Bebek Gelinlikleri | Hanımların Dünyası

loading...

Bebek Gelinlikleri

Bebek Gelinlikleri

Bebek Gelinlikleri

bebek-gelinlikleri

Anne kız bebeği arasındaki ilişki çok kuvvetlidir. Annler çoçuklarına hep aynı mesafede olduğu söylenir anca kızlarına karşı ayrı bir özen halindedir.Özellikle de bebekliklerinde. Kendi tarzında dizayn etmek süslü püslü olmasını ya da sade olmasını ister. Asıl amacı bebeğinin güzel şeyler giymesidir. Yıllar ile birlikte çocuk modası diye bir kavram oluşmakta bunun iste başlıca bebeklere yönelik bir moda. Sonuç ise birbirinde şık kıyafetler ile sevimliliğin birleşmesi. Buna en güzel örneklerinden biri de bebek gelinlikleri. Anneler hep kızlarını gelinlikle görmek isterler ve hayal ederler derler ya o misal işte. Son dönem modası olan bu akım birbirinden farklı modeller çıkarmakta ortaya. Minik bedenler için minik gelinlikler. Ama hiçte basit olmayan aslı kadar hoş ve zariflik barındıran bebek gelinlikleri barındırmaktadır.

bebek-gelinlikleri

Düğün, nişan, kına veya herhangi bir özel gün, kutlamada anneler kendilerinin süslenmesi ile kız bebeklerini de unutmuyor. Özellikle böyle yerlerde de kızlarına bebek gelinlikleri giydiriyorlar. Birçok çeşit barındıran bu gelinlikler bebek sevimliliği ile birleşince göz kamaştırıyor adeta. Normal gelinlikler gibi tüllü, dantelli ve kabarık gelinlik tarzı barındıran bu moda akımı eserleri minik bedenler için özel tasarımlı çiçekli, farklı desenli gelinliklerde barındırmakta. BEBEK GELİNLİK MODELLERİ Şık bir tercih için tüllü gelinlikler tercih edilebilir mesela. Oldukça şık ve tarz olan bu gelinlik modeli klasik gelinlik tarzını anımsatıyor. Sadeliği ile göz yormayan ve sevimli minikler için çok hoş bir tercih olabilir. Omuzdan askılı veya kurdeleli olan modelleri bulunmakta.

bebek-gelinlikleri

Özel birinin düğün veya nikâhında bebeğinize giydirebilir ve düğün sahibi gelinden daha çok ilgi çekeceğine emin olabilirsiniz. Bir başka gelinlik modeli ise çiçekli gelinlikler. Üzerinde renkli çiçeklerin bulunduğu veya çiçek işlemelerinin olduğu gelinlik modelleri. Bu da bebeğinizin sevimliliğine sevimlilik katacak bir model. Çocuklar bir çiçektir, ilgi gördükçe güzelleşir konseptli bir model sanki. Gelinliğe ek olarak olmazsa olmaz aksesuarlar ile de daha da hoş bir kombin oluşturulabilir. Mesela papatya çiçeğinden bir taç hem doğal hem de uyum açısından güzel bir tercih olabilir. Tabi ki bebeğiniz biraz büyük ise o taç başında ne kadar süre durur bilinmez. Dantelli gelinlikler ise gelin adaylarının da ilgisinde olduğu gibi revaçta olan bir model.

bebek-gelinlikleri-1

Klasik ile harmanlanarak oluşturulan desenler ile farklı bir tarz katılabilir bebeğinize. Klasik olan gelinliklere nazaran bebek gelinliğinde birçok renk avantajı da var. Doğal renklerde veya hafif pembe renkte zarif dantel desenleri ile çok hoş bir gelinlik bir alternatif olabilir. Kabarık gelinlikler, gelinlik denince akla ilk gelen türlerden. Pofuduk pofuduk bir gelinlik modeli.Ama dikkat edilmesi gereken bir husus da gelinliğin boyu.Yürümeye başlayan ve bir de kıpır kıpır bir bebeğiniz var ise ayaklarına dolanacak kadar uzun bir gelinlik tercih edilmemeli ki rahatça düğün meydanında veya nikah solanında koşturabilsin, eğlensin.

bebek-gelinlikleri-2

Düz kesim gelinlikler son zamanlarda asıl gelin adayları için moda olsa da bebeklerimiz hiç onlardan geri kalır mı? Ne eksiği var bizim sevimli bebeklerimizin? Aynı moda akımı etkisi bebek gelinlikleri içinde geçerli. Eğer bir kır düğününe bebeğiniz ile gidecekseniz işte bu tercih idealdir diyebiliriz. Üst kısmı uzun kollu tarzda ve alt kısımları ise ince tülden oluşmakta etek konseptli modellerdir.Kullanım bakımından da bebeğiniz için oldukça rahat bir giyim oluşturacaktır. Bebek gelinlikleri ile daha eskilerin tabiri ile el kadarken bebeklerimizin moda ile büyümesi ve güzel giyinmesinin bir adımıdır.

bebek-gelinlikleri-modeller

Bebek Gelinlikleri Resimleri

 

bebek-gelinlikleri-modelleri-2bebek-gelinlikleri-modelleribebek-gelinlikleri-modelleri-1bebek-gelinlikleri-modellerbebek-gelinlikleri-modeller-2bebek-gelinlikleri-modelleribebek-gelinlikleri-modeller-1

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb