Bakır kızıl | Hanımların Dünyası

loading...

Bakır kızıl

Bakır kızıl

Sac Modasında Bakır kızıl

Bakır kızıl son zamanlarda saç modasında sıklıkla kullanılan bir renk haline gelmiştir. Özellikle sanatçıların ve film karakterlerinin kullanması bunda etkili olmuştur. Bakır kızıl denilen saç rengi bakıra çalan kızıl şeklinde tanımlanabilmektedir. Birçok farklı renk tonu olan bu saç rengi bazı tonlarla bakıra, bazı tonlarla da kızıla daha da yaklaşmaktadır. Ten rengi düşünüldüğünde geniş bir kullanımı olan bakır kızıl saç rengi yine de hangi ten rengine yakışmadığı bilinmelidir. Aksi halde oldukça iddialı bir renk olduğu için sizi şıklıktan uzaklaştırabilir, kötü görünüme de sebebiyet verebilir. Bakır kızıl saç rengi kimlere yakışır, bakır kızıl saç modelleri nelerdir? sorularının cevaplarını ayrıntılarıyla yazımızda bulabilirsiniz.

BAKIR KIZIL SAÇ KİMLERE YAKIŞIR? Öncelikle bakır kızıl gibi iddialı renklerin uygulamasının ve kullanımının zor olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Uygulamanın zor olması nedeniyle eğer daha önce bu tip zor tonları saçlarınıza kendiniz uygulamadıysanız mutlaka bir saç uzmanına boyama işlemini yaptırmanızı öneriyoruz. Bunun dışında zaten daha önceden bu konuda deneyimliyseniz evde kendiniz de saçlarınızı boyamanızda bir sakınca bulunmamaktadır. Peki, bakır kızıl saç rengi kimlere yakışır? Bakır kızıl tonları oldukça canlı tonlar olduğu için en çok soluk ten rengine sahip olan bayanlara yakışmaktadır. Çünkü bu canlı tonlar ten rengine canlılık katmaktadır. Bu nedenle bakır kızıl saç renginin en çok yakıştığı ten renkleri açık kumral, kumral ve beyaz tenlilerdir. Peki, koyu kumral ve esmerler bu rengi tercih etmemeli midir, tabi ki hayır. Çünkü doğru ton seçildiğinde bu bayanlar da kolaylıkla hoş bir görünüme kavuşabilir. Ancak tonları seçme konusunda dikkatli davranılmalıdır. Daha canlı tonları açık ten rengine sahip olanlar tercih ederken, esmer tenliler daha çok küllü bakır kızıl tonlarına yönelmelidir.

bakir-kizil

BAKIR KIZIL SAÇ MODELLERİ Bakır kızıl saç modelleri ton farklılığından oluşmaktadır. Bunun dışında bu tona her türlü kesim ve toplama şeklini kendi zevkiniz ve yüz yapınıza uyacak şekilde mümkündür. Bakır kızıl tonları arasında daha çok bakıra çalan tonların beyaz tenli kişiler tarafından tercih edilmesi daha uygundur. Bunun dışında daha koyu renklerin ve daha küllü canlı olmayan renkler ise daha çok kumrallara yakışmaktadır. Sarıya kaçan çok açık renkli bakır kızıl tonlarını ise tercih edecekler yine açık tenli bayanlar olmalıdır. Son olarak şunu belirtmekte fayda var çok esmer olanların bu saç rengini hiç kullanmamaları daha uygun olacaktır.

BAKIR KIZIL SAÇLARIN BAKIMI Bakır kızıl tonlu saç renklerinin bakımı oldukça zordur. Bunun en önemli nedeni de ilk boyandığında saçlar çok parlak ve güzel görünmesine rağmen daha sonraları birkaç yıkamaya akmanın olmasıdır. Bu akma da saçların çok daha mat bir görünüm almasına neden olmaktadır. Bu durumu engellemek için saçlara parlaklık sağlayan kremlerden ve saç bakım ürünlerinden faydalanmak gerekmektedir. Ayrıca, boyalı saçlara özel akmayı önleyici şampuan kullanılmalı ve saç cilalarıyla da uygun parlaklık saçlara verilmelidir. SAÇLAR BAKIR

KIZILA NASIL BOYANIR? Daha önce söylediğimiz gibi bakır kızıl saç renkleri boyaması ve bakımı oldukça zor renklerdir. Bu nedenle de deneyimli olmayanların boyatma işlemini kuaföre yaptırmaları gerekmektedir. Ancak kendinize güveniyorsanız ve ben evde bu işi başarabilirim diyorsanız yazımızın bu bölümünde vereceğimiz talimatlara uygun hareket etmeniz sizi başarıya götürecektir. Öncelikle yapacağınız uygulamanın saç rengi tonuna göre farklı olacağını söylemek isteriz. Beyaz veya sarı tonlardaki saçlarda tam rengi yakalamak mümkün olurken, daha koyu saç renklerinde istenilenden çok daha farklı bir renk edilmektedir. Bu nedenle renk açıcıların koyu saç rengine sahip olanların mutlaka kullanması gerekmektedir. Saçın renk açıcılar kullanılmasıyla tamamen bir tonda açılması sağlandıktan sonra boyama işlemine geçilebilir. Uygulama evde yapılacağı için renk beğenilmediğinde içine farklı tonlarda boyalar katılarak istenilen rengi elde etme şansı olmayacaktır. Bu nedenle seçilecek boyanın kaliteli olmasına da dikkat edilmelidir. Aksi halde uygulama başarılı sonuç vermez.

Saç uzunluğunuza göre kullanmanız gereken boya miktarı da değişecektir. Kısa ve orta boy saçlarda genellikle bir tüp boya yeterli olurken uzun saçlarda 2 tüpe kadar miktar arttırılmaktadır. Eğer dibi gelmiş bir saça uygulama yapılacaksa diplere daha koyu tonda boya hazırlanmalı, boyamada iki farklı ton kullanılmalıdır. Çünkü saçların dip kısımları ısısı fazla olan kısımlar olduğundan boya daha çabuk etkileşime geçmekte ve bu kısımlar çok turuncu hal almaktadır. Saçta renk farklılığını engellemek için de diplerde daha koyu ton tercih edilmelidir. Dip kısımlara uygulama yapıldıktan sonra aşağı kısımlar güzelce boyayla kaplanacak şekilde boyanmalı ve beklemesi içinde bir bone geçirilmelidir. Boyanın kullanma talimatında yazan süre boyunca beklendikten sonra saçlar güzelce yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Daha sonra saçlarınıza bakım yapabilir, ayrıca parlaklık kazanması için de saç cilaları kullanabilirsiniz. İlk etapta fazlaca akma olacağından buna hazırlıklı davranın ve kullandığınız havluları da ona göre hazırlayın. Bunun dışında olası yıpranmaların önüne geçmek için saçlarınıza saç nemlendirici maskelerle bakım yapmayı ihmal etmeyin.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb