B Fit Hakkında Önemli Bilgiler | Hanımların Dünyası

loading...

B Fit Hakkında Önemli Bilgiler

B Fit Hakkında Önemli Bilgiler

B Fit Hakkında Önemli Bilgiler

b-fit-hakkinda-bilgiler

B fit uygulaması yalnızca kadınlara yönelik ve 30 dakikalık istasyon çalışmaları yapılmasını sağlayan bir egzersiz sistemidir. B-fit istasyonları çalışmaları kişilerin kendi itme- çekme gücüyle çalışan hidrolik ekipmanlar ve üzerinde kardiyo yapılmakta olan platformlardan oluşmaktadır. Önceki dönemlerde hiç spor yapmamış kadınların bile doğru ve etkili bir egzersize yönlendirilmesini sağlayan bu çalışma sayesinde hem formda kalınması hem de kardiyovasküler sistemi geliştirerek sağlıklı bir yaşam sürülmesinde etkili bir yöntem olmaktadır. B fit hakkında önemli bilgiler sistemindeki uygulamalar interval egzersize dayanmaktadır. İnterval egzersizler vücudu durdurmadan farklı sürelerde ve farklı kaslara yüklenmeler vererek uygulanan bir egzersiz çeşididir. Nabızda inişli çıkışlı bir ivmelenme gözlenmesini sağlayan bu sistem ideal nabız aralığına ulaşılarak yağ yakılması konusunda oldukça etkili sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

b-fit-hakkinda-onemli-bilgiler

9 tane kendi itme ve çekme gücünüzle çalışacak hidrolik fitness ekipmanları ile vücudun temel kasları çalıştırılmakta ve kuvvet kazanımı sağlanmaktadır. Bu sırada 9 tane ara istasyonda nabzı yükseltecek kardiyo egzersizler yapılmaktadır. 30’ar saniyelik sürelerde değişen istasyonlar arasında yapılan bu egzersiz programıyla birlikte kuvvette artış sağlanırken aynı zamanda kardiyovasküler sistemde güçlenme sağlanmaktadır. Bu sayede minimum zamanda maksimum sonuç elde edilmektedir. Sihirli zaman 30 dakika Amerikan Sağlık Örgütü tarafından kişilerin sağlıklı olup sağlıklı kalabilmeleri için gereken zaman 30 dakika olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte 1990’lı yıllardan bu yana 30 dakika sihirli bir rakam olarak spor camiasını şekillendirmekte oldukça etkili olmuştur.

b-fit-mekan

Amerika’daki Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC)’nde yapılan araştırmalar sonucunda 30 dakikanın bir kişinin sağlığını koruyabilmesi ve hastalıkları daha iyi önlenebilmesi için en uygun sayı olduğu söylenmektedir. B fit faydaları Fitness sektöründe yazdığı makalelerle ünlü olan Len Kravitz 30 dakika süren bu istasyon çalışmalarının fizyolojik yararları hakkında pek çok araştırma yapıldığını vurgulamaktadır. Bu araştırma sonuçlarına göre istasyon çalışmalarının kasların kuvvetlenmesinde 7 ile 2 arasında bir artış sağladığı ve yağların azalmasında yaklaşık 1 ile 3 azalma sağladığı görülmektedir. Uzmanlara göre haftada en az üç defa 30 dakikalık sürelerle yapılan sporun faydaları saymakla bitmemektedir.

b-fit-mekanlar

Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olan Dr. Nadya Swedan ise 30 dakika süren aerobik ve kas geliştirici sporun yararlarını aşağıdaki şekilde sıralamaktadır.

• Kaslarda şekil ve kuvvetin gelişmesi/ artması

• Dayanıklılıkta artış

• Yorgunluğun azalması

• Performansın yükselmesi

• Kemik yoğunluğunun korunması

• Kas ve eklem sakatlarını önleme

• Duruş gelişimi

• Kan dolaşımının kolaylaşmasına yardımcı olması

b-fit-mekanlari

Bütün bunlarla birlikte erken ölüm riskinin azalması, yüksek tansiyon, diyabet ve bağırsak kanserinin riskinin azalması, kronik kalp hastalıkları riskinin azalması, ideal kilonun korunması, sağlıklı kemik, kas ve eklemlere sahip olunması, depresyon ve endişenin azaltılması ve genel olarak daha iyi bir psikolojik yapıya sahip olmak da 30 dakikalık bu sporun faydaları arasında yer almaktadır. Sadece 30 dakikalık sürelere uyularak yapılan bu uygulamalar pek çok kadın tarafından ilgi görmektedir. Programa katılım B fit hakkında önemli bilgiler uygulamalarında her yaş ve her gelir grubundan kadının daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmesi için hizmet verilmektedir. Bunu sağlayabilmek için ise Türkiye’nin her yerinde aynı kalitedeki hizmet en ekonomik şartlarda sunulmaktadır. Bu hizmetin sağlanabilmesi için b fit sisteminin tüm giderleri en düşük düzeyde tutulmaktadır.

b-fit-nasil-yapilir

B Fit Hakkında Önemli Bilgiler Resimleri

 

b-fit-nedirb-fit-salonlarb-fit-salonlarib-fit-hakkindab-fit-cocuk-jinnastigib-fit-calismab-fit-antrenmanib-fit-antrenmanb-fit-1

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb