Ayakkabı Bakımı İçin Pratik Öneriler | Hanımların Dünyası

loading...

Ayakkabı Bakımı İçin Pratik Öneriler

Ayakkabı Bakımı İçin Pratik Öneriler

Yaz mevsiminin yavaş yavaş sonlanması ile yaz ayakkabıları dolaplara kaldırılırken, kış ayakkabıları dolaptan çıkmaya başladı. Tabi ki bütün yaz boyunca dolapta kalan bot, çizme gibi kışlık ayakkabılarınızı da giymeden önce bakım yapmak oldukça önemlidir. Böylece bakım yaptığınız ayakkabılarınızı kış boyunca rahatça kullanabilirsiniz. Tamamen pratik olan ayakkabı bakımı yöntemleri şöyledir:

 

Kolay Temizlik İçin Limonu Deneyin

Limon ayakkabı temizliğinde oldukça etkilidir. Ayakkabınızın kirlerini çıkarmak için yarım su bardağı suya yarım limonun suyu koyarak ayakkabılarınızı bu su ile siliniz. Kolayca temizlenmesinin yanında yeni bir görüntü kazanacaktır.

Zeytinyağı ile Parlak Görünüm

Dolaptan çıkardığınız bot ve çizmelerinizi pamukla zeytinyağı sürerseniz hem ayakkabı bakımını yapmış olacak hem de parlak bir görüntüye kavuşacaktır. Hatta parlak ayakkabı giymeyi seviyorsanız arada bir iki damla zeytinyağını pamuğa sürerek temizleyin.

Ayakkabılarınızı Mutlaka Kutusunda Tutunuz

Ayakkabılarınızı daima kapalı bir kutuda tutmak temiz kalmasını ve zarar görmesini önlemiş olacaksınız. Çünkü dolapta açık kalan ayakkabılarınız zamanla tozlanıp deforme olabilir.

Gazete ya da Kağıt Sıkıştırınız

Fazla botlarınız var ise dolapta muhafaza ederken kırışıp bükülmesini istemiyorsanız iç kısmına kağıt ya da gazete buruşturup koyarsanız daha düzgün kalacak ve ayakkabıda çizgiler olmasını önleyeceksiniz. Aynı işlemi yazlık ayakkabılarınızı dolaba kaldırırken de uygulamanızı öneririz.

Ayakkabı Bakımı İçin Pratik Öneriler (2)

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb