Azitrro Sivilce | Hanımların Dünyası

loading...

Azitrro Sivilce

Azitrro Sivilce

Azitrro Sivilce Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Azitrro Sivilce İlacının etken maddesi Azitromisin’dir. AZITRO Film Tablet, kullanımı uygun görüldüğü takdirde vücuttaki bakterilerle savaşarak, bakterilerin vücut fonksiyonları üzerinde sebep olduğu enfeksiyonları tedavi etme özelliğine sahip bir antibiyotiktir. Sinüzit rahatsızlığının belirtileri sırasında, orta kulak iltihabı rahatsızlığının görüldüğü anlarda, bademcik iltihabı yaşanması durumunda, bronşit gibi üst solunum yolu rahatsızlıkları kendini fark ettirdiğinde, farenjit tetkiklerinde ve tedavisinde etkin olarak kullanılır. Zatürre belirtileri olan (akciğer dokusunun iltihaplanması) gibi solunum yolları enfeksiyonları; kulaklarda ortaya çıkan enfeksiyonların tedavisinde; cinsel yolla bulaşması muhtemel enfeksiyonlar ve en önemlisi cilt enfeksiyonlarının ortaya çıkarmış olduğu azitro sivilce kurtulmasında ve tedavisinde antibiyotik etkisinden fayda sağlanarak tedavi yöntemi olarak kullanılır.

AZITRO Hakkında Bilinmesi Gereken Önemli Hususlar: Azitrro Sivilce İlacının etken maddesine karşı bir alerjiniz olduğu hakkında detaylı bilginiz var ise bu ilacı sivilce tedavisinde kullanmanız önerilmez. Vücutta bulunan bakterilerle savaşarak, bakterilerin sebep olduğu geniş etki altına alarak enfeksiyonları tedavi eden bir antibiyotik türüdür. Bu ilacı kullanmadan önceki ve kullandıktan sonraki 2 saat süre boyunca magnezyum veya alüminyum içermekte olan tabletleri almaktan kaçınmalısınız. Bu ilaçla, birlikte kullanılmaları durumunda ilacın sivilceler üzerindeki etkisini ve cilt enfeksiyonlarının bıraktığı tahribat etkinliğini azaltmaktadır. Eğer bildiğiniz ağır böbrek yetmezliği varsa veya karaciğer yetmezliği rahatsızlığınız mevcut ise, bu ilacı kullanmaya başlamadan önce doktorunuzu kesinlikle bilgilendirmeniz gerekmektedir. Bu ilacın kullanımı ve ortaya çıkaracağı etkiler sizin için uygun olmayabilir. Azitrro Sivilce ilacının antasitlerle birlikte kullanılması gerekiyorsa, antasitler kullanılmadan bir saat önce veya 2 saat sonrasında alınmalıdır.

Eğer sağlık sorununuz olarak karaciğer veya böbrek hastalığınız varsa, geçmiş zaman içinde veya şu an etkili olan Uzun QT sendromu hissediyorsanız veya kalp ritim bozukluğu gibi dolaşım sistemi rahatsızlığınız varsa, ilacı kullanmaya başlamadan önce sağlık durumunuzu doktorunuza en detaylı bilgiler vererek Azitrro Sivilce ilacının siszin için uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz. Azitrro Sivilce İlacını güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için bu aşamada doz ayarlamalarına ve en önemlisi gerekli tıbbi testlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Azitro sivilce ilacını kullanmanız sırasında kendinizi iyi hissetmeye başlasanız bile doktorunuzun verdiği kullanma süresini dikkate almalısınız. Çünkü enfeksiyon etkisi vücudunuzdan tam anlamıyla temizlenmeden de hastalık belirtileriniz de iyileşme görülebilir. Azitrro Sivilce ilacının kullanımı sonucunda ishale sebep olabilir. İlacı kullanımı sırasında aşırı sulu ve kanlı ishaliniz ortaya çıkarsa bu yeni bir enfeksiyon belirtisi olarak değerlendirilmektedir. Oluşan bu ishali durdurmak için kesinlikle doktora danışmadan başka bir ilaç kullanmayınız, Azitrro Sivilce ilacı Hamilelik döneminde oluşan sivilcelere karşı doktor tavsiyesi almadan kesinlikle kullanmayınız.

Emzirme dönemlerinde doktorunuza danışmadan Azitrro Sivilce ilacını asla kullanmayınız. Azitrro Sivilce İlacının Kullanım Şekli : Doktor tarafından bu ilaç nasıl reçete edildiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Çünkü antibiyotik içeren ilaçların rastgele kullanılması tedavi ettiği belirli bir bölge dışında vücut mekanizmasında başka bir bölgesine yan etki olarak olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilmektedirler. Azitrro Sivilce tedavi süresince lütfen doktorunuzun uygun gördüğü direktiflerine uyunuz. Azitrro Sivilce İlacının Olası Yan Etkileri: Azitrro Sivilce ilacı kullanımı sırasında görülen yan etkilerinden en belirgin olarak karın ağrısı belirtileri, nefes almada güçlük hissi, kurdeşen izleri, yüzde kızarıklıklar, dudaklarda kızarmalar, dilde ve boğazda şişlik belirtileri gibi bir durum far ettiğinizde doktorunuzu en kısa sürede ilaç kullanımını terk ederek bilgilendiriniz.

Azitrro Sivilce Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb