Bayram Alışverişi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler | Hanımların Dünyası

loading...

Bayram Alışverişi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayram Alışverişi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bayrama az bir süre en önemli telaşlardan biri de alışveriştir. Hem ev için gerekli alışverişler yapılırken hem de bayram için yeni kıyafet ve ayakkabı alınmaktadır. Tüm aile olarak yapılacak bu alışverişte de dikkatli davranmak oldukça önemlidir. Aksi halde bayram alışverişinin maddi zararı ileri ki günlerde de sizi zorlayabilir.

 

Bayram alışverişine çıkmadan önce bir liste hazırlanmanız en doğrudur. Çünkü bayram alışverişi sırasında ev için gerekli alışverişte bir ürünü unutsanız da market ya da bakkal gibi işletmelerden almanız mümkündür. Fakat giyim için aynı şey söz konusu olamaz. Bundan dolayı bayramda ne giyeceğiniz konusunda bir liste yapmak en doğrusudur. Bu listede ayakkabıdan takıya kadar her türlü alacağınız aksesuarlara kadar yazınız. Tabi ki bayramlık kıyafet alırken de ileri ki zamanlarda giyebileceğiniz bir kıyafet olması önemlidir. Aksi halde bayramda giyip dolaba kaldırılan bir kıyafet maddi olarak da sizi yorabilir.

Bayram kıyafetiniz, evde ki diğer kıyafetlerinizle de kombin yapacağınız tarzda olursa akıllaca seçim olacaktır. Örneğin; bluz ve tek almak istiyorsanız alacağınız bluzun dolabınızdaki pantolon ve eteklerle kombine edeceğiniz renk ve modelde olabilir. Böylece oldukça karlı bir bayram alışverişi yapmış olursunuz. Bundan dolayı da alışverişe çıkmadan liste yapmak önemlidir.

Bayram kıyafetlerinde ise her zaman indirim reyonlarını tak,p ediniz. Özellikle bayram için yapılan indirimleri takip ediniz. Böylece daha ekonomik bayram alışverişini tamamlayabilirsiniz. Son olarak ise bayram alışverişinizi son günlere asla bırakmayınız.

 

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb