Ayvalık’ın En Güzel Tatil Yeri; Cunda Adası

Author

Categories

Share

Cunda ya da Alibey adası olan yerleşim yeri, Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı bir adadır. Ayvalık koyundaki Ayvalık adaları olarak bilinen yirmi iki irili ufaklı adanın içinde yerleşime açık tek ada Cunda’dır. Ayrıca Türkiye’nin Ege Denizinde bulunan dördüncü büyük adasıdır. Adaya ulaşım karayolu ile yapılmaktadır.

Cunda, tatil yapacak kişilerin çokça tercih ettiği bir yerleşim yeridir. Adada birçok butik otel ve pansiyon bulunmaktadır. Renkli sokaklarında küçük restoran ve cafeleri ile kalabalık yaz akşamları oldukça renklidir. Özellikle Ayvalık tostunun inanılmaz lezzeti bu sokak restoranlarında soğuk ayran ile servis edilir ve tadı başka bir yerde yoktur. Bunun dışında müzik eşliğinde, deniz manzarası ile rakı balık keyfinin en sakin ve huzurlu hali bu adada gerçekleşir.

Renkli çarşısının fiyatı çok uygun olan hediyelik eşya dükkanlarından ve stantlarından tatilciler sevdiklerine hediye alırlar. Cunda adası, hem denizi ve kumsalı hem de sıcak, renkli atmosferi ile Ege’nin tatil rotalarından biridir. Burada tatil yapmak isteyen kişiler çok fazla maliyet harcamadan huzurlu, eğlenceli ve keyif dolu anlar geçirebilirler.

Author

Share