Bayanlara Son Dakika Hazırlanma Tüyoları

Author

Categories

Share

SON DAKİKA HAZIRLANMAYI SEVEN BAYANLARA 10 DAKİKADA HAZIRLANMA TÜYOSU

bayan-hazirlanmasi
Bayanların bazıları, uzun saatler boyunca aynanın karşısına geçerek hazırlansalar da, bazıları da her işi son dakikaya bırakmayı sevenlerdendir. Bu tarz da son dakika hazırlığını seven bayanlar, sokağa çıkmadan önce salaş ve pasaklı bir görünümle, saçı başı bir yerde sokakta kendilerini bulabilirler. Aman dikkat diyoruz. Zira estetiğin ve zarafetin temsilcisi bayanlar 7-24 bakımlı olmalıdır. Hiçbir zaman bunu unutmamalıyız. Bizlerde son dakika da hazırlanmayı seven bayanlar için çabuk hazırlanmanın formüllerini içeren bir yazı hazırladık.

HER ŞEYDEN ÖNCE DERLİ TOPLU BİR GARDROBUNUZ OLSUN.

Çabuk hazırlanmanın en kestirme formülü kapaklarını açtığınızda bir bakışta her şeyin yerini gördüğünüz ve eşyaların elinizin altında olduğu bir dolaptır. Dolabınızı bölümlere ayırın ve ardarda asılmış bir dizi pantolon askılarını, bir dizi etek askılarını, ceket sıralamasını, yine sıralanmış gömlek dizilerini ve asılmış hırka dizilerini oluşturun. Kazakları mümkün olduğunda açıktan koyuya katlayıp, sıralayarak bir kazak gözü yapın. Mümkünse dolabınızı açtığınızda hepsi gözünüze görünsün. Kot pantolonlarınızı da yine ayırdığınız bir göze üst üste katlayarak koyun. Eğer dolabınızda bu işler için yeterli raf yok sa, dükkanlarda satılan organizerlerden (dolap içine asılan kumaş gözler) satın alıp raf gözleri oluşturabilirsiniz.

EN SIK KULLANDIĞINIZ KIYAFET VEYA KOMBİNLERİNİZİ, BİRBİRİNE DAİMA YAKIN TUTUNÖrneğin en çok giydiğiniz etek-ceket takımı aynı askıya asın. Ya da pantolon-ceketi de aynı şekilde. Birbirine uyan kombinde kot-tshirt, gömlek-kazak, tshirt-gömlek-hırka kombinlerini aynı askıda asın ya da oldukça yakın konumda tutun. Kot pantolonlarınızla kullandığınız kemerleri hiç çıkarmadan biritlerinde tutarsanız, her sefer tak-çıkar derdi yaşamazsınız.ÜZERİNİZE ALACAĞINIZ EN ÇOK KULLANILAN BASIC PARÇALAR ELİNİZİN ALTINDA OLSUN.Kot ceket, deri ceket, bleyzer ceketler her şeyle rahatça kombinleneceği için, bunları hemen kapıdan çıkarken elinizi atabileceğiniz şekilde portmantonuzdaki askılığınızda tutabilirsiniz.

Yine 4 mevsimde kullanılabilen şallar, fularlar, atkılar portmantonuzun bir köşesinde olsun ki, dışarı çıkacağınız anda elinizi attığınız anda bir tanesi elinize gelsin.

SAÇ BİR KADININ EN ÇOK ZAMANINI ALAN UNZURLARDANDIR.

Saç konusu kadın için bazen bir ziynet konusu olarak karşımıza çıksa da, bazen de özellikle şekil almadığı zamanlarda, çekilmez bir çileye dönebiliyor. Bu bakımdan orta boylarda, ya da kısa alegarson kesim boylarında saç şekilleri daha kısa sürede hazırlanmanızı sağlayan saçlardandır. Belirli periyodlarla kestirdiğiniz saçlar, bir geriye taramayla şekil alacaktır. Şayet saçlarınız uzunsa, elinizin altındaki şık siyah bir taç, saçı düzgün formda tutacaktır. Bunun yerine geriye taradığınız dümdüz saçları, arkada kendi etrafında dolayarak firketeyle tutturduğunuz da kibar ve şık bir topuzunuz olacaktır.

3 ADIMDA MAKYAJ

Makyaj konusuna geldiğimizde, son senelerde doğal görünümlü makyaj stilleri daha trend ama tabii ki de biraz yüzü renklendirmenin kimseye bir zararı olmaz. Yüzünüzün renk dengesizliği olan yerlerini consienerle kapatın(göz altı ve çevresi gibi). Üzerine bir kat pudra sürün ve şeftali ya da pembe tonunda parlatıcı sürün, biraz allık, bir de kirpik maskarası çekip, kaşlarınızı taradınız mı işte makyajınız bitti demektir.

Author

Share