Aşırı Kilonun Sağlığa Ve Görselliğe Zararları | Hanımların Dünyası

loading...

Aşırı Kilonun Sağlığa Ve Görselliğe Zararları

Aşırı Kilonun Sağlığa Ve Görselliğe Zararları

Aşırı Kilonun Sağlığa Ve Görselliğe Zararları

 

 

Aşırı Kilonun Sağlığa Zararları Kilo her anlamda kişi için zor ve kötü bir görüntü demektir. Tek görsel olarak değil bir de sağlık açısından zararları bulunmaktadır. Bu rahatsızlığın en belirgin özelliği kaslarda yavaşlama ve eklemlerde oluşan ağrılardır. Diğer yandan hareketsizlik ve hareketlerde yavaşlama aşırı kilonun verdiği sebeplerdendir. Kilo almak isteyenler sağlıklı bir şekilde aşmalı vücut indeksinin dışına ala çıkmamalıdır. Çünkü çok fazla alınan kilolar birçok tehlikeli hastalığında habercisi olabilmektedir. Aşırı kilonun sağlığa zararları neler merak ediyorsanız sizleri bu konu hakkında doğru bir şekilde bilinçlendirmek isteriz. Aşırı Kilo Hangi Hastalıklara Yol Açar?

• Çok fazla kilo alımı damar tıkanıklığına sebebiyet verir. Tıkanan damarlar zamanla eklemlere kadar işler ve kas ağrıları, kalp ritminde bozukluk, olası kalp krizleri, nefes almada güçlükler ve hareketlerde yavaşlama meydana gelir.

• Görsel olarak kötü bir görüntüye sahip olmanıza neden olur. Kol ve bacaklarda sürekli artan ödemlerin ve bacak ve kalça kenarlarında varislerin çoğalmasına sebep olur.

• Dengesiz kilo kanser hastalıklarına da sebebiyet vermektedir. Bunların başında lenf yumuşak doku kanseri, mide kanseri, prostat kanseri ve meme kanseri yer alır.

• Akciğerlerde tıkanmalara sebep olur. Bu da sizde solunum yolu hastalıkların artmasını tetikler.

• Çabuk yorulma, dizlerde ve ayaklarda sürekli oluşan ağrılar, eklem ve kas ağrıları gibi rahatsızlıklar ortaya çıkar.

• Çok fazla kilo alımı sadece beden olarak değil, saç yapısının dengesini de bozmaktadır. Hormonlarda bozulma meydana geldiğinden saçta dökülme, saç yapısında cansızlık, erken yaşta saçta beyazlamalar meydana gelir.

• Obezite hastalığının en büyük başlangıcı yetersiz ve dengesiz beslenmeden oluşan aşırı kilo problemidir. Aşırı kilo almak hangi hastalıklara yol açar derseniz her türlü hastalıklara yol açabilir özellikle erken yaşta kalp ve damar hastalıklarını yaşamanıza sebep olmaktadır. En kötüsü de hareketsiz bir hayatınız olur.

 

Aşırı Kilonun Sağlığa Ve Görselliğe Zararları Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb