Video Galerisi Bilgi Bebekler Ne Zaman Oturmaya Başlar

Bebekler Ne Zaman Oturmaya Başlar

-

- Advertisment -

Bebekler Ne Zaman Oturmaya Başlar

Bebekler dördüncü aydan itibaren oturmaya başlamaktadırlar. Bebekler dördüncü aydan daha küçük bebekler kesinlikle oturtulmaz. Çünkü bebeklerin beli eğrilir. Bunu sakın unutmayınız. Bebekler zaten altıncı aydan itibaren oturması gerekmektedir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Ama bebekler dördüncü aydan itibaren mutlaka oturtulması gerekir. Doktorlarda zaten bebeklerin dördüncü aydan itibaren destek alıp oturması gerektiğini söylemektedir. Bebekler aynı zaman da dördünü aydan itibaren kafasını tutabilmesi ve sırtını tutabilmesi için en erken dördüncü ay olduğunu söyleyebiliriz. Daha erken bebekler kafasını ve sırtını tutamayabilir. Sonra da bebekler bir kaç dakika daha bu şekilde destek alıp oturabilir.Bebekler Ne Zaman Oturmaya Başlar  ve nasıl oturduğu hakkında bilginiz yoksa ve bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız mutlaka sitemize girip bilgi alıp öğrenebilirsiniz.

Bebeklerin başı iyi tutulması lazımdır. Yoksa beli ağrır. Bebekler bu yüzden de mutlaka destekle oturtulması gerekmektedir. Aileler bebeklerini en erken dördüncü ay oturtmalıdır. Uzmanlar bebekleri dördüncü aydan itibaren destekle oturması gerektiğini söylemektedir. Eğer bebeklerinizi sekizinci ve dördüncü ayı beklemek hiç iyi değildir. Aksi takdirde bebeklerin gelişimini engellemiş olacaksınız. Bebeklerin vücutları gelişebilmesi için ve özellikle de bebeklerin üst kısımları gelişebilmesi için dördüncü ay mutlaka bebekleri oturtacaksınız. Dördüncü aydan itibaren destekle bebekleri oturtun. Bu gerçekten de çok önemli bir konudur. Bebekler Ne Zaman Oturmaya Başlar? Bebekler sekizinci aya geldikleri zaman artık desteksiz bir şekilde oturmaları gerekmektedir. Yoksa bebeklerin vücutlarının üst kısımları pek gelişemez hale gelir. Yalnız doktorlar dördüncü aydan itibaren bebeklerin oturtmanız için bebekleri kesinlikle zorlamayınız.

Bebekler sekizinci ve dokuzuncu ayda desteksiz otururlar. Bebekler kademeli, kademeli oturmayı öğretilmesi gerekir. Bebeklerin bu sayede vücutları gelişmeye başlar ve aynı zaman da bebekler vücutları güçlenmeye de başlamaktadır. Eğer bebekler destekle oturabiliyorsa o zaman artık ek besine geçmesi gerektiğini biliniz. Bebeklerin altıncı aydan bile sırt kaslarını iyi korumak için bebekler arkasına yumuşak bir yastık ile destekleyiniz. Bazı bebekler sekizinci ve dokuzuncu ayda oturdukları zaman yorulabiliyor. Bunun nedeni ailelerin bebeklerin dördüncü aydan itibaren oturmayı öğrenmedikleri için olmaktadır. Bebekler Ne Zaman Oturmaya Başlar,Bebeklerin oturma becerisini nasıl öğreteceğinizi bilmiyorsanız o zaman mutlaka bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bazı bebekler desteksiz bir şekilde beşinci aydan itibaren oturmaktadırlar. Sekizinci aylıkken artık bebekler desteksiz oturun ve o şekilde oyuncularını oynarlar. Bebekler oturmaya başladığı zaman etrafını daha iyi izlediği için çok mutlu olurlar. Dokuzuncu aydan itibaren de kasları gelişerek artık kendi başına desteksiz oturmaya da alışacaklardır. Dört aylık bebekler asla oturtulmaz diyenleri dinlemeyin. Tam tersi bebekler dördüncü aydan itibaren destekle oturtulması zorunludur. Bebekler oturdukları zaman ve önlerinde oyuncaklar olduğu zaman öyle mutlu olurlar ki inanamazsınız. Bebeğinizin kemiklerinin gelişmesi çok önemlidir. Bebekleriniz gelişimi için sizlerde onlara bir anne olarak yardımcı olmalısınız. Bilmeniz gereken bir başka bilgi de bebeğiniz eğer destekli bir şekilde dördüncü aydan itibaren oturamıyorsa o zaman o zaman erken teşhis için lütfen bebeklerin demir eksikliği olup olmadığını doktor tarafından test ettirmelisiniz.

Bebeklerin sırt ve boyun kasları güçlenmesi için ve daha dik pozisyonda oturtabilmek için bebekler zamanında oturtmayı öğretmeniz çok önemlidir. Yoksa bebekler altıncı aydan sonra oturmaktan zorlanmayacak ve yorulmayacaklar. Bebekler desteksiz oturarak bebekler aynı zaman da bakış açısı da kazandırmaktadır. Bebeklerin oturma becerileri dördüncü aydan itibaren başlamaktadır. Ayrıca bebekler bu sayede başlarını da dik tutmaktadır. Böylece bebekler bu şekilde oturmaya başlamayı öğrenirler. Bebekleri erken oturttukları için etraftan tepki alabilirsiniz. Ama sizler asla etrafa karşı kulak asmamalısınız. Bebekler dördüncü ayda oturma becerisini alıştırmak kesinlikle zararlı değildir. Bebeğiniz dördüncü aydan hiç oturmak istemiyorsa o zaman kısa oturuşlar ile bebeğinizi alıştırmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Lady Gaga and Cardi B Meet at the Grammys

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...
- Advertisement -

Vampire Step-Dad – Invitation

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Awkoder – Lovely Eyes

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you