Aşırı Terleyenler İçin Doğal Bitki Çayı | Hanımların Dünyası

loading...

Aşırı Terleyenler İçin Doğal Bitki Çayı

Aşırı Terleyenler İçin Doğal Bitki Çayı

Aşırı Terleyenler İçin Doğal Bitki Çayı

Terleme inşaların en çok şikâyet ettiği durumların arasında yer almaktadır. Özellikle yazın terlemeyen insan ile karşılaşmanız çok nadirdir. Aşırı sıcaklık buna neden olabilmektedir. Sadece yazın değil kışın bile sık terleyenler ile karşılaşırız. Bunun nedeni hipofiz bezinin aşırı hızlı çalışmasından kaynaklanmaktadır. Trioid bezlenin hızlı çalışması ve yazın verdiği bunaltıcı sıcaklar terleme sebebidir. Bunun için insan bu konuda yeterli bakımı sağlayamayabilir. Her ne kadar deodorantlar kullanarak teri gizlemeyi başarsalar da ter farklı yerlerde yine kendini gösterir. Bunun için daha sağlıklı bir yol izlemek gerekir. İşte bunlardan birisi ise bitki çaylarıdır. Peki, her bitki çayı terlemeyi önler mi derseniz tabi ki önlemez. Bu nedenle size vereceğimiz aşırı terleyenler için doğal bitki çayı olan alıç bitkisinin nasıl demlenip nasıl tüketileceği hakkında bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Alıç bitkisi aşırı terleyenler için gerçekten çok etkili bir bitki çayıdır. Sıklıkla içtiğiniz papaya çayı, ada çayı, melisa çayı her ne kadar sizi rahatlatsa da terlemenizi engellemiyor. Bu nedenle size verdiğimiz bu isimi keşfedebilirsiniz. Alıç bitki çayını aktarlardan ya da eczanelerden alarak kendiniz doğal yöntemler ile demleyebilirsiniz. Günde en az 2 defa içmeniz yeterli olacaktır. Zamanla terlemeniz azalacak ve her giydiğiniz kıyafette renk sorunu yaşamayacaksınız. Özellikle koyu renk giyenlerin kıyafette teri daha fazla olmaktadır. Bu nedenle dışarı çıkarken sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Bu aşırı terlemeyi engellemek koltuk altı terleri ve el terlerini engellemek için alıç çayından içmeleri gerekir.

Aşırı terleme sorununuz varsa bir de bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Çok fazla baharatlı gıdalardan mümkün oldukça uzak durunuz. Şekerli gıdaları mümkün oldukça az tüketin. Su ihtiyacınızı yeterli bir şekilde vücuda depolayın. Suyun eksikliği ile atılan ter çeşitli hastalıkların meydana gelmesine neden olur. Bİr de mümkün oldukça uyku düzeninize dikkat ediniz. En yakın zamanda hormon testi yaptırarak bunun nelere bağlı olduğunu araştırınız. Terleme sadece sıcak havalardan kaynaklanmaz. Hastalıklarda, soğuk algınlıklarında, sağlıksız beslenmede, uyku düzensizliklerinde ilaçların yan etkisinde, bazı çaylarda, iç hastalıklarda meydana gelebilir. Bunun neden olduğunu araştırmanız sağlığınızı koruma altında tutmanız oldukça önem taşımaktadır. Kendinize dikkat ederek daha uzun yıllar yaşama lüksüne sahip olabilirsiniz.

Aşırı Terleyenler İçin Doğal Bitki Çayı Resimleri

 


loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb