Bebeklere Uyku Duası | Hanımların Dünyası

loading...

Bebeklere Uyku Duası

Bebeklere Uyku Duası

Bebeklere Uyku Duası

Bebekler gece yatarken yersiz zamanlarda ağlama ihtiyaçları duyuyorlar. Bunun nedeni yenemedikleri korkuları olabilir. Onlar küçücük bir sesin vızırtısından bile sıçrayarak ağlayabilir. Onların hassasiyeti için ona istenilen öz güveni sağlayınız. Bebeğin nelerden korktuğunu gözlemleyin ve onun korktuğu her şeyden mümkün oldukça bebeğinizi uzaklaştırınız. Bebeklere uyku duası nasıl ve ne zaman yapılır bu konuda sizler için derlediğimiz bilgileri göz önünde bulundurmak dua konusunda sizlere ön ayak olmak istiyoruz. Öncelikle bebeklere uyku duası için tesirli duaları seçmeniz gerekir. Örneğin 7 kere ihlas süresi bir fatiha ve 3 kere sübhaneke duasını gece yatarken onun kulağına fısıldayarak okumayı seçin. Bebek bu duaların tesiri ile hiç olmadığı kadar huzurlu ve mutlu yatmayı seçecektir. Ayetel-Kürsi duasının faziletlerinden haberdar mısınız? Bu dua mucizevi bir dua ve her okunduğunda şeytanı kahretmeye yetiyor. Faziletlerine istinaden bu dua okunduğu an 171 meleğin etrafınızda durduğu söyleniyor. Bunun için gereksiz korkular ve vesveselerden bu duayı okuyarak atlatabilirsiniz.

Bebeğiniz için uyku duası olarak da söylenebilir.Nazar duaları bebeğin korkusunu yenmesi için özellikli bir duadır. Özellikle bebeklerin çok güzel olmaları onların çabuk nazara gelmelerine neden olur. Bu kem gözlerden bebeğinizi korumak için dua edin ve ona mümkün oldukça nazar duaları okuyun. Nazar dualarını online dini sitelerden alabilir ve hangisi etkili olacağını seçerek bunu okuma alışkanlığı haline getirebilirsiniz. Bebeklere uyku duası sizin göstereceğiniz içtenlik ile başlar. İçten okuduğunuz her dua bebeğin daha rahat ve kesintisiz uyumasına vesile olacaktır. Dinimizde ihlas suresinin faziletinde Allah birdir ve ondan başka ilah yoktur. Bu duanın fazileti ve anlamı korkular için tesirlidir. ihlas suresini ne kadar fazla okuyup bunu alışkanlık haline getirirseniz bebeğinizin korkusunun azaldığının farkına varacaksınız.

Bir diğer yapacağınız etkili dua kelime şahadeti getirmektir. Bir de Allah’ın 99 adı olan esmaül-hüsnayı ezberlemek bebeklere bunu ninni gibi okuyarak huzur bulmalarına hatta Allah’ı küçücükken öğrenmelerine yardımcı olabilirsiniz. Sizler için önerdiğimiz bu etkili vazgeçilmeyen dualarda bebeğiniz korkularını yenecek ve cesaretli bir şekilde iman ışığında büyüyecektir. Böylece topluma ve millete hayırlı bir evlat olarak yetişecektir. Bebeklere uyku duası hakkında sizlere en önemli ve etkili duaları anlattık. Herkesin rahatlıkla okuyabileceği bu dualar bebeğinizin kurtarır ve karabasan ve diğer korkulu kabuslarla uyanmasını azaltır. Bebek hiç olmadığı kadar mutlu ve huzurlu yatar. Bebeğin uyku düzenini sağlamak için ona sevginizi derinden hissettirin ve düzenli bir şeklide uyumasına katkıda bulunun. Bir anne ne kadar bebeğine sıcak ellerle şefkatli bir şekilde sarılırsa zaten bebek güveni önce annesinden alacaktır. Bebeğin en etkili duası annelerinin onlara sağladığı şefkattir. Bu her şeyin başında gelmektedir.

Bebeğiniz uykuda korumasını engellemek için yapmanız gereke önemli etkenler şunlardır. Bebeğin korkusunu azaltacak hareketlerde bulunun. Sevimli ve şefkatli bir dokunuş ile ona kendinizi hissettirin. Duaları okurken abdestli bir şekilde okuyun. Bu daha etkili olacaktır. Bebeğin yattığı odada küçük kuran bulundurun. Ani hareketlerden kaçının bebek ani davranışlarınızda korkusunu atlatamayacaktır. Daha güvende yatması için gece lambası kullanınız. Bununla beraber nazar duaları Allah’ı adlarını okuyun ve sürekli şahadeti getirin. Bebek bu etkili dualar ile korunacak huzur bulacaktır.Bebeklere uyku duası için evinizde dua kitabı bulundurun ve çaresiz kaldığınız durumlarda bebeğin ağlamasını ve korkmasını azaltın. Dua kalbin aynasıdır. Bunun bebeklere vereceği huzuru sizlere saymakla bitiremeyiz. Bebeğiniz gelişim çağında iken daha cesaretli ve kendine güvenen bir yapıda olsun. Korkunun ona vereceği zarar sonradan kalıcı olabilir. Fazla korku ile büyüyen bebekler ileri ki yaşantılarında da sıkıntı çekerler.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb