Bayan Giyim Kombinleri | Hanımların Dünyası

loading...

Bayan Giyim Kombinleri

Bayan Giyim Kombinleri

Bayan Giyim Kombinleri

 

Bayan giyim kombinleri denilince akla uçsuz bucaksız kıyafet çeşitleri gelmektedir. Çünkü erkeklerde olduğu gibi kadınların giydiği kıyafet çeşitleri sınırlı değildir. Erkekler sadece gömlek pantolon, tişört pantolon gibi kombinler yapabilirken kadınlarda bu seçenekler oldukça fazlalaşıp etek bluz, pantolon bluz, elbise, tunik pantolon veya sadece tunik ve tulumlar gibi çeşitli kombinler meydana getirebilirler. Üstelik kadınlarda ki bu seçenekler model çeşitliliği olmakla kalmayıp renk çeşitliliği olarak da karşımıza çıkıyor. Ayrıca kıyafetlere eklenen dantel, işlemeler, boncuklar ve tül gibi çeşitli detaylarla kıyafetler hareketlendirilebiliyor ve daha hoş bir intiba bırakılabiliyor.

Yerine Göre Kıyafet Seçimi Bayan giyim kombinleri gidilen ortama göre çeşitlilik gösterir elbette ki. Her zaman gideceğiniz iş yeri ortamında iş yerinizin ortamına bağlı olarak ceketli takım modeller veya etek gömlek tercihleri şık bir seçim olur. daha çok rahatlığı ön planda tutuyorsanız da bunların pantolonlu şekillerini yani ceket pantolon veya gömlek pantolon şekillerini tercih edebilirsiniz. Altına giyeceğiniz topuklu ayakkabılarla da güzel bir uyum yakalanır. Topuklu ayakkabıyı stiletto olarak seçmek şıklığınıza şıklık katar ama rahatlık açısından çok iyi bir tercih olmayacağını söylemek doğru olur. Rahatlık açısından en uygun olan çeşitler platform topuklardır. Ayaklarda çok fazla bir eğim yaratmadan ayaklarınızı tümüyle yerden keser ve rahatlık sağlar.

Topuklu ayakkabılar şart değildir tabi ki. Boyunuza güveniyorsanız fazlasıyla güzel çeşitleri bulunan babet modellerle de şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Bu kombinler ofis tipi işyerleri için uygun olan kombinlerdir . İş yeri olarak ofis tipi değil ve daha rahat ve şıklık gerektirmeyen bir ortamda çalışıyor iseniz kıyafet seçiminde pek bir sınırlamanız olmadığından spor ayakkabıdan topukluya her tür ayakkabı tercih edebilir etek ve elbiselerden kot pantolonlara kadar her tarzdan kıyafeti giyebilme rahatlığına sahip olursunuz. Kadınlar işyerinden sonra akşam üzeri bir mekana geçeceklerse kıyafet değişikliği olmadan bunu yapmak isterler. Bunu sağlamak içinde yapılan bazı kıyafetler bulunmaktadır. Bu giysiler hem işyerinde giyilecek kadar ciddi hem de dışarda akşam üstü nezih bir mekanda giyilebilecek kadar şık olabilmektedir.

Eğer bu gibi durumlardan muzdaripseniz bu tarza sahip giysilerden satın alarak bu ihtiyacınızı böylelikle kolay bir şekilde giderebilirsiniz. İş yerleri dışına çıkacak olursak ve herhangi bir akşam yemeğine gideceğinizi baz alırsak kıyafet seçimini daha şık ürünlerden yana kullanmalıyız. Elbiseler akşam yemekleri için benzersiz bir seçimdir. Daha çok kısa veya orta boy kıyafetler abartısız olmadıkları için daha uygun olacaklardır. Altına da yine şık bir topuklu ayakkabı elbiseyi tamamlayacaktır. Çanta seçimi seçim olarak da kola takılan çantalar da dahil olmak üzere portföy çantalar da şık bir tercih olacaktır.

Son olarak kolye, küpe, yüzük, bileklik, saat gibi aksesuarlarla da hayal ettiğiniz görünümü yakalamamanız için hiçbir engel kalmayacaktır. Vücut Tipine Göre Kıyafet Seçimi Vücut tipine göre yapılan bayan giyim kombinleri sizi olduğunuzdan daha güzel gösterebilir ve zaten var olan güzelliğine güzellik katabilir. Vücudunuzda beğenmediğiniz ve kusur olarak gördüğünüz yerleri çeşitli giyim hileleriyle tamamen görünmez hale getirebilmek sizin elinizde. Tabi bunun için giyim hilelerini bilmeli ve alışveriş yaparken buna uygun kıyafetleri seçmelisiniz. Ve belki de en önemli olan nokta olan denemeden giysi alma hatasına düşmemeye de dikkat etmelisiniz. Malum internette ki alışveriş siteleri oldukça cazip fırsatlar sunuyor ve tüketiciler de bu indirimlere karşı koyamayarak kıyafetler alabiliyor .

Ama alışveriş siteleri iade seçenekleriyle bu durumu önlemeye çalışıyor. Ama bu durumun satın alınan ürünün elimize ulaşma sürecini uzattığını göz ardı etmemekte gerek. Ama dezavantajları olduğu kadar avantajları da vardır hatta avantajları daha fazladır da diyebiliriz. Çünkü oturduğunuz yerden oldukça fazla çeşitte olan ürünleri oldukça uygun fiyatlara satın almış olursunuz. Ama dışarda yani mağazadan yapılan alışverişlerde tüm gün boyunca gezilen mağazalarda bile internette ki alışveriş sitelerinde ki kadar ürün çeşitliliği göremezsiniz belki de. Son olarak vücut tiplerinden bahsetmek gerekirse kum saati vücut tipi gösteren hanımlar en şanslı gruptur ve her kıyafet yakışır bunlara. Armut vücut tipleri bol olan üstlerden kaçınmalı. Ters üçgen vücut şekli olanlar da geniş omuzlu kıyafetlerden kaçınmalıdır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb