Aydın Kuşadası Sahili ve Barlar Sokağı

Author

Categories

Share

Kuşadası, Aydın’ın en çok turist çeken ilçesidir. İlçe her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Renkli sokakları, kalabalık çarşısı, balık restoranları ve barlar sokağı ile yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Kuşadası; renkli çiçeklerle dolu villalardan oluşmaktadır. Ayrıca ilçede turistler için çok fazla pansiyon ve otel bulunmaktadır.

Kuşadası yaz aylarında oldukça kalabalık ve renklidir. Denize bakan restoran ve cafeleri lezzetli yiyecek ve içecekleri ile sürekli turist doludur. Küçük dükkanlardan oluşan renkli hediyelik eşya dükkanları çarşının en güzel özelliğidir. Ayrıca çarşıda bulunan İzmir lokmacıları, waffle dükkanları ve dondurmacıları çok fazla ilgi görmektedir. Lezzet dünyasını içinde barındıran Kuşadası, tatil için en iyi rotalardan biridir.
Kuşadası’nın bir diğer ilgi gören ve sürekli kalabalık olan yeri Barlar sokağıdır. Müzik, dans, eğlence, kokteyl ve atıştırmalıkları ile binlerce turisti kendine çeken barlar bu sokakta hayat bulmuştur. Kuşadası’nın renkli geceleri bu sokakta kendini göstermektedir. Mekanlardan taşan turistler eğlenceyi sokağa taşıyor ve böylelikle dünyaca ünlü barlar sokağı yaz boyunca tek bir gece bile boş kalmadan binlerce kişinin eğlence merkezi haline geliyor.

 

Author

Share