Arnavut Kremi

Author

Categories

Share

Arnavut Kremi

 

Arnavut kremi işlevi yani kullanım amacı sebebiyle aklık kremi adı altında da halk arasında yaygınca bilinen cildi beyazlatmak amacıyla kullanılan, evde yapımı gayet kolay ve bir güzellik ve bakım krem çeşididir. Arnavut kremi, ilk olarak Osmanlı dönemindeki Balkan göçmeni kadınlar tarafından bulunmuş ve bilhassa cilt güzellikleri ile meşhur Balkan kadınları sayesinde git gide tanınmış ve yaygınlaştı. Akça pakça diye tabir edilen bir yüze sahip olmak isteyen kadınlar, ciltlerindeki çil, güneş lekesi ve ya renk tonu dengesizliklerinden kurtulmak için, aklık kremi uygulamaktadır ve Arnavut kreminden alınan sonuçlar oldukça yüz güldürücü oluyor. Aklık kremi diye bilinmesinden ötürü de anlaşılabileceği üzere Arnavut Kremi, uygulayan kişinin cildinin aklaşması, cilt lekelerinin giderilmesi ve daha taze bir görünüme kavuşması için, renk açıcı bir takım bileşenlere sahip, etkili bir krem türüdür.

Arnavut kreminin işlevi ile ilgili birçok insanın beklentisi bu yönde de olsa, esmer tenli kadınların rengini birkaç kullanımın ardından bembeyaz bir ten yaptığını söylememiz pek doğru olmuyor. Ancak düzenli ve uzun süreli kullanım sonunda, kişinin ten renginde kayda değer ve gözle görülür bir açılma olduğu ayrıca aklık kreminin yalnızca ten renginin genel olarak beyazlamasına değil, aynı zamanda cilt lekelerine de iyi gelmesi sebebiyle kişiyi daha fresh bir görüntüye kavuşturarak daha genç ve bakımlı gösterdiği kullanıcılar tarafından sıklıkla bildirilenler arasında yer alıyor. Piyasaki bazı firmalar tarafından fabrikasyon olarak üretilmekte ve satılmakta olan Arnavut kremi normalde tamamen ev yapımı, doğal bir kozmetik ve güzellik ürünleridir.

Aklık kremi yapımıyla ilgili olarak ise mucizevi bilgilere ulaşabileceğiniz bu yazımız size ışık tutacaktır. Düzenli kullandıktan sonra beyaz-berrak, ışıl ışıl bir tene kavuşmanız oldukça kolaydır. Üstelik ev yapımı aklık kreminin içindeki malzemelerin ne olduğunu en ince detayına kadar şahsen bileceğiniz için, yüzünüz gibi hassas bölgelere de çekinmeden uygulayabilir, gönül rahatlığıyla güzelleşirsiniz. Piyasada satışa sunulan Arnavut kremlerinin içinde cıva olduğuna dair söylentiler sebebiyle kadınlar arasında her ne kadar oldukça tartışılan bir ürün de olsa, hala azımsanamayacak kadar hanım, aklık kremi kullanarak güzelleşmekte ve birçoğu güzellik sırlarını kendilerine saklıyor.

Satın aldığımız ürünlerin ambalajlarında ürün içeriği ile ilgili her ne kadar bilgiler mevcut olsa da, pek çok firma, zaman zaman binlerce liralara sattıkları ürünlerin formüllerini deşifre etmemek amacıyla, içerikle ilgili bilgi verdikleri kısımda bir takım kesinliği olmayan detaylar verir. Dolayısıyla, satın alacağınız ürünün içinde civa olup olmadığını üretici firma dışında kesin olarak kimse bilemiyor. Fakat firmaların genel olarak iddia ettikleri şey Arnavut kreminin yapımında arbutin ile neven yağı kullandıkları yönünde oluyor. Bu hususta olan iddialarına göre ise cildin beyazlamasına ve lekelerin giderilmesine kısacası aklığa sebebiyet veren bileşenler arbutin ile neven bulunur.

Arnavut Kremi Nasıl Kullanılıyor? Evde hazırladığınız Arnavut kremini, her gün aynı saatlerde ve özellikle tercihen yatmadan 2 saat kadar önce, cildinizi çeşitli toniklerle iyice temizleyip, yüzünüzü yıkayıp güzelce kuruladıktan sonra, cildinize eser miktarda uygulayınız. Hazırlanan karışım oldukça etkili olduğundan bu sebepte vücudunuzun her yerine uygulayınız. Arnavut kremini ortalama 1-2 saat cildinizde tuttuktan sonra, yüzünüzü bol suyla yıkayıp kurulayınız. Ancak kremi yüzdeki cilt lekelerinden kurtulmak amacıyla değil genel olarak ten renginizi açmak amacıyla kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken durumlar mevcuttur. Kremi vücudunuzun diğer bölgelerine de aynı şekilde uygulamasınız ki, yüzünüzün altından, çene bölgenizden boynunuza doğru bariz renk tonu farklılıkları ortaya çıkmasını engellersiniz. Yüzünüz aklaşır ancak teninizin görünen diğer bölgeleri koyu renkte kalırsa, komik duruma düşmenize sebep olabilir.

Author

Share

Önceki İçerikPRP Fiyatları
Sonraki İçerikDüğün salonları ismi