Basit Makyaj Teknikleri | Hanımların Dünyası

loading...

Basit Makyaj Teknikleri

Basit Makyaj Teknikleri

Basit Makyaj Teknikleri

 

basit-makyaj-teknikleri

Bayanların evden çıkmadan önce mutlaka kısa veya uzun bir süre ayırdığı makyaj için önemli teknikler nelerdir? Nelere dikkat edilmeli ve nasıl yapmalı? Doğru ton seçimi en önemli faktörlerden. Moda olan ürünü direkt alıp denemeden önce “Acaba bana yakışır mı?” fikrini düşünmek gerekir. Hatta gidip ürünü almadan önce tester ürünlerden elinizin üst kısmına sürerek tonunuzun uyumuna bakmak en mantıklı seçim. Güzel olayım derken sağlığınızdan olmayın ve buna fazla önem verin. Makyajı abartı yapmak yüze fazla zarar verir gibi görünmezken makyaj malzemelerinde bulunan kanserojen maddeler vücudunuza inceden inceye işlemektedir.

Makyaj malzemelerinin içeriklerini mutlaka kontrol edin ve bilindik markalardan almayı tercih edin. Ucuz şekilde makyaj yapayım derken sağlıktan olmaktansa biraz daha fazla para verip kaliteli ürünler alın ve doğru şekilde makyaj yapın. Makyajın en önemli unsurlarından biri olan bu olaya pek dikkat edilmese de ilerleyen dönemlerde problem yaşamamak için dikkat etmeniz gerekmektedir. Dudaklarınıza sürekli ruj sürerseniz üzerinde bir tabaka bırakmış olursunuz. Dişlerinizi fırçalayın ve ardından fırçayla dudaklarınızı da hafifçe ovalayın. Bu dudakta bulunan ölü tabakayı çıkaracaktır ve daha canlı dudak görünümüne kavuşmanızı sağlayacaktır. Ruj sürdükten sonra yemek yemek en korkutucu anlardandır. “Acaba rujum silinir mi?” mantığıyla hareket etmek istemiyorsanız bir tavsiyemiz var! Tek kat ruj sürdükten sonra peçeteyle hafif bastırın ve ardından pudrayla dudaklarınızı ovuşturun. Dikkatli olun pudrayı fazla sürmeniz halinde hiç de hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkacaktır. Bu yöntem çoğu zaman hayat kurtarır. Dudaklarınızın dolgun görünmesini istiyorsanız ruj sürümünü tamamladıktan sonra gümüş tonlu bir ruj ile alt dudağınıza ufak bir dokunuş yapın. Bu dokunuş dudaklarınızı dolgun gösterecektir.

Far sürümünde ise abartıdan kaçınılmalıdır. Kaşlarınızın hemen altına açık tonlu bir far ile renklendirmeniz yeterli olacaktır. Bu gözlerinizin hem dikkat çekmesini sağlayacak hem de abartı olmadan yapılmış bir makyaj olacaktır. Fondoten kullanımında ise fazla sürmek tamamen yanlış bir tercihtir. Ünlü modacıların düşüncesi ise “sadece gereken bölgelerde kullanın ve kalan bölgelerde bırakın kendi cildinizin rengi parlasın”dır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb