Bebek Pişiğine Ne İyi Gelir | Hanımların Dünyası

loading...

Bebek Pişiğine Ne İyi Gelir

Bebek Pişiğine Ne İyi Gelir

Bebek Pişiğine Ne İyi Gelir

Bebekler her zaman bakım isteyen varlıklardır. Tenleri oldukça hassastır. Küçücük bir mikroba karşı hemen reaksiyon gösterirler. Bu nedenle bebekleri iyi anlamak ve onların dertlerinin ne olduğunu çabuk algılamak gerekir. Bir annenin önceliği bebeği olmalıdır. Bebeğinin neden huzursuz olduğunu bilmelidir. Bebekler pişiğe çabuk yakalanırlar. Aldığınız bez bebeğin cildine uygun olmayabilir. Bu nedenle bebek cildine uygun kaliteli bebek bezini tercih etmeniz gerekir. Kaliteli firmaların bebek bezlerini deneyebilirsiniz. Bebek pişiğine neden olacak nedenler neler isterseniz bir de sizlere bunların başlıca nedenlerinden bahsedelim. Bebeğinizin altı yanıyor ve geceleri sürekli ağlıyor ise bebeğiniz pişiğe yakalanmış olabilir. Bebeğin altını ne sıklıkla değiştiriyorsunuz. Uzun zaman beklenen bez tahriş eder. Daha sonra ilk olarak meydana küçük sivilceler şeklinde alerjiler meydana gelir. Durum ilerledikçe bu kızarmalar hızlanır ve pişiğe dönüşür. Bebeğin artan huzursuzluğu son hızla devam eder.

Peki bebek pişiğine ne iyi gelir bu durumu kolay bir şekilde atlatmanın yolları neler sizlere bu konuda engin bilgileri aktarmak isteriz. Bunun için yapmanız gereken sıkılmadan makalemizi okumak ve doğru bir şekilde bilgilenmenizdir. Doğru Krem Tercihi Bebeğiniz son zamanlar oldukça huysuz mu? Sürekli ağlamaları onun pişiğe maruz kaldığını gösterebilir. Düzenli bir şekilde kullandığınız kremin tam olarak ne olduğunu biliyor musunuz? Krem hangi standartlarda ve hangi firmanın kalitesinde üretiliyor? bütün bunları size sormamızın tek nedeni bebeğinizin şikayetleri hakkında bilgileri size doğru bir şekilde aksetmektir. Bunun için önceliğimiz doğru bir şekilde krem tercihidir. Eczanelerde ve doktor tavsiyesi altında aldığınız kremler bebeğinizin bu tür sorunlar yaşamasına engel olur. Çünkü uzman hekimlerin yanılma payı çok azdır ve alerjinin nelerden kaynaklandığı size en doğru tecrübeleri ile sunacaklardır.

Bebek pişiğine ne iyi gelir sorusuna acil durumlarda evde doğal olarak kullanacağınız pratik önerileri sizlere aktaracağız. Zeytin yağının bu tür sorunlara karşı en etkili ilaç olduğunu biliyor muydunuz? Eğer henüz bir krem kullanmıyorsanız ve bebeğiniz gecenin bir vakti sürekli ağlıyor duramıyor ise yapmanız gereken öncelikle bebeğin altını ılık su ile silmenizdir. Bu gibi durumlarda ıslak mendil kullanmanızı katiyen önermiyoruz. Daha sonra bebeğin altını bezlemeden önce bir çay kaşığı kadar hakiki zeytin yağını ince tabaka şeklinde masaj yolu ile bebeğin derisine sürünüz. Bebeğin pişiği azalacak hatta birkaç saat sonra o huzursuz ağlamalar ortadan kaybolacaktır. Bu nedenle bebeğe zeytin yağı ile tedavi edin ve bunu pişik geçene kadar uygulayınız.

Sabunlu Su İle Pişik Tedavisi Mikropları en iyi şekilde kıran sabun pişik için oldukça idealdir. Eğer kullandığınız krem fayda etmiyor ise düzenli bir şekilde ılık sabunlu su ile bebeğin poposunu yıkayın ve hemen ardından evde bulundurduğunuz kremi sürün bu işlem düzenli yapıldığında bebekte inanılmaz derecede rahatlamalar meydana gelecektir. Bir de bezleme işlemi günde birkaç kere olsun. Ne kadar sık bez alınırsa bebek bu durumu daha çabuk bir şekilde atlatacaktır. Bebek pişiğine ne iyi gelir sorusuna doğru cevap sabun kullanmaktır. Pudra Pişiği Önlüyor ! Bebek bezlemesinden sonra kullanacağınız doğal yöntemlerden birisi pudra alışkanlığıdır. Kaliteli bir pudra sayesinde bebeğin pişiğe maruz kalmasını engelleyebilir, geceleri daha rahat uyumasına vesile olabilirsiniz. Bebeğinizi mümkün oldukça doğru besleyin çünkü yanlış beslenme ve çeşitli besin alerjileri de bebeğin pişik olmasına neden olabilir. Sizlere bebek pişiğine ne iyi gelir hakkında en detaylı bilgileri sunduk. Bebeğinize iyi bakarak onu çok sevdiğinizi hissettirin.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb