Ardıç Katranı Sabunu | Hanımların Dünyası

loading...

Ardıç Katranı Sabunu

Ardıç Katranı Sabunu

Ardıç Katranı Sabunu

Özellikle bayanlar ciltlerinin yaşlanmasından, sivilcelenmesinden ve kurumasından çok şikayet ederler. Tabi hiç kimse yaşlanmak istemez. Hepimiz porselen gibi bir yüzümüz, incecik belimiz ve yoğun hacimli saçlarımız olsun isteriz. Fakat tüm bunlara kavuşmak için bolca çaba harcamak gerekiyor. Cilt kurumalarının ve saç diplerinin kuruluk yüzünden kepeklenmesinin tam da zamanı. Kış aylarından bahara atılan bu adımlarda ciltte meydana gelen bir takım değişiklikler nedeni ile yüzde sivilcelenme ve siyah noktalar da arttı. Peki, tüm bunlardan kurtulmak külfetlimi? Tabi ki değil. Cebinizde beş TL’ niz varsa yüzünüzü ve saçlarınızı bu sorunlardan kurtarmanız an meselesi. Ardıç katranı sabununu size bu konularda %95 yardımcı olabilir.

Ardıç Katranı Sabunu Ne İşe Yarar?

Ardıç katranı sabunu muhteşem bir antiseptiktir. Cildiniz üzerinde yerleşen iltihabik rahatsızlıklara son verdiği gibi cildinizi bu sabunun köpükleri ile beş dakika yalnız bırakıp ılık su ile duruladıktan sonra siyah noktalarınız da azalmaya başlıyor. Öncelikle ürününün sadece cilt üzerinde değil, cilt altında da tedavi oluşturduğunu bilmenizde yarar var. Selülit, varis gibi sorunlar ile de daha kolay başa çıkmanız için harika bir tedavi yöntemi. Sabun saçlarda kepeklenmeyi engellerken saç diplerinde güçlenme sağlıyor. Yüzünüzü porselen gibi yapmıyor ama sivilce ve diğer sorunlardan kurtulmanızı sağlarken kırışıklıkları da azaltıyor. Ayrıca sedef ve egzama gibi rahatsızlıklara da iyi geliyor. Vücudunuzun herhangi bir yerinde bu rahatsızlıklardan dolayı oluşan kaşıntılara son veriyor.

Ardıç Katranı Sabunu Nasıl Kullanılır?

Ardıç katranı sabunu yapısı itibari ile biraz sert bir sabundur. Bu nedenle hassas bir cilde sahipseniz kısa süreli tahrişlere neden olabilir. Sabunu önce elinizde köpürtüp sonra kullanmayı deneyin. Sabunu genellikle nemli ortam olan banyoda kullanmanız önerilir. Bu sayede cilt altına çok daha çabuk nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. Saçlarınızda kullanacaksanız saç diplerinize masaj yapın. Bu sayede saçlarınızın diplerini de uyararak güçlendirmiş olursunuz. Bacaklarınızda varis veya selülit varsa bilekten yukarı doğru sabunun köpükleri ile masaj yapın ve beş dakika dinlendirdikten sonra soğuğa yakın ılık su ile durulayın. Bir kaç hafta sonra oluşacak mucizeye inanamayacaksınız.

Ardıç Katranı Yağı Nerede Satılır ve Çeşitleri Var mı?

Sabunu genellikle aktarlarda bulmanız mümkün. Fakat bulunduğunuz bölgede aktar yoksa ki bu mümkün, eczaneden de temin edebilirsiniz. Ürün siyah ve sert bir sabundur. Fiyatı beş liranın altındadır. Fakat satış yeri eczane olursa daha pahalı olma ihtimali yüksek. Eğer ürünü aktardan alırsanız bir kaç TL’ lik de lavanta alın. Sabunu kullandıktan sonra cildinizde meydana gelen gerginlik lavanta çayı ile giderilebilir. Bir pamuk yardımı ile yüzünüzü lavanta çayı ile silin. Yüzünüz yumuşacık olacaktır. Katran sabunun zeytinyağlı olanları da mevcut.Eğer lavanta sevmiyorum derseniz sabunun zeytinyağlısını satın alabilirsiniz. Sabunu kullanmanın farklı yöntemleri de var. Bu anlattığım en basit yöntem.

Katran Sabununu Kullanmanın Diğer Yöntemleri

Sabunu kullanmadan önce cildinizde peeling uygulayın. Her gün içtiğiniz bir fincan kahvenin telvelerini bir tatlı kaşığı zeytinyağı içerisinde bekletin. Banyoya girdiğinizde, özellikle bacaklarınızda selülit varsa sakladığınız kahve telvesini bacaklarınıza dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayın. Bu bacaklarınızdaki ölü deriden kurtulmayı sağlar. Bu sayede sabunun etkisi daha yüksek olur. Aynı peelingi eğer yüzünüz yağlı değilse yüzünüzde de kullanabilirsiniz. Bu tür şeylerle uğraşmaya vaktim yok diyorsanız sabunun bir kısmını ılık suyun içine rendeleyin. Küvete döküp üzerine ılıktan biraz sıcak su ekleyin. Hatta içine biraz da gül yağı ve jojoba yağı damlatın. Bu suyun içerisinde yarım saat kalmanız vücudunuzu tüm rahatsızlıklardan arındıracaktır.

Katran Sabununu Kimler Kullanmamalı?

Katran sabununu genel olarak herkes kullanabilir. Fakat hamile hanımların, emziren hanımların ve böbrek rahatsızlığı çekenlerin kullanması tavsiye edilmiyor. Ürünün sistit gibi sorunlar ile de başa çıktığı söyleniyor. Açıkçası bir sabundan bahsediyoruz. Yani böbrekler ile ilgili cilt üzerinden bir sorun yaşatabilir mi? Biraz düşündürücü ama yine de bu konuyu bir doktor ile paylaşmakta fayda var. Eğer cildinizdeki sorunlar dermatolojik boyutta ise sabunu doktorunuzun vereceği ilaçlar ile birlikte kullanmanız sorunlarınızdan daha çabuk kurtulmanızı sağlayacaktır. Fakat cilt sorunlarınız iç hastalıklardan kaynaklanıyorsa farklı çözüm yolları aramalısınız.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb