Ayrıntılı Ultrason Ne Zaman Yapılır

Author

Categories

Share

Ayrıntılı Ultrason Ne Zaman Yapılır

ayrintili-ultrason-ne-zaman-yapilir-2

Ayrıntılı ultrason bebeğin üçüncü ayından itibaren yapılmaya başlanmaktadır. Bu yüzden de üçüncü ayından itibaren üç boyutlu ultrason ise bebeğin dördüncü ayından itibaren altıncı ayın sonuna kadar yapılabilmektedir. Ayrıntılı ultrason demek bebeğin her organını incelemek demektir. Hatta anne karnındaki bebeğin yüzü de belli olmaktadır. Doktorlar anne karnındaki bebeğin fotoğrafını çekip anne adaylarına vermektedir. Ayrıntılı ultrasonu kadın doğum uzmanları bakamaz. Sadece radyoloji uzmanları bilmektedir. Bebek riskli şüpheler uyandırdığı zaman bir kez daha yaptırmak ister. Ayrıntılı ultrason yaptırırken bebeğin kafa içerisi, beyni, göğsü, kalbi ve bunun gibi bir sürü organlar inceleyerek bebek değerlendirilir. Ayıntılı ultrasonda bebeğin suyu azalıp azalmadığını da burada anlaşılır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

ayrintili-ultrason-ne-zaman-yapilir-1

Bebekleriniz için ayrıntılı ultrasonu en iyi hastanelerde yaptırmalısınız. Ayrıntılı ultrason her hastanede yapılmaz. Çünkü her hastanede radyoloji uzmanı bulunmamaktadır. İki türlü ayrıntılı ultrason vardır. Bunlar üç boyutlu ve dört boyutludur. Bebekler organlar ile birlikte eli ve yüzünü de görebileceksiniz. Ayrıntılı ultrason bebekleri detaylı inceleyerek hastalığı olup olmadığı bile buradan anlaşılır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Hamilelik takibinde ayrıntılı ultrason ne zaman yapılır,çok önemlidir. Kadın doğum uzmanları size önerdiği zaman mutlaka yaptırmalısınız. Ayrıntılı ultrason yaptırmanızın nedeni hamileliğin riskli olup olmadığı ve doğuma yakın bebeğin suyunun ne kadar kaldığı da belirlenmektedir. Hamilelik boyunca ayrıntılı ultrason yalnızca bir defa yapılmaktadır. Ancak hamilelikte bebeğin gidişinde riskli bir durum varsa kadın doğum uzmanları bir defa daha yaptırmayı önermektedir.

ayrintili-ultrason-ne-zaman-yapilir

Ayrıntılı ultrason kesinlikle her hamile bayanın yaptırmalı diye düşünüyorum. Bu sayede anne adaylarının da içi rahat olmaktadır. Bebeklerinin sağlığı için ve hamileliğinizin nasıl gittiğini öğrenmek için ayrıntılı ultrason çok gereklidir. Ayrıntılı ultrason sayesinde bebekler gelişimini daha iyi takip etmiş olacaksınız. Bebeğinizin tüm organlarını izleyip nasıl geçtiğini ayrıntılı ultrasonda görebileceksiniz. Ayrıntılı ultrasonda riskli bir durum varsa ve bazı anormallikler tespit edildiği zaman tüm bunlar ayrıntılı ultrasonda detaylı bir şekilde görülmektedir. ikinci kez ayrıntılı ultrason yapıldığı zaman bebeğin nasıl büyüdüğü saptanır. Burada bebeğin sindirim sistemi, kan dolaşımı, böbreği ve bağırsakları incelenmektedir.

ayrintili-ultrason-ne-zaman-yapilir

Burada da bebeğin anormallikleri olup olmadığı görülür. Ayrıntılı ultrasonda bebeğin her sorunu ortaya çıkmaktadır. Anne adayları ayrıntılı ultrason ne zaman yapılır,yaptırmadan önce kendilerini her konuda hazırlamaları gerekmektedir. Çıkan her sonuçta üzülmemeleri için bebeğin her türlü sorunu için kendileri alıştırmaları gerekir. Ayrıntılı ultrasonda bebeğin anne karnında nasıl duruş yaptığı da anlaşılır. Bebeğin ayak parmaklarına kadar bebeğin tüm organını radyoloji uzmanı bebeğin anormalliklerini gördüğü zaman sizlere söyleyecektir. İncelemeler belgelere kayıt edilerek kadın doğum uzmanına götürüp sizlere daha iyi bilgi vereceklerdir.

Author

Share

Önceki İçerikBebeklerde Tırnak Batması
Sonraki İçerikPanel Kapı Boyası