Ayak Kokusu Neden Olur Nasıl Geçer

Author

Categories

Share

Ayak Kokusu Neden Olur Nasıl Geçer

 

ayak-kokusu-neden-olur-nasil-gecer

Ayak Kokusu Nasıl Geçer

Yaz aylarında sıklıkla karşılaşılan problemler arasında yer alan ayak kokusu hem utandırıcı hem de can sıkıcı bir durum haline gelmektedir. Bu tür durumlar ile karşı karşıya kalmamak adına önerilerimizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Ayak Kokusu Neden Olur?

Ayak kokusunu engellemenin ilk yolu da sıcak havalarda kapalı ayakkabı ve çorap giyilmemesidir. Eğer çorap giymeniz gerekiyorsa ter emen modelleri tercih edebilirsiniz.  Ayak mantarı hastalığı ayak kokusunun oluşmasına sebep olan etkenler arasında yer almaktadır. Ayak mantarını, doktorunuzun tavsiye edeceği ilaçlar aracılığı ile iyileştirebilirsiniz. Stres ve kaygı da ayak terlemesinin ön plana çıkmasına sebep olmaktadır. Terleme problemi de ayak kokusunun oluşmasına neden olur.

Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

Ayak kokusunu gidermek adına kapalı ayakkabılar yerine açık ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. Kapalı ayakkabı giymek isteyenlerdenseniz  koku engelleme özelliğine sahip ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. Ayakkabılarınızı çorapsız giymemelisiniz. Eğer babet ayakkabı kullanacaksanız yarım çorap modellerini tercih edebilirsiniz. İmkânınız var ise gün içerisinde çoraplarınızı değiştirmelisiniz. Gerçek deriye ev sahipliği yapan ayakkabı modellerini tercih etmelisiniz. Hava alan malzemeden üretilen ayakkabı modelleri cilt sağlığınız adına büyük önem taşımaktadır. Ayak kokusunu gidermek adına özel sprey, pudra ve ayak kokusunuz gideren kremlerden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz ayak kokusunu gideren doğal maskeler de hazırlayabilirsiniz. Sizler de en özel öneriler aracılığı ile sizler de ayak kokusunun giderilmesine olanak tanıyabilirsiniz.

Author

Share