bölgesini geniş gösteren modeller verilebilir.

• Pantolonlarda ve ya ayakkabılarda koyu renkler kullanmak bacaklarınızı olduğundan daha uzun gösterir ve dikkati belinizden bu noktalara çekebilirsiniz. Uzun bir görünüm her zaman beli daha ince gösterecektir.

• Kendiniz için en doğru kıyafeti bulabilmeniz için bir boy aynası karşısında vücudunuzu dikkatli bir biçimde inceleyiniz. Bu önerilerin hepsi her beli kalın olana çözüm sunacak diye bir kural yoktur. Sizin vücudunuzun şekline uygun bazı başka çözümler bulabilirsiniz. Beli kalın bayanlara öneriler bu şekildedir.

Kalçası Büyük Bayanlara Öneriler Bazen hareketsizlik, yaş, bazen düzensiz beslenme, doğum ile daha birçok neden kalçaların arzu edilenden büyük olmasına neden olabiliyor. Kalçası büyük bayanlara öneriler ise, bu bölge için özel olarak yapılan egzersizleri kullanabilir ve dengeli bir beslenme programına sadık kalarak fazla kilolarından kurtulabilirsiniz. Ayrıca kalçalarınızın büyük olması giydiğiniz kıyafetlerin size yakışmayacağı anlamına gelmez. Doğru elbise, etek ile pantolonları seçerseniz kalçalarınızın daha küçük ve vücudunuzun geri kalanıyla dengeli görünmesini sağlamanız mümkündür. Kalçası Büyük Bayanlara Öneriler ise aşağıdaki gibidir;

• Renk seçiminde koyu renklere yönelmelisiniz. A kesim etekler kalçayla bacakların genişliğini dengelemektedir. Yapışan jean pantolonlardan ve kalem eteklerden uzak durunuz.

• Seçtiğiniz pantolonların paçaları uzun olmalıdır. Her ne kadar düz ayakkabılar kadar rahat olmasa da topuklu ayakkabılarla giyilen uzun kesim pantolon siluetinizi inceltir. Burada önemli olan nokta vücudunuzu bir bütün olarak düşünerek seçtiğiniz kıyafetleri buna göre planlamalıdır. Yani yalnızca kalça bölgesi üzerine yoğunlaşmayınız. Omuzların, bacakların ve ya kolların birbiriyle uyumlu gözüktü kıyafetlere yönelmelisiniz.

• Vücudunuzun üst kısmına odaklanmalısınız. Oturan bluzlar, renkli bir eşarp ile bakışların üst kısımda kalmasını sağlamalısınız.

Beli Kalın Bayanlara Öneriler Resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb