Ayak Şişmesine Karşı Bitkisel Tedavi | Hanımların Dünyası

loading...

Ayak Şişmesine Karşı Bitkisel Tedavi

Ayak Şişmesine Karşı Bitkisel Tedavi

Ayak şişmesi genellikle birçok çalışan, yolculuk yapan ya da çok ayakta kalan kişilerin ortak sorunlarından biridir. Ayak bileklerinde meydana gelen bu şişmeler oldukça rahatsız etmektedir. Tabi öncelikle bu ayak şişmeniz devamlı oluyorsa uzmana göründükten sonra nedeni araştırmanız gerekir. Evde de ayak şişmesine karşı bitkisel tedavi yapmak istiyorsanız sizler için çözüm önerisi paylaşacağız.

Ayak Şişmesine Karşı Bitkisel Tedavi.1

Ayak şişmesi için gerekli bitkisel çözüm malzemeleri:

  • 3 damla biberiye yağı
  • 6 damla ıtır çiçeği yağı
  • 6 damla limon yağı

Bu yağları karıştırdıktan sonra küvet suyunu doldurunuz. Bu karışımı küvet suyuna ilave ederek masaj yapıp, bu suda biraz kalın. Daha sonra ılık bir duş alıp çıkın. Haftada bir defa uygulamanız yeterli olacaktır. Kısa bir hatırlatma yapalım. Ayak şişmesi yaşayan hamileler bu bitkisel tedaviyi kullanması önerilmektedir.

Ayak şişmesini önlemek içinde alacağınız bazı önlemler vardır. Günlük egzersiz yapmalısınız. Yemekler tuz oranını düşürmek gerekir. Bulunduğunuz ortamda çok fazla oturmak zorunda kalıyorsanız, otururken de bacak kaslarınızı sıkıp bırakın. Arada da kısa yürüyüşler yapabilirsiniz. Ayrıca C vitamininden zengin gıdalar ve meyveler almayı ihmal etmeyiniz.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb