Bebeklerde Göz Yaşarması Hastalıkları | Hanımların Dünyası

loading...

Bebeklerde Göz Yaşarması Hastalıkları

Bebeklerde Göz Yaşarması Hastalıkları

Bebeklerde Göz Yaşarması Hastalıkları

Sizlere bebeklerde göz yaşarması hastalıkları konusunda bilgi vereceğiz. Bazı bebeklerde göz yaşarması görülmektedir. Bebeklerde görülen göz yaşarması doğuştan gelen bir rahatsızlık olmaktadır. Yaşarma ile birlikte çapaklanma da görülmektedir. Bunu sakın unutmayınız. Bunun sebebi de gözyaşı kanalının tıkanık olmasından dolayıdır. Göz yaşarması göz hastalıklarının da habercisi olabilir. Bundan dolayı da bebeklerde göz sulanması olduğu zaman göz yaşı kanalının tıkanık olduğu bilinir. Üst kapaklarında bulunan yani kaşın altında göz yaşı bezleri vardır. Göz yaşı bezleri de göz yaşı salgılama görevini yaparlar. Ama kanallarda tıkanıklık olduğu için göz yaşarması meydana gelmektedir.

Bebeklerin çoğunda göz yaşarması görülür. Göz yaşı kanalı burnun tarafında bulunur. O da ince bir zardır. Bebeklerde de bu zar tıkanabiliyor. İki ay kadar bir zaman içerisinde düzelme görülmektedir. Fakat bebeklerin ailelerinde de aynı sorun varsa o zaman genetik olmasından şüphe edilerek bebekler uzmana götürülmektedir. Bu zaman içerisinde göz yaşı kesesi olan yere masaj yapılması gerekmektedir. Bebek eğer bir yaşın altındaysa o zaman göz yaşı kesesine masaj yapılmalıdır. Ancak masaj doğru bir teknikle yapılması lazımdır. Masajın nasıl yapılacağı konusunda göz hastalıkları uzmanına sormalısınız.

Bebeklerde göz yaşarması hastalıkları hakkında bilgi almak ve bu bilgileri öğrenmek isteyen herkes bu siteyi ziyaret etmelidir. Bu site sayesinde detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bebeklerde görülen göz yaşı yaşarması akıntı da beraberinde getirebilir. Masaj yaparak tıkanan göz yaşı kanalını açabilirsiniz. Bebeğin gözünün burun kemiği ile birleşen noktaya masaj yapmalısınız. Dört dakika boyunca masaj yapmalısınız. Bu sayede bebeklerinizin göz yaşı kanalı açılacaktır. Ama masaj yapsam yine olmuyorsa o zaman çocuk hastalıkları uzmanına götürmelisiniz. Bu belirti de çapaklanma ile de başlamaktadır.

Bebeklerin göz yaşarması hastalıklarında mutlaka erken tedavi edilmesi gerekmektedir. Masaj ile göz yaşarması açıldıysa ama çapaklanma devam ediyorsa o zaman uzman doktora götürüp antibiyotik içeren göz damlasını reçeteye yazmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca bazı bebeklerde göz iltihabından da göz yaşarması oluşabiliyor. Bu rahatsızlığı takip etmenizi öneriyorum. Göz iltihabı olduğu zaman gözlerde şişlik ve kızarıklar da meydana gelir. Bunun da tedavisi antibiyotik içeren göz damlalarıdır. Bebeklerin gözlerinde iltihap varsa bu durumdan rahatsızlık oluşur ve gözlerde yanma da oluşur. Sonra da bebekler rahatsız olur ve ağrıdan dolayı da ağlarlar. Bebeklerin sağlığı için rahatsızlıklarını sık, sık takip altına alın.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb