Bebeklere Uyku Duası

Author

Categories

Share

Bebeklere Uyku Duası

Yeni doğmuş bebeklerin geceleri çok huzursuz yattığına şahit oluruz. Bu nedenle onları ne kadar korusak bile bazı yerlerde yetersiz olduğumuzu anlarız. Bebeklerin güzelliği, masumluğu başka kem gözler tarafından nazara gelebilecek duyarlılıktadır. Bunun için bebekleri kötü olan, şer olan her şeyden korumamız gerekir. Öncelikle edeceğiniz duaların bebek üzerinde olumlu etkiler yaratacağını kesinlikle unutmayınız. Bebeklere dua etmenin en güzel yolu bir kere içten olmaktır. İçten edilen her duayı Allah kabul eder ve sizin bebeğinizi size bağışlar. Bebekler çabuk nazara gelir. Bazen severken, bazen sadece uzaktan bakıp beğenirken bile sizin ona anlamadan nazarınız değebilir. Nazar birçok hastalığın habercisidir. Bebeğinizi önce nazardan koruyun ve duayı önce yüce yaradandan isteyiniz. Size geceleri bebeklerinizin korkmaması için etkili birkaç bebeklere uyku duadan söz edeceğiz. Bunları merak ediyorsanız yazımızın tamamını okuyarak bu bilgilere sahip olabilirsiniz.

bebeklere-uyku-duasi

Ayetel kürsi: Nazar duasında sonra en çok etki gösteren ve bebeğiniz koruyarak okunan duadır. Bu duanın faziletleri şunlardır.

• Allahtan başka ilah yoktur. O hayyıdr O kayummdur ve sizi melekleri ile ödüllendiren en gerçek imandır. Allahın varlığını bilerek ve onu zikrederek yaşayınız.

• Allahın izni olmadan hiçbir şey olmaz o ölüyü diriltir, diriyi istediği vakit öldürür.

• Onun ilminden hiçbir şey kaçmaz. O herkesi gören, seven, işiten, ödüllendiren, cezalandıran ve insanların olmak istedikleri gibi değil olmak istemedikleri gibi sorgulayan ve sınayan yaradandır. Onun her şeye gücü yeter.

• Ayetel kürsi okuyan kişilerin evinde, ailesinde, hatta korkanlara çok tevsirli bir duadır. Bebekleri korumak için her geçe 7 kere bu dua zikredilmelidir.

• Ayetel kürsi duasını okuyan kişiyi Allah korur ve bu duayı bebeğiniz üzerinde okursanız bebeğiniz en yakın zamanda şifa bulur ve korkusu geçer.

İhlâs Suresi İle Bebeğinizi Koruyun: Uyku gelişimi daha yeni gelişen bebeklerin bir süre düzenleri bozulur. Daha sonra bu düzen yavaş yavaş yerine oturur. Bu esnada bebeklerde bir korku oluşur. Gece çığlık atarak uyanırlar ve ağlarlar. Bu durumda bebeğinizin ne istediğini bilin. Aç ise karnını doyurun. Bezi değişmesi gerekiyorsa bezini değiştirir. Bütün bunların tam olmasına rağmen bebeğiniz gece uykuları bölünüyorsa korkuyor demektir. Ona ihlâs süresini 7 kere okuyun üfleyin eğer nazara gelmiş ise bir de bildiğiniz nazar dualarını okuyun etkili olacak, bebeğiniz gece korkmayacaktır. Bebeğiniz için dua ederken onun için en hayırlısını Allahtan isteyin. İşte o zaman bebeğe edilen dualar kabul olunacak ve bebek huzurlu bir şekilde uyku uyuyacaktır. Bütün bunlara rağmen bebek kıvranıyor ise ona şifa duaları okuyun. Rahatsızlığı azalacak, daha huzurlu bir şekilde yapma işlemini tamamlayacaktır. Bebeğinizi için en içten duaları onun üzerine elinizi başına koyarak yapın ve okuduğunuz duaları bebeğinize üfleyin.

Author

Share