Badem Yağı Ne İşe Yarar | Hanımların Dünyası

loading...

Badem Yağı Ne İşe Yarar

Badem Yağı Ne İşe Yarar

Badem Yağı Ne İşe Yarar

Sağlık açısından oldukça faydaları bulunan badem yağının cilde ve saça ne kadar değer kazandırdığını biliyor muydunuz? İçeriğinde bulunan zengin elementler sayesinde cilt üzerinde inanılmaz derecede büyük etkilere sahip olduğu söylenmektedir. Badem yağı ne işe yarar derseniz her türlü faydası bulunmakta ve kişiye mucizevi etkiler yaratmaktadır. Özellikle son zamanlar neredeyse her 5 kozmetik ürünün 2 sinde badem yağı özü ile karşılamaktayız. Badem yağı hem iç sağlığı açısından hem de dış sağlık bakımdan zengin minerallere sahiptir. Bu nedenle sizler birkaç faydasından bahsedelim. Bakalım gerçekten badem yağı ne işe yarar hep birlikte öğrenelim bilgilenelim. Badem Yağının inanılmaz faydaları bunlardır:

• Cildi onarır ve pürüzsüz bir hal almasını sağlar. Birçok deri alerjilerine, sivilcelerde hatta aknelerde bile badem yağının tedavi edici bir özelliği olduğu anlatılmaktadır.

• İçerisinde A ve K vitamini bulunduğundan göz sağlığı içinde koruyucu bir özelliği ele alır. Göz sağlığı ve kirpik sağlığı için en çok tavsiye edilen bakım kürü doğal badem yağıdır. Bunu masaj yöntemi ile sağlayabilir ve bu inanılmaz faydayı göz ve kirpiklerinizde yaşayabilirsiniz. Göz kapaklarının üzerine sürüldüğüne gözün dinlemesine ve görme yetisini daha iyi olmasına katkıda bulunur.

• Badem yağı kirpiklerin hızlı uzamasını sağlar. Dolgun ve etkileyici kirpilere sahip olmak artık hayal değil. Her gün düzenli bir şekilde süreceğiniz badem yağı ile kısa bir süre sonra kirpiklerinizde inanılmaz güzelliklere rastlayabilirsiniz.

• Badem yağı ne işe yarar demeyin saçın ana kaynağı ham maddesi badem yağıdır. Saçınızı istediğiniz dolgunluğa ulaştırabilir.Dolgun kür ve temiz saçlarla ile uzun yıllar bu kalıcılığı sürebilirsiniz. Badem yağı saç yapınızı daha dolgun yapar ve özellikle besleyici özelliği ile saçın dökülmesini, kepeklenmesini engeller. Hatada en az iki kere badem yağını saçınıza sürün ve masaj yöntemini uygulayın. Badem yağı saç üzerinde en az 2 saat durmalı ve besleyici özelliği saça nüfus edilmelidir. Saçınızı ayrıca uzatarak kısa zamana istediğiniz uzunluğa sahip olmasına katkıda bulunur.

Badem yağının saç üzerinde etkisi büyüktür.

• Badem yağı deri sağlığı içinde oldukça idealdir. Deride oluşan alerjilere, döküntülere hatta çeşitli yanma ve kızarmalara krem görevin yapar ağrıyan bölgenin acısını hafifletir.

• Kalp sağlığı için oldukça idealdir. Badem yağı ile yapılan çorbalar ve sulu yemekler mide sindirimini düzenler. Kan şekerini düzenler ve yağ yakma özelliği ile size istediğiniz formda kalma hakkını tanır.

• Romatizma ağrılarına iyi gelir. Romatizmanın ana merkezi bacaklara sürüldüğünde çeşitli ağrıları en aza indirerek size daha rahat hareket etmenizde yardımcı olur.

• Tırnak ağrılarını giderir. Özellikle güçsüz ve kırılgan tırnaklarınız varsa, tırnağınızın güçlenmesini sağlar Bayanların en çok dert ettiği çabuk kırılan tırnaklardır. Badem yağı ile tırnak masajı çok etkili olmaktadır. Bunu her gün 2 dakika kadar uygulamanız yeterli olacaktır.

• Bağırsak hareketlerini düzenler. Kabızlığa iyi gelir. Özelikle kabız birinin karın haznesine bir çay kaşığı kadar badem yağını ovarak karnına sürdüğünde karın haznesi yumuşar ve kabızlık sorunu azalır.

• Badem yağı en çok cilt bakımlarında faydasını gösterir. Kaymak kadar güzel bir cilde kim sahip olmak istemez ki her gün masaj ile yüze sürülen badem yağı cildin yeniden hayat kazanmasına yardımcı olur. Sizlere badem yağı ne işe yarar hakkında çeşitli bilgileri aktardık.

Saç ve kirpik bakımı için en çok tercih edilen badem yağı sizin daha güzel görünmenize yardımcı olur. Sizlerde badem yağı ile kişisel bakımlarınızı yapabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb