BAYANLARA GARDROP DÜZME ÖNERİLERİ

Author

Categories

Share

GİYECEK BİR ŞEYİM YOK DİYEN BAYANLARA GARDROP DÜZME ÖNERİLERİ

bayan-gardrop-duzeni
Kış aylarını sessizce sonlandırmaya çalıştığımız bazen aydınlık, bazen de parçalı bulutlu geçirdiğimiz günlerden herkese merhaba. Dolaplarımızı açtığımız zaman bazen tıka basa gibi görünse de, hiçbir tane giyecek parça bulamadığımız zamanlar olur. Hep şöyle mırıldanırız kenkendimize – Ya ! ağzına kadar dolu gardrobun içinde giyecek bir tane şey yok . . .

E ne olacak peki şimdi? Gerçekten dediğiniz gibi hepsi eski-püskü, Nuh nebi,den kalma parçalarsa, tabii ki önce gardrobumuzu bir güzel boşaltarak içindekileri kapının önüne koyacağız ve tutacağız alışverişin yolunu. Ayrıca da unutmayın ki şu aralar sürmekte olan büyük bir indirim var.Gardrobumuzu abuk sabuk şeylerle doldurmamamız ve paramızı çar-çur etmemek için yapmamız gereken 3 şey var.

1- Smart casual, günlük kombin grupları hazırlamak. (ki genellikle en çok bunlar kullanılır).

2- Eğer çalışıyorsak, iş yeri kombinleri hazırlamak.GÜNLÜK KOMBİNLER: kendimize ayırdığımız saatlerde kullanacağımız kombinlerdir.Yani, dışarıda vakit geçirdiğimiz zamanlarda, alış- verişlerde, parklarda, yürüyüşlerde, yanı sıra arkadaşlarla birlikte olacağımız zamanlarda kullanacağımız kıyafetlerdir. Genellikle günün her saati, sabah- akşam elimizin altında olabilecek kıyafetler olmalıdırlar. Bunlardan ayarlamak çok basit inanın.

Bir adet beyaz basic penye tishirt ve birde siyah basic tishirt alarak başlamalıyız işe.Başka bir günlük kombinse, bu sene çok moda olan, ekose desenli kalem pantolonlar ve üzerine de, keten, poplin ya da pamuklu gömleklerden. Üzerinize alacağınız bir süveterle, ayağınıza da giydiğiniz maskulen formlu bağcıklı ayakkabılarla tam bir smart casual formuna sahip olabilirsiniz.İŞ YERİ KOMBİNİ: Son senelerde çok moda olan kalem eteklerden siyah bir tane hepimizin dolabında bulunması gerekiyor. Üzerine edineceğimiz tiril-tiril beyaz bir bluz veya gömlek (2sindende almak ta fayda var) hem iş yerinde, hem de abiye gerekliliğinde hayat kurtaracak tarzlardandır.

2. bir stilde, gri ütü izli kalem pantolon ve üzerine alacağımız gri ya da antrasit tonlarındaki ceket olacak. Bunları çalışma ortamı dahil, her türlü resmi ortamda kullanabilmemiz mümkündür.

ABİYE MODELLER: Siyah vücuda oturan, mini bir abiye elbise dolabımızda her tür ortam için bulunmak zorunda. Yine şarabi tonlarda, örneğin: vişneçürüğü veya rose pembesi bir mini elbise de çok hoş duracaktır. Bunun dışında düğünler, davetler, protokol geceler için kendinize yakıştırdığınız renkte bir tuvalette dolabınızda mevcut durumda olursa hakkınızda iyi olacaktır.

Author

Share