Baş Ağrısı için En Etkili Doğal Ürünler

Author

Categories

Share

Çağımızın en önemli sorunu olan baş ağrısının  her 10 kişiden 1 inde olduğunu biliyormuydunuz? Evet büyük bir sorun haline gelen ve doktorlara, bitkisel ilaçlara başvuran hastalarımızın sayısı gün geçtikçe artıyor yinede baş ağrısına tam olarak bir çare bulunamıyor. Biz sizler için nasıl doğal yoldan baş ağrısını yenersiniz onu araştırdık.

Sebebi ister tansiyon, ister ayın belirli döneminde olmanız, istert stres olsun baş ağrısı motivasyonu düşüren, enerjinizi tüketen bir sorundur. Sıklıkla tüketeceğiniz bazı besinler baş ağrısı ile savaşmakta çok yardımcı. Elbetteki baş ağrınızın nedenini bir uzman tarafından teşhis ettirip, bir de bu besinleri deneyebilirsiniz.

SU
Susuzluk baş ağrısının en sık görülen nedenlerinden biri. Günde 2 litre su tüketmek orta düzeyde bedensel harekete sahip yetişkin biri için yeterlidir. Eğer spor yapıyorsanız özellikle egzersiz sonrası kaybettiğiniz sıvıyı mutlaka yerine koymanız gerekir.

TAHIL
Günlük tüketilmesi gereken besinler listesinde de yer alan tahıl magnezyum açısından zengin bir gıda. Özellikle adet dönemindekibaş ağrılarına oldukça iyi gelen tahılı tüketmek yararlı olacaktır. Diğer magnezyum zengini besinler ise; deniz ürünleri, fındık, çekirdek,avokado ve yeşil yapraklılar.

SOMON
Aroması bol, yağlı bir balık olarak bilinen somon diğer balıklara nazaran omega-3 zenginliği ile de anılmakta. İçerdiği yararlı yağlar sayesinde baş ağrısı ile savaşmaktaçok başarılı. Somonu öğlen yemeğinize eklemeniz hem yemeğinizer tat katacak hem de baş ağrınıza iyi gelecek. Omega-3 açısından zengin bir diğer şeyin keten tohumu olduğunu hatırlayalım.

ZEYTİN YAĞI
Antioksidan özelliğe sahip olan zeytin yağı aynı zamanda E vitamini içermekte. Metabolizmada sirkülasyon sağlayan ve hormonlardaki dengeye katkı sağlayan zeytin yağ hemen hemen her öğünde tüketilmeli.E vitamini içeren diğer besinler ise; fıstıklar, fıstık ezmeleri ve kabuklu yemişler.

ZENCEFİL
Zencefil sadece miğde bulantısına iyi gelmez. Zencefil baş ağrısı savaşçılarının en güçlülerindir çünkü anti-inflamatuar özelliğe sahip. Baş ağrısı çektiğinizde veya kronik baş ağrınız varsa bir bardak zencefilli bitki çayı içmek çok şey değiştirebilir.

Author

Share