Bebek Pişiğine Ne İyi Gelir | Hanımların Dünyası

loading...

Bebek Pişiğine Ne İyi Gelir

Bebek Pişiğine Ne İyi Gelir

Bebek Pişiğine Ne İyi Gelir

Bebekler çok hassas varlıklardır. Bu nedenle cilt yapıları hassas bir dokuya sahip olduğundan bezlendiklerinde çabuk pişik olma ihtimalleri vardır. Pişik olan bir bebek doğal olarak rahat hareket edemez. Bu nedenle bebeklerin neden pişik olduklarını ve bunun neden kaynaklandığını çok iyi bir şekilde araştırmanız gerekir. Aldığınız bezler ne kadar kaliteli? Bezlerin marka olmayan ve üretimi nerede yapıldığı belli olmayan ürünlerinde bebeklerde pişik olmasına yol açan ana etkenlerden birisidir. Her 10 bebeği 5’inde pişik oluşma ihtimali yüksektir. Bunun için tedbiri elden bırakmamak gerekir. Bebek pişiğine ne iyi gelir şimdi sizlere bu konu hakkında bilgileri sunacağız.

Bebek Pişiğine Ne İyi Gelir? Bebeklerde pişik oluşsun istemiyorsanız her bez değişiminden sonra ılık bir su ve bez yardımı ile bebeklerin altını silin. Önce kaba pisliği ıslak mendille temizleyin. Hemen ardından temiz suya bastırılmış bir bez ile bunu bir kere daha silmek ve bebeğin altının temiz olduğundan tamamen emin olmaktır. Daha sonra bir bebek pudrasına ihtiyacınız olacak. Bebeği bezlemeden önce eczaneden aldığınız bebek pudrasını bebeği bezlemeden önce poposunun her tarafına yayın ve bebeği bezleme işlemine geçin. Bebek pudra sayesinde cildi tahrişlere karşı korunacak daha rahat hareket edecektir. Pudra pişiklerde çok etkili bir yöntemdir. Bir diğer önerimiz ise bebeğinizin pişiğine iyi gelecek hakiki zeytinyağını sürmenizdir. Zeytinyağı direk pişiğin ağrısını alarak kızarıklığı giderir. Aynı zamanda iyi bir ağrı kesicidir. Bebeğinize zeytinyağı yöntemini bebeğin cildine temas edecek şekilde uygulayınız. Farkı görecek, bebeğinizin pişiğinin kısa sürede gittiğine şahit olacaksınız.

bebek-pisigine-ne-iyi-gelir

Bebek Pişiğinde Dikkat Edilmesi Gereken Önemli Unsurlar

• Bebeğiniz pişik olduysa onun üzerinde ilginizin biraz daha fazla olması gerekir. Örneğin bebek bezini sık değiştirmeniz gerekir. Bebek ne kadar hijyenik olursa pişik bir o kadar azalır.

• Pişik olan bebeğin ılık köpüklü su ile poposunun yıkanması gerekir. Böylece ıslak mendillerden de alerji kapmamış olur. Bunu özellikle pişik durumlarında yapın. Sürekli aynı uygulama bebeğinizi yorabilir.

• Bebeğinize kullandığınız ıslak mendil oldukça önemlidir. Islak mendili bilmediğiniz markalardan kesinlikle almanızı tavsiye etmiyoruz. Islak mendili kullanırken yıkamanız gerekir. İçinde var olan kimyasal ürünler, parfümler bebeğin daha fazla pişik olmasına neden olabilir. Bu yüzden çok dikkatli olmalısınız.

• Bebeğin pişiği arttıysa ve kabarmalar başladıysa burada sizin yapacağınız en önemli davranış acil bir kliniğe gitmeniz olacaktır. Çünkü bebek bu yüzden mikrop kapabilir, ateşi bu yüzden çıkabilir.

• Her bezleme işleminden sonra bebek pudrası kullanmayı huy edinin. Bebek pudrasının hiçbir şekilde yan etkisi yoktur. Aksine faydaları bulunmaktadır.

• Bilmediğiniz yara kremlerini kullanmayınız. Bu bebeğin daha fazla yaralarının kabarmasına neden olur.Her zaman bu gibi durumlarda doktor reçetesi ile hareket ediniz.Sizlere bebek pişiğinde dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgileri verdik.Bu bilgilerden yararlanmanız dileği ile.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb