Bebelac 1 Hakkında Şok Bilgi | Hanımların Dünyası

loading...

Bebelac 1 Hakkında Şok Bilgi

Bebelac 1 Hakkında Şok Bilgi

Bebelac 1 Hakkında Şok Bilgi

Mother feeding baby

Bebeklerin doğum anından itibaren annelerinin sütünü emmesi gerekmektedir. Her anne için bebeğin sağlığı ve gelişimi her şeyden önce geldiğinden ve bebeklerin geleceği açısından anne sütünün çok büyük bir önemi olduğundan, anneler haklı olarak bu konunun üzerinde çok fazla durmaktadırlar. Ancak bazı durumlarda doğumdan sonra annenin süt bezlerinde bir sağlık sorunu yaşanmasından kaynaklı anne sütü bebeğe verilememekte, dolayısıyla bebek yeterince sağlıklı şekilde beslenememekte ve yeteri kadar vitamini alamamaktadır. Bu durumun gözlendiği, anne sütünün sonradan kesilmesi ya da doğumun gerçekleştiği zamandan itibaren anneden gelen sütün azlığı nedeniyle bebeğin yukarıda söylenen durumlarla karşılaşması, son dönemlerde oldukça sık görülen bir durumdur.

bebelac-1-hakkinda-bilgi

Bu yazı da bu sorunlara çözüm arayışı neticesinde geliştirilmiş ve Bebelac 1 hakkında şok bilgiler vermektedir. Doğumdan itibaren gıda takviyesi ya da temel gıda niteliğinde Yukarıda belirtildiği üzere bebekler için temel besin olan anne sütünün bebeklere düzenli ve yeterli şekilde sağlanması zorunludur. Anne sütü, doğumdan itibaren ilk altı ay boyunca bebeklerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ancak anne sütünün eksikliğinde ya da azlığında yerine ek bir gıda vermek, anne sütünün yerini tutacak bir gıda takviyesi yapmak mecburiyetindesiniz. Bebelac 1 anne sütü yokluğunda, anne sütünün yerini alması için, anne sütünün az olması durumunda ise anne sütünü takviye etmesi için geliştirilen bir bebek sütü olma özelliğini taşımaktadır.

bebelac-1-hakkinda-sok-bilgi

Bu süt, uzmanların da belirttiği üzere, doğumdan itibaren anne sütü ile beslenemeyen bebekler için oldukça besleyici ve anne sütünün yerini tutabilecek bir ürünündür ve bileşimi açısından bakıldığında, doğumdan itibaren bebeğin vitaminler ve mineraller bakımından eksiksiz şekilde beslenebilmesine olanak tanımaktadır. Nasıl hazırlanır? Öncelikle bebeğin mikrop kapmasını istemeyeceğimizden hijyeni en başa yazarak ellerinizi sabun ile yıkayın ve ardından iyice su ile durulayın.

bebelac-1-hakkinda-bilgi-1

Kullanacağınız biberonu da iyice temizlemeniz bebeğin sağlığı için önem taşıdığından, kapak kısmı ve emzik kısmı başta olmak üzere biberonu iyice temizleyin ve on dakika boyunca kaynatın. Bebelec 1 hazırlamak için kullanacağınız suyun kesinlikle musluk suyu olmamasına dikkat edin. Ardından Bebelac 1 hazırlamak için kullanacağınız suyu da en az on dakika kaynatın. Bebelac ile verilen beslenme tablosundaki miktarları uygulayarak kaynattığınız suyu ılımasını bekledikten sonra biberona doldurun.

bebelac-1-hakkinda-sok-bilgiler

Tavsiye edilen miktarda Bebelac 1’i su ile karıştırın. Bu noktada Bebelac 1 ile verilen ölçeğin tam dolu olmasına ve kutu içerisinden çıkan ölçek dışında herhangi bir ölçek ya da kaşık benzeri bir alet ile koymamaya özen gösterin. Son olarak, biberonun kapağını iyice kapattıktan sonra, Bebelac 1 suyun içerisinde tamamen eriyene kadar su, Bebelac 1 karışımını dairesel hareketlerle hafifçe çalkalayın ve Bebelac 1’i bebeğinize vermeden önce sıcaklığının vücut sıcaklığında olduğundan emin olun. Beslenme tamamlandıktan sonra biberonu ve emziği iyice temizlemeyi unutmayın.

bebelac-1-hakkinda-sok-bilgi

Bebelac 1 Hakkında Şok Bilgi Resimlari

 

bebelac-1-hakkinda-sok-bilgilerbebelac-1-hakkinda-sok-bilgi-1bebelac1-hakkinda-1bebelac-1-hakkindabebelac-1-hakkindabebelac1-hakkindabebelac1-hakkindabebelac-1-hakkinda-1

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb