Balık Burcu Özellikleri | Hanımların Dünyası

loading...

Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu Özellikleri

Gurubunuz : Su

Uğurlu gününüz : Perşembe

Uğurlu sayınız : 7

Uğurlu taşınız : Akvamarin

Uğurlu renkleriniz : Deniz mavisi, yeşilimsi mavi, gümüş

Uğurlu çiçekleriniz : İnci çiçeği, beyaz gül, zambak

Uğurlu kokularınız : Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği

Uğurlu müzik : Yatıştırıcı hafif müzik

En belirgin özelliğiniz : Merhamet

En büyük emeliniz : Rahat

En büyük hatanız : Kendinizi kötülemeniz

En büyük arzunuz : Dünyayı dolaşmak

Burcun karakteristik özellikleri

Duygusal yapıları her alanda kendisini gösterir. Sanata eğilimli bir burç oldukları için bir çok sanatçının balık özellikleri güçlüdür. Arkadaşlık duygularına çok fazla önem verdikleri için yaşantılarında yapılan hataları affetmezler Çevrelerinin çabuk etkisinde kalırlar. Yaşamda başarılı olmak için motivasyona ihtiyaçları vardır. Mistik güçleri çok fazladır. Hissetme yönleri güçlüdür. Bilmeyi ve öğrenmeyi seven bu kişiler yaşam boyunca her şeyi merak ederler. Hatalardan ders almasını beceremezler. Aynı hataları birkaç kez tekrarladıkları görülmüştür. Alışkanlıklarına bağlı olduğu içinde bulundukları şartları kolay değiştirmekten hoşlanmazlar. Çok çabuk karamsarlaşabilen bu kişilerle yaşamak hem zevkli hem de zordur. Duygu ve mantık arasında doğru dengeyi kurabilirlerse yaşam onlar için mükemmel olur. Fakat ne yazık ki her zaman aynı ölçüyü tutturamazlar. Toplum ilişkilerine önem verseler de kuşkucu yapıları yüzünden olaylara uzak kalabilirler. Sürekli haklarında konuşuluyormuş hissi içinde karamsar ve huzursuzlaşabilirler. Politika konusunda duyarlı fakat etkileşime hazır oldukları için de zaman zaman hata yapabilirler. Aile bağları güçlü ve sevdiklerine bağlı olan bu kişilerle anlaşmak her zaman kolay değildir.

Balık-balık: Olayları algılama ve yorumlama şekilleri birbirine çok benzer. Hayatı dolu dolu yaşamaktan keyif alırlar. Birbirlerini çekici bulmaya devam ettikleri sürece sadakat duyguları da bir o kadar artacaktır.

Balık-koç: Diğer yandan Balık burcunun hayata bakış şekli koçu eğlendirebilir. Fakat balıkın tavırları uzun vadede koç burcunu çileden çıkaracaktır.

Balık-boğa: Balık ve boğa arasında pek uyumlu bir ilişki olmaz. Çünkü bu iki karakter birbirinden çok farklıdır. Boğa mantıklı, sevecen, sağduyulu ve anlayışlıdır. Balık ise romantik, duygusal ve hayalperesttir. Balık burcunun bu denli derin duygusallığını boğa anlamakta zorluk çeker.

Balık-ikizler: İkizler sevecen, dışa dönük, konuşkan ve zekidir. Balık ise romantik, duygusal ve hayalperesttir. İkizlerin konuşkan yapısına rağmen, balık bu konuda fazla başarılı değildir. İkizler burcunun ilgisini çekebilecek konular hakkında konuşmayı pek beceremez.,

Balık-yengeç: Yengeç hassas, duygusal ve romantiktir. Derin duygulara sahiptir. Çevresindeki her şeyi yüreğinin sesiyle yorumlar. Balık da sempatik, duygusal, hassas ve romantiktir. Her iki burç da su grubundandır.

Balık-aslan: Aslan hareketli, neşeli, girişken ve romantiktir. Hayatın güzelliklerine, gösterişe ve lükse oldukça düşkündür. Aynı zamanda da gururludur. Balık da sempatik, duygusal, hassas ve romantiktir. Birbirlerinin arzu ve isteklerini anlayabilir ve bunlara karşılık verebilirler.

Balık-başak: Başak akıllı, sevecen, iyi niyetli, güvenilir ve detaycıdır. Bir kez sevdiği zaman güvenilir ve sadık bir aşık olacaktır. Munis bir mizacı vardır. Kendini ifade ederken direkt bir dil kullanır. Balık ise romantik, duygusal ve hayalperesttir. Başak burcunun realist yapısına karşın Balık hayalcidir.

Balık-terazi: Terazi sadık ve uyumlu bir partnerdir. Balık ise romantik, duygusal ve hayalperesttir. Terazi burcunun realist yapısına karşın Balık hayalcidir. Terazi’nin ilgisini çekebilecek konular hakkında konuşmayı pek beceremez.

Balık-akrep: Akrep tutkulu, duygusal, hareketli ve çekicidir. Partneriyle birçok şeyi beraber yapmak ister. Aynı zamanda romantiktir ve hisleri kuvvetlidir. Balık da sempatik, duygusal, hassas ve romantiktir. Her iki burç da su grubundandır.

Balık-yay: Yay burcunun ilişkiden daha gerçekçi beklentileri vardır ve balıkı anlamakta güçlük çeker. Asla onun kadar derinleşememektedir. Bu da arada kopukluk yaratmaktadır. Diğer yandan balık burcunun hayata bakış şekli yayı eğlendirebilir.

Balık-oğlak: Oğlak burcunu anlamak zaman zaman zor olabilir. Çünkü oğlak duygularını belli etmez ve incinmekten korkar. Balıkın onu elinde tutması için ona güven vermesi ve düşüncelerini yumuşak bir dille ifade etmesi gerekir. Oğlak maddi yönden cimri denilecek kadar tutumludur.

Balık-kova: Kova’nın dışa dönük ve mantıklı yapısına karşın Balık bunun tam tersidir. Kova burcunun ilgisini çekebilecek konular hakkında konuşmayı pek beceremez. Kova hareketli ve ele avuca sığmayan bir yapıya sahiptir.

 

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb