Arya İsminin Anlamı

Author

Categories

Share

Arya İsminin Anlamı

 

Anne ile baba adaylarının en fazla tereddüt yaşadıkları durum bebeğinin hangi ismi taşıması konusudur. Zaten anne ile baba kendi içerisinde pek çok çeşitli yaşarken aile büyüklerinin ve etrafındaki birçok kişinin de devreye girmesi ile daha fazla kafaları karışabilir. Etraftaki bulunan bazı kişilerinin isim seçme konusunda canınızın sıkılmasına sebep olabilir. Oysa anne ile baba adayları dünyaya getireceği evlatlarına kendi istedikleri ismi seçmek istiyorlar. Kimi zaman toplumun etkisinde kalıp acele karar vermekte ve hiç araştırmadan ne anlama bile geldiğini bilmeden çocuğuna apar topar isim vermeye kalkışıyor. Bu durum anne ve baba adaylarının en büyük yanlışı olup tamiri de bir hayli zahmetli zorlu bir durumdur. Bebek isimlerinden erkek ile kız bebeklerine rahatlıkla konulabilecek isimler arasında yer almakta ve ayırt edilmeden kullanım kolaylığı bulunur.

Bunların bazıları Kuran’da geçmekte bazıları ise geçmiyor ancak güzel anlam ifade eder. Ancak bazı isimler kötü anlamlar içeriyor. Bunun için anne ve baba adayları bebeklerine isim verme konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerekir. Arya İsminin Anlamı ise oldukça merak ediliyor. Unisex bebek isimlerinin kullanımı günümüzde kullanımı oldukça artmaya başlar. Arya İsminin Anlamı ise bu konuda oldukça merak konusudur. Modernleşen günümüzde kadın ve erkek ayrımı yapılmadan bu isimlerin çok fazla tercih edilmektedir. Yeni doğan bebeklere fazlasıyla verildiği görülür. Hayata gözlerini açacak olan çocuklarına isim koymak anne ve babalar için önemli bir görevi belirtir. Bazı anne ve babalar ciddiye alıp iyi araştırma yaparken bazı anne ve babalar ise hiç araştırma yapmadan ne anlam ifade ettiğini bilmeden yalnızca güzel olduğunu ve kulağa hoş geldiğini düşünerek gelişigüzel isimler koyar. Bu şekilde isim koyan anne ve babaların çocukları ilerleyen zaman içerisinde sıkıntıya düşünür.

Özellikle toplumuzda kötü anlam taşıyan isimleri kullanmak insanı olumsuz düşüncelere sevk eder. Ve zamanla isimlerin değişmesine sebep olur. Bireyin ismi kendisi psikolojik açıdan etkileyebilir. Bunun için isim konulurken daha fazla bir hassasiyet gösterilmesi en doğru karar olmaktadır. Opera eserinde ise solistlerden birinin orkestra eşliğinde söylediği şarkıdır. Hindistan kökenli bir isimdir. Özellikle arya ismi bir bestedeki şarkıyı belirtir. Üç bölümlü şarkı formundan oluşan eşlikli solo ses yazılmış sahne şarkısını belirtir. Özellikle M.Ö 1800’lü senelerde İç Asya civarında Hindistan’a gelen bir topluluk Operada sanatçının orkestra eşliğinde söylediği uzun şarkıdır. Farklı isimler kişiye özellikler ve öz güven sağlamaktadır. zamanla bebeklere konulan isimler zaman geçince beğenilmeye bilir.

Arya isminin kullanılması islami bakımdan caiz ve kullanılmasında bir sakınca bulunmaz. Arya İsminin Anlamı Kur’an-ı Kerim’de bulunmaz. Başkalarını düşünme özelliğiniz ne kadar iyimser biri olduğunuzu ele vermektedir. Düşüncesiz davranışlarda bulunmamaya dikkat etmelisiniz. Farklı olmayı sevensiniz ve bu nedenle marjinal değişikliklere açık olmalısınız. Sevdiğiniz insanları her türlü kötülüklere karşı koruyup kollayan bir yapıya sahip olurlar. Çevrenizdekilerin hayatlarına yön vermekten hoşlantı duyarsınız. Üstün yeteneklere sahip olmanız sayesinde tüm dikkatleri üzerinize çekmeyi başarmakta üstünüze yoktur. Emin adımlarda ilerlemek için sürekli olarak mantıklı düşünerek hareket edersiniz. Çabuk ağlayabiliyorsunuz yüreğinizin temizliğini gözyaşlarınız kanıtlamaktadır. İnsanlara karşı kin beslemek tarzınız değil. Affedici bir yapınız vardır. Birey olma duygunuz kuvvetli ve insanları bir birey olarak görür ve saygı duyan yapınız vardır.

Arya isminin analizi ise; A- isminizde a harfının olması sizi çevrenizde saygı duyulan ve özenilesi bir kişiliğe ait olduğunuzu belirtmektedir. Sakin yapınız sizi her durum ve her koşulda olumlu sonuçlara ulaşmanızı sağlar. R- Dengeli ve oldukça uyumlu kişiliğinizle çevrenizdeki kişilerin sizlere saygı duymasını sağlamaktadır. Neşeli yapınız ile de en mutsuz olan insanı bile kolay bir şekilde güldürebilirsiniz. Y- özellikle kimseye kin güdecek bir kişiliğiniz yoktur. Kin gütmek ve ya insanları dinlemeden yargılamak size göre bir durum değildir. Karşınızdaki bireye saygı duyarak öna önem veriyorsunuz. Mantıklı açıklamalar sayesinde seviliyorsunuz. A- Sakin bir kişiliğe sahip olmanızın nedeni ile çözüm üretme yeterliliği çok yüksek biri olduğunuz çevreniz tarafından bilir. Bu durum da ise sizin çevrenizdeki güvenilirliğinizi artırmaya yardımcı olur. Kararlarınıza hep saygı duyulmaktadır. Sizi siz yapan olumlu davranışlarınızdır.

Author

Share