BB Krem | Hanımların Dünyası

loading...

BB Krem

BB Krem

BB Krem’in Cilde Etkileri Nelerdir

BB kremlerin pek çok özelliği bulunuyor. Değişkenlik gösteren kozmetik markalara ait bb kremlerin kendine özgü farklı özellikleri bulunur. bb kremlerin genel etkileri cildi nemlendirir, donuk görünümü canlandırır, aydınlatır, bazıları içeriğindeki SPF ile güneşe karşı koruma sağlarken, kızarıklık ve ufak lekelere karşı kapatıcı özelliği görülür. BB kremleri yüzünüzü yıkadıktan sonra cildinize uygulama yapabilirsiniz. BB kremler gerek cildinizi nemlendirir gerekse de hafif de olsa kapatıcı özelliği görülür. Fakat çok kuru bir cildiniz varsa BB kremden önce nemlendirici sürmeniz gerekir. Özellikle daha yoğun bir kapatıcılık isterseniz de önce BB kremi sürüp ardından fondöteninizi uygulamalısınız. Ancak özellikle yaz aylarında pek çoğumuz ağır fondötenler kullanmak istiyoruz. İşte böyle zamanlarda BB kremler imdadımıza yetişmektedir. Elimize az miktarlarda bb kremini yüzümüze sürerek birkaç dakikada daha canlı ve özellikle daha parlak görünen bir cilde sahip olursunuz.

BB Krem Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekiyor? BB krem alırken cilt tipinize uygun bir ürün seçmeye özen göstermeniz gerekiyor. Cildiniz kuru mu? Problemli bir cildiniz mi var? Yağlı mı? Yaşlılık belirtileri ile ilgili endişeleriniz mi var? Ve ya sadece parlak ve sağlıklı görünen bir cilt mi istiyorsunuz? Bunlara benzer soruları kendinize sorup yanıtlar arayıp sonrasında farklı markalarına ait BB kremleri bulabileceğiniz yerlerden birisine gidip size en uygun olan ürünü seçmeniz mümkündür. Sizlere en mükemmel önerimiz ise bir karara varmalısınız. Karar alındıktan sonra o bb ürünü cildinize uygulamanız ve akabininde gün boyunca cildinizde kaldıktan sonra alıp almayacağınıza karar vermelisiniz. BB kremler konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer konuysa ten renginize uygun tonda bir ürün seçilmesidir. Ten renginize uygun olmayan bir ürünü kullanırsanız yapay bir görünüm ortaya çıkıyor.

BB Kremler Hakkında Bilinmesi Gereken Durumlar

• Cildinize uygun tonlarda bir BB krem bulmakta zorlu olabilir. Çünkü bu kremlerdeki renk seçeneği kısıtlı olur.

• BB kremlerin nemlendirme özelliği de bulunuyor. Fakat çok kuru bir cildiniz varsa büyük ihtimalle BB krem yeterli olmaz. Bu gibi durumlarda önce nemlendirici uygulanarak ardından BB krem uygulayınız.

• Pek çok BB kremde SPF koruması bulunuyor. Bu sebeple de bu ürünlerin içerisinde akne ile savaşabilecek malzemeler bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise; FDA yani Amerikan Gıda ve İlaç Dairesinin yönetmeliklerinde akne malzemeleriyle SPF’in aynı ürünleri içerisinde bulunmasına izin vermez.

• BB kremleri parmak uçlarınızla uygulamalısınız. Uygulama için kesinlikle fırçalara ya da süngerlere ihtiyaç duyulmaz. Güzellik uzmanları ve profesyonel makyözler fırça ile ürünü daha iyi dağıtabileceğinizi bilhassa da fırçayla sürerseniz daha az ürün kullanmış olacağınızı söylüyor.

• Ağır bir makyaj yapmadan yalnızca bir miktar BB krem kullanarak daha canlı bir görünüme bürünmeniz mümkündür.

• BB kremlerin hafif bir yapısı bulunur ve bu da tercih edilmelerindeki nedenlerdendir.

• Pek çok markanın BB kremi bulunur. Bazı markaların ürünleri uygun fiyata satılırken bazı markalarda fiyat yüksek olur. Hangi markanın ürününü tercih edeceğiniz ise size kalmış. Piyasada pek çok bb krem ürünü bulunuyor. Hepsinin etkisi aynıdır.

• Bazı kişiler BB kremi makyaj bazı olarak kullanılır.

BB Krem Resimleri

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb