Bebekler için Eğitici Oyunlar | Hanımların Dünyası

loading...

Bebekler için Eğitici Oyunlar

Bebekler için Eğitici Oyunlar

Anne ve Babaların bebek konusunda oldukça tecrübesi ve çekingen olduğu açık bir şekilde ortadadır. Bebeğinizin gelişimi sadece onu beslenme yönünden değil eğitici oyunlar ile birlikte çok daha güzel bir şekilde hızlandırabilirsiniz. Bu yazımızda yaklaşık olarak on, on bir ve on iki aylık bebeklerle oynayacağınız eğitici oyunların listesini hazırladık.

Paket Yapma Oyunu

Birkaç tane küçük oyuncakların seçimini yaparak onları görünmez bir şekilde kaplayın, Bebeğinizin önüne koyun ve ona poşeti açtırın.

Kurdele Oyunu

Bebeğinizin oldukça fazla sevdiği bir oyuncağı seçin beraberinde etrafını bir kurdele bağlayın ve kurdelenin bir ucunu uzun bırakın. Böylece bebeğinize kurdeleyi çekerek oyuncağın ona yaklaşacağını gösterin. Birkaç denemeden sonra bunu artık kendi başına yapabilecek seviyeye gelecek.

Tünel Olun

Ayakta bacaklarının açık bir şekilde durun. İlk olarak bebeğinizin bacaklarına arasında yardımla tren sesleri çıkartarak ona geçmesinde yardımcı olun. Ardından da kendisi bu sesleri çıkartmaya çalışarak geçmeye çalışacak mı? Bu durumu gözlemleyin.

İttirme Oyunu

Bebeğiniz yürümeyi öğrenmeye başladığı süre zarfında ayakta tutarak itebileceği hafif oyuncakların etrafında olmasını sağlayın. Hatta çok hafif olan bir çamaşır sepetinin içine hafif yumuşak oyuncalar koyarak ona ittirebileceği oyun yaratabilirsiniz. Bu şekilde dengesini geliştirmiş olurken yürümeyi de kısa sürede kavrayacak.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb