Başak Burcu Özellikleri

Author

Categories

Share

Gurubunuz : Toprak

Uğurlu gününüz : Çarşamba

Uğurlu sayınız : 5

Uğurlu taşınız : Koyu mavi zafir

Uğurlu renkleriniz : Açık sarı, açık mavi, kobalt mavisi

Uğurlu çiçekleriniz : Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği

Uğurlu kokularınız : Leylak, limon, sardunya

Uğurlu müzik : Eski şarkılar

En belirgin özelliğiniz : Temizlik

En büyük emeliniz : Toplum tarafından beğenilmek

En büyük hatanız : Çekingenlik

En büyük arzunuz : İşte başarı

Burcun karakteristik özellikleri

Yönetici gezegeninizden dolayı hep bilgiyi ararlar. Zekalarını kendilerine yardımcı olan bir hizmetçi gibi görürler. Bu nedenle Başak burcunu tanımlayan sözcük ‘İncelerim’dir. Başaklar çalışkan ve pratik insanlar olup yaşamlarındaki en önemli konu iştir. Güvendikleri kişilere yardım etmeyi sevmelerine rağmen inanmadıkları ve tembel olduklarını bildikleri kişilere karşı soğuk davranırlar. Yaşamları boyunca dinlenmeden çalışırlar. Onların dinlenme biçimi bile başkalarına yorucu gelebilir. Başak’ların yaşamda ayrıntılar arasında boğulma riskleri hep vardır. Böyle anlarda bile kendi yöntemleri ile yaptıkları işlerde gelişigüzel şeyler bulunabileceğini kabul etmezler. Başaklar genellikle kendilerini hiç kimseye kullandırtmazlar sınırlarını belirleyerek ‘hayır’ demesini bilirler. Tutumlulukları bazen pintilik derecesindedir. İçli-dışlı olmayı sevmedikleri için soğuk ve mesafeli bir görünüşleri vardır.

Başak-başak: Her ikisi de yaşamın zevklerine ve rahatına düşkündür. Her iki tip de titiz, detaycı, dürüst ve çalışkandır. Hayatı paylaşmak konusunda oldukça keyifli bir birliktelik yaşayabilirler.

Başak-koç: Başak sevecen, uyumlu, zarif ve içten tavırlarıyla Koç burcunu etkiler. Başak akıllı, sevecen, iyi niyetli, güvenilir ve detaycıdır. Bir kez sevdiği zaman güvenilir ve sadık bir aşık olacaktır.

Başak-boğa: Bu iki tip arasında her konuda bir anlaşma ve uyum söz konusudur. Fakat kişisel anlamda önemli bir zıtlık yaşarlarsa anlaşmaları zor olabilir.

Başak-ikizler: Her iki tip de hayatı doya doya yaşamaktan keyif alır. Başak ince ruhlu ve duygusaldır. Sadakat ve güven onun için vazgeçilmezdir. İkizler uçarı ve özgürlüğüne düşkün gibi görünse de sevdiği zaman çok iyi bir aşık olacaktır.

Başak-yengeç: Birbirlerini fazlasıyla tamamlarlar. Seksüel anlamda her iki taraf da romantik ve arzuludur. Uzun vadede oldukça duygusal ve uyumlu bir ilişki yakalayacaklardır.

Başak-aslan: Aslan korumacı, sevecen, duygusal ve hareketli yapısıyla Başak burcunu etkisi altına alır. Aslan çalışkandır ve para kazanmayı iyi bilir, gururludur ve pohpohlanmaya meraklıdır. Başakın aslanın bu yönüne de hitap etmesi gerekmektedir.

Başak-terazi: Başak burcu kişilik özellikleriyle, teraziyi fazlasıyla etkisi altına alır. Terazi de renkli kişiliği ve samimi tavırlarıyla başak için eğlenceli bir partner olacaktır. Terazi ince ruhlu ve anlayışlıdır. İyi bir sevgilinin yanı sıra iyi bir dinleyici ve iyi bir dost olacaktır.

Başak-akrep: Başak Akrep’in cazibesinden fazlasıyla etkilenecektir. Akrep hükmetmeyi sever. Fakat başak eşitlikçi bir yapıya sahip olduğu için bu durumu kolay kolay kabullenemeyecektir.

Başak-yay: Güven ve sadakate ihtiyaç duyan başakı, yay bir nebze de olsa korkutabilir. Fakat kişisel özgürlüklere fazla müdahale edilmezse yay bunun karşılığını ilişkiye sahip çıkarak verecektir.

Başak-oğlak: Oğlak duygularını gizler ve dışarıya vurmak istemez. Çünkü ona göre bu zayıflık göstergesidir. Bu iki tip hayattan beklentileri açısından birbirlerini tamamlarlar. Seksüel açıdan romantik ve isteklidirler; fakat oğlak, başaka nazaran daha çekingendir.

Başak-kova: Kova duygusal ve bir o kadar da değişken bir kişiliğe sahiptir. Sürekli bir değişim halindedir. Sürekli değişik ortamlarda, değişik kişilerle olmaktan keyif alır. Her iki tipin de ilişkiden ve hayattan beklentileri farklıdır. Kova, başak burcuna güven vermez.

Başak-balık: Başak burcunun ilgisini çekebilecek konular hakkında konuşmayı pek beceremez. Balık daha sakin ve munistir. Öylesine duygusaldır ki bu duygusallık onun hayal aleminde yaşayan bir insan olmasına neden olur.

Author

Share