Banyonun Güzel Kokması İçin Öneriler

Author

Categories

Share

Banyoda ne kadar dikkat edersek edelim zaman zaman bazı nedenlerden dolayı kötü kokular olabilir. Borulardan, kanalizasyon borusundan ya da banyodaki tuvaletten kötü kokular gelebilir. Hatta oluşan rutubette banyoda sıkça olduğu için bu da kötü kokuya neden olmaktadır. Sizinde banyonuzda artık kötü kokular fazlası ile canınızı sıkıyorsa bazı yöntemlerle banyonuzun mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.

Karbonatın Gücü 

Banyoda klozet kullanıyorsanız rezervuar kısmına yarım su bardağı kadar karbonat dökünüz. Karbonat koku gidermede etkili olmasının yanında tabi ki temizlikte de işe yaramaktadır. Ayrıca doğal bir yöntem olması da oldukça önemlidir.

Banyonun Güzel Kokması İçin Öneriler.1

Limon Suyu İle Kokulara Veda

Banyonuzda kimyasal yüklü kokular yerine doğal yöntemleri kullanmak istiyorsanız limonun gücünden faydalanabilirsiniz. Koku gelen yere yakın şekilde bir kaba limon sıkılarak koyunuz. Böylece banyonuzda limon kokusunu kolayca alacaksınız.

 

Sirke

Sirke banyo temizliğinde çok seveceğiniz bir üründür. Sirke ile temizlik yaparken uzun süre sirke kokacağını düşünüyorsanız yanılıyorsanız. Sirke temizlikte etkili olmasının yanında mikropları ve kireçleri çözücü etkisi vardır.

Banyonun Güzel Kokması İçin Öneriler.2

Su Giderleri

Su giderleri birçok banyoda ortak sorundur. Tıkalı ya da sorunlu su giderler banyoda kokuya neden olmaktadır. Bunun için öncelikle su giderlerini kontrol ettirmekte fayda vardır. Sorun giderildikten sonra karbonat ve sirke dökerek kötü kokulara engel olabilirsiniz. Bunun dışında çamaşır sodasını gider kısmına döküp üzerine de kaynamış su dökerseniz tıkanıklığı açmış olacaksınız.

Banyoyu Havalandırıp, temizleyin

Banyonuz mutlaka her zaman havalandırılması gerekir. Oluşan nem ve kokunun çabuk çıkması havalandırmaya bağlıdır. Bunun dışında her banyodan sonra temizlik yapmayı ihmal etmeyiniz. Tabi ki kesinlikle nemli bırakmayınız. Bunun içinde çekpaslardan ya da kurulama bezlerinden faydalanabilirsiniz.

 

Author

Share