Bebeklerde Hastalık Belirtileri Ve Tedavisi | Hanımların Dünyası

loading...

Bebeklerde Hastalık Belirtileri Ve Tedavisi

Bebeklerde Hastalık Belirtileri Ve Tedavisi

Bebeklerde Hastalık Belirtileri Ve Tedavisi

 

Bebekler kış aylarında hastalıkları daha da artmaktadır. Bebeklerini ilk hasta oldukları zaman aileleri telaşlanır ve korkarlar. Ama bu gayet normal olabiliyor. Ama bazı uzun süren hastalıklar korkunç olabiliyor. Bunu sakın unutmayınız. İllaki kış aylarında her bebek gibi sizlerin bebeği de rahatsızlanabilir. Bunlar ateşlerin yükselmesi, burun akıntısı ve öksürme gibi rahatsızlıklardır. Bu hastalıklardan dolayı bebeklerim aileleri de zor günler geçirmektedirler. Bu durumlarda bebeğin çocuk doktoruna götürüp muayene ettirmenizde fayda vardır. Sonra da doktorlar bebeğe uygun olan ilacı yazacaktır. Bebeklerde Hastalık Belirtileri Ve Tedavisi ;Bebeklerde bronşit hastalığı da çok zor olan hastalık tiplerinden bir tanesi olmaktadır. Bebeklerde bronşit hastalığının belirtisi ise şunlardır. Üst solunum yolları eğer tıkalıysa, hırıltısı ve aynı zaman da zor nefes alıp veriyorsa bununla birlikte de öksürük varsa bronşit hastalığının belirtisi olabilir. Bazen de beraberinde ateş yükselmesi de görülebilir. Bronşit hastalığının tedavisi için de yazalım. Çocuk hastaları uzmanlarına danışmalısınız. Bronşit hastalığının tedavisinin süresi dört hafta sürmektedir.

Bebeklerde soğuk algınlığını da bebekler kış aylarında çok sık geçirdiği hastalıklardan bir tanesidir. Bebeklerde soğuk algınlığının belirtilerini yazalım. Bebeklerde soğuk algınlığı oldukları zaman üç gün boyunca mız, mızlık yaparlar. Aynı zamanda da huzursuzluk da yaratabilirler. Beraberinde de ateş yükselmesi de görülebilir. Tedavisi ise burun tıkanması ve burun spreyi almalısınız. İyileşme süresi ise bir hafta ile on gün arasında olmaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Bebeklerde hastalık belirtileri ve tedavisi hakkında tüm bilgiler bu sitelerde bulunmakta ve istediğiniz bilgileri de bu sayfadan bulabileceksiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bebeklerde krupp hastalığının belirtilerinden de bahsedelim. Bunlar hırıltı, yüksek ateş, öksürük ve zor nefes almak yaşanırsa mutlaka erken saatlerde doktora götürmelisiniz. Bu hastalığının tedavisinden de sizlere söz edelim ve evinizde buhar makinesinin olması gerekir. Yirmi dakika boyunca da bebeğiniz ile aynı ortamda bulunması gerekmektedir. Doktorun verdiği ilaçları bebeğinize içirmelisiniz. Bu hastalığın iyileşme süresi üç ile beş gün içerisinde iyileşebilirler.

Diğer bir bebek hastalığı da kulak enfeksiyonudur. Bu hastalıkta bebekler yatağa yattıkları zaman huzursuzlaşmaya başlarlar. Bazı bebeklerin kulaklarından sıvı bir şekilde akıntı da gelebilir. Tedavi de üç gün sürmektedir. Genellikle ilaç tedavisi ile düzelmektedir. Diğer bir bebek hastalığı havale geçirmektir. Havalenin belirtisi yüksek ateş, bilinç yitirilmesi ve zor nefes almaktır. Hemen bebeğinizde bu belirtiler varsa en yakın hastaneye götürün ve bebek bir gün boyunca doktor gözleminde hastane de kalmaktadır. Havale süresi on beş dakika sürmektedir. Bebeklerin bazılarında zatürre de görülmektedir. Zatürrenin belirtisi ise öksürük, yüksek ateş ve titremedir. Zatürre hastalığının tedavisi antibiyotik ile düzelmektedir. Zatürre hastalığının süresi de bir hafta sürmektedir. Ama bazı bebeklerde daha fazla da sürmektedir.

Bebeklerde Hastalık Belirtileri Ve Tedavisi ;Bebeklerde pamukçuk hastalığı da vardır. Pamukçuk hastalığının belirtisi diğer hastalıklardan biraz farklı bir belirtisi vardır. Bu da bebeklerin ağzının içerisinde ve hatta diş etlerinde beyaz süt gibi koyu kıvamda akıntılar görülebilir. Tedavisi de pamukçuk genelde mantar hastalığının da habercisidir. Doktorlar bu hastalığı geçiren bebeklere ilaç tedavisi uygulamaktadır. İyileşme süresi de üç gün kadar sürmektedir. Bebeklerde karın hastalığı da çok sık görülen rahatsızlıklar içerisinde bulunmaktadır. Bazen de ateş yükselebilir. Karın ağrısı yaşayan çoğu bebeklerde kusma gerçekleşmektedir. Hatta bazen de ishal de olabilir. Bu karın ağrıları bir gün içerisinde iyileşmektedir. Bebeklerde idrar yolları enfeksiyonu da görülmektedir. Bebeklerde idrar yolları enfeksiyonu olan bebeklerin çoğunda kusma ve iştahsızlık görülmektedir. Mutlaka doktora götürülmesi şarttır. Bebeklerin neredeyse hepsinde pişik sorunu vardır. Pişik olan bölgelerde kızarıklar ve hatta sivilceler de olabilir. Bu soruna çözüm olarak doktorlar antibiyotikli kremleri reçete olarak yazmaktadır. İyileşmesi ise dört gün sürmektedir. İki yaş altındaki bebekler mutlaka bu hastalıklar ile karşılaştıkları zaman acil doktora götürmelidirler.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb