Aspirin Maskesi | Hanımların Dünyası

loading...

Aspirin Maskesi

Aspirin Maskesi

Aspirin Maskesi

Aspirin Maskesi ile Cilt Bakımı ve Aspirin Maskesi Tarifi

Bu zamana dek hiç aspirini ağrı kesici olmasının dışında kullandınız mı! Beden ağrılarımız karşısında ilk akla gelen çözümlerden birisi olanaspirin, yaygın şekilde cilt bakımında da kullanılıyor.
Aspirin cilt bakımında daha çok bir akne ve sivilcenin doğal ilacı gibi kullanılıyor. Doğal malzemelerle karıştırılarak  hazırlanan aspirin maskesi ne işe yarar?

 

????????????????????????????????????
Aspirin maskesinin faydaları
Cildinizde sivilce oluşumunu önlüyor,
Cildinizin ışıltılı bir görünüm kazanmasını, ayrıca cilt yüzeyindeki gözenekli yapıya nüfus ederek, gözeneklerin sıkılaşmasını ve cildinizin pürüzsüz görünüm olmasını sağlıyor.
Cildinizdeki leke oluşumlarının önüne geçiyor,
Sıkılaştırıcı etkisiyle cildinizi gerginleştiriyor.
Tüm bu faydalarının yanında aspirin maskesi, asidik özeliği nedeniyle yüz bölgesindeki ağrılara da iyi gelirken, aknenin ortaya çıkarttığı kızarıklıkları da geçiriyor. Bu kadar hoş etkileri olan aspirin maskesini zaman zaman denemekte ve aspirinin cilt bakımındaki mucizevi etkilerinden faydalanmakta yarar var.
Aspirin-maskesi-görünüm
Aspirin Maskesi Tarifi
Peki aspirin maskesi nasıl yapılır? Öncelikle cam kasemizi ve mümkünse maskemizi karıştırmak için tahta çubuğumuzu –bir  kürdan da olabilir- hazırlayalım.
Aspirin maskesi hazırlamak için  3 adet aspirini bir çorba kaşığı ılık suda iyice ezdikten sonra iki çay kaşığı bal ve bir tatlı kaşığı limon suyu ile karıştırın. Maskeyi cildinizde kızarıklık ve sivilce bulunan bölgeye sürerek 20 dakika cildinizde bekletmeniz gerekiyor. Aspirin maskesi, malzemeleri iki kat arttırarak hazırlandığında tüm cildinizde de uygulanabilir. Sivilcelenme ya da yağlanma sorununuzun yoğun olduğu dönemde aspirin maskesini haftada iki kez uygulayabilirsiniz.
Dikkat! Aspirin maskesini test etmeden uygulamayın!
Aspirin maskesini uygulamaya geçmeden önce cildinizde mutlaka test edin. Maskeyi cildinizde küçük bir bölgeye uygulayıp bir süre kızarıklık, şişlik, kaşınma gibi alerjik reaksiyonların gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol edin.
Aspirin maskesini amileler kullanmamalı!
Son olarak, aspirin maskesini hamilelerin kullanmaması  gerektiği notunu da düşelim!

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb