Bedelli Askerlik Çıktı, 2015 Ücreti ve Yaş Şartı

Author

Categories

Share

2015 Bedelli askerlik konusunda beklenen müjdeli haber geldi. 2015 Bedelli askerlik uygulaması artık başlıyor. Bedelli askerlik yaşı ve bedelli askerlik ücretini Başbakan açıkladı. 

Merakla beklenen konulardan biri olan bedelli askerlik uygulamasını Başbakan Ahmet Davutoğlu açıkladı. Bedelli askerlik konusunda bugün önemli adımlar atıldı. Yüksek Askeri Şura’da önemli kararlar alındığını belirten Başbakan Davutoğlu, Türk Silahlı Kuvvetlerin ihtiyaçları doğrultunda bu karara varıldığını açıklamıştır. Her ne kadar tartışmalı konu olsa da bedelli askerlik konusunda müjdeli haberi Başbakan Davutoğlu grup toplantısında verdi. Böylece bedelli askerlik konusunu dört gözle bekleyenler için büyük müjde oldu.

2015 Bedelli Askerlik Yaşı Kaç Olmalıdır?

Başbakan Davutoğlu yaptığı açıklamada 2015 bedelli askerlik yaşı olarak belirlenen tarihler şöyledir. Bedelli askerlikten yararlanacak olan erkekler için 1 Ocak 2015 yılından itibariyle 28 yaşından gün almış ve 27 yaşını doldurmuş olan erkeklerin bedelli askerlikten yararlanacağı açıklanmıştır. Belirlenen ücreti karşılayarak askerliklerini tamamlayacakları yani askerlik görevlerini yapmış sayılacaklar şeklinde açıklama yapıldı. Alınacak ücretlerinde savunma sanayisinde kullanılacak. Bedelli askerlikle yapılan bu kolaylıkta alınan ücrette yine aynı şekilde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçları doğrultusunda kullanılacak. Başka alanda kesinlikle kullanılmayacağı konusunda Başbakan açıklama yaptı.

2015 Bedelli Askerlik Ücreti Ne Olacak?

2015 bedelli askerlik ücreti olarak Bakanlar Kurulun’da alınan kararlarla netleşmiştir. Bedelli askerlikten yararlanacak olan 27 yaşını doldurmuş olan kişiler 18 bin TL ödeyerek bu imkandan faydalanabilecekler. Taksit konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Büyük ihtimalle tek seferde ödeneceği konuşulmaktadır. Ayrıca başvurularda yılbaşından sonra yapılmaya başlanacak. Birçok kişinin faydalanacağı bu uygulamanın Başbakan Davutoğlu  herkese hayırlı olmasını diledi.

 2015 Askerlik, 2015 Bedelli Askerlik, 2015 Bedelli Askerlik Ücreti,2015 Bedelli Askerlik Yaşı, Bedelli Askerlik,Bedelli Askerlik Çıktı,Bedelli Askerlik Fiyatları,Bedelli Askerlik Yaşı,Ücretli Askerlik

Author

Share