Belarus ve Moldova’ya Vizesiz Tatil Başladı | Hanımların Dünyası

loading...

Belarus ve Moldova’ya Vizesiz Tatil Başladı

Belarus ve Moldova’ya Vizesiz Tatil Başladı

Türkiye, vizesiz tatil listesine yeni ülkeler eklemeye devam ediyor. Vizesiz tatil yapacağız bir çok ülke arasına Belarus ve Moldova’da katıldı. Yurtdışında tatil yapmanın en büyük zorluklarından biri olan vize sorunu 2 ülke için daha kaldırılmış oldu.

Dışişleri Bakanlığı, Belarus’la vizelerin kaldırılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “29 Mart 2013 tarihinde Minsk’te imzalanan ve her iki ülke vatandaşlarının, pasaport türüne bakılmaksızın karşılıklı olarak 30 günlük vizesiz seyahat gerçekleştirebilmelerini öngören ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Belarus Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşma’, 1 Haziran 2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir.”ifadelerine yer verdi.

Söz konusu anlaşmanın, Türkiye-Belarus ilişkilerinin gelişimine katkıda bulunacak önemli bir adım olduğunu kaydeden Dışişleri, ‘‘Son yıllarda karşılıklı üst düzey ziyaretlerle ivme kazanan siyasi ilişkilerimizin somut bir yansıması olan karşılıklı vize muafiyetinin, Belarus ile ilişkilerimizin  ticari, beşeri ve kültürel boyutlarının gelişmesine de katkıda bulunacağına inanıyoruz.’’ değerlendirmesinde bulundu.

MOLDOVA’DA 90 GÜNLÜK VİZESİZ SEYAHAT İMKANI

Aynı şekilde, 1 Kasım 2012 tarihinde Ankara’da imzalanan ve her iki ülke vatandaşlarının, pasaport türüne bakılmaksızın karşılıklı olarak 90 günlük vizesiz seyahat gerçekleştirebilmelerini öngören ‘Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Moldova Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Vizelerin Karşılıklı Olarak Kaldırılmasına İlişkin Anlaşma’ 1 Haziran 2014 tarihinde yürürlüğe girdi.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

timur yildiz diyor ki; 26 Eylül 2014 - 20:43

sayin ilkay sahinbas hanfendininde soyledigi gibi moldova tatil amacli essiz dogasi ve gorulmeye deger sarap mahsenleri ayrica tatilinizi cok uygun fiyatlara yapabileceginiz bir bolgedir.Biz moldovada Moldova turizm danismanlik olarak sizlere konforlu ve rahat edebileceginiz bir tatil imkani sunuyoruz.
2 kisi 4 gece 5 gun konaklama, hava alani transferi ve rehberlik hizmetleri sadece 499 euro bilgi icin web sitemizi ziyaret ediniz. moldovaturizimdanismanlikcom

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb