Arap Göz Makyajı Stili | Hanımların Dünyası

loading...

Arap Göz Makyajı Stili

Arap Göz Makyajı Stili

Arap Göz Makyajı Stili

Arap göz makyajı stiline şimdiye kadar çoktan aşina olmuşunuzdur. Çünkü bu makyaj türü, magazin dergilerinde, yaşam tarzında ve moda programlarında olmak üzere her yerde görülmektedir. Ünlüler ve makyaj uzmanları mükemmel görünümünden ötürü bu makyaj stilini tercih etmektedirler. Arap göz makyajı stiline şimdiye kadar çoktan aşina olmuşunuzdur. Çünkü bu makyaj türü, magazin dergilerinde, yaşam tarzında ve ya moda programlarında olmak üzere her yerde görülür. Ünlüler ve makyaj uzmanları mükemmel görünümünden ötürü bu makyaj stilini tercih etmektedirler. Arap göz makyajı, klasik makyaj renkleri ile kombinasyonlarından farklılardır. Bu makyaj stilinde koyu, canlı ve değişik renkler kullanılır ve makyaj, koyu renklerle tezat oluşturan farklı renkte göz kalemleriyle vurgulanmaktadır.

Gözlerde çok parlak renklere alışık olmayabilirsiniz, bu nedenle Arap göz makyajını biraz hafifleterek değiştirmelisiniz. Aynı teknikleri daha açık tonlar kullanarak denemelisiniz. İstediğiniz Arap göz makyajını elde etmek için bazı basit öneriler ise;

Gece ve Gündüz Makyajı

• İlk olarak göz kapaklarına pırıltılı bir göz farı sürünüz. Bunu, üst kirpik çizgisinin dibinden başlayarak tüm göz kapağına uygulamalısınız.

• Daha sonra daha koyu tonda bir göz farı seçerek ve bunu dipten başlayarak göz kıvrımına kadar sürünüz. Bu ton, gözlerinizi vurgulama işlevi uygulanır. Göz farını yayın ve kaşların hizasında biten kanat şeklinde bir görüntü yaratınız.

• Açık renkli, parlak bir göz farı seçin ve bunu göz kapağının içinden başlayarak kaş bölgesinin ortasında bitecek şekilde uygulayınız.

Gece İçin Arap Göz Makyajı

• Gündüz için yaptığınız Arap göz makyajı stili mükemmel bir gece makyajına dönüştürünüz. Vurgulayıcı göz farı tonundan daha koyu bir renk seçerek bunu göz kıvrımından kaş bölgesine kadar uygulayın. Daha önce sürdüğünüz tonların üstüne daha zıt renkler ekleyiniz.

• Bir fırça kullanıp farklı renklerin buluştuğu noktada renklerin birbiriyle karışmasını sağlayınız. Daha sonra kaşları vurgulamak için daha açık bir göz farı kullanmalısınız. Gözlerinizi daha çok öne çıkarmak için krem rengi ya da beyaz bir göz farını tercih ediniz.

• Daha sonra koyu bir göz kalemiyle göz kapağının üstünü boyamalısınız. Son olarak ise, siyah sıvı göz kalemiyle göz kapağının içinden dışına doğru ince bir çizgi çekiniz ve bunu daha önce oluşturduğunuz kanat görüntüsüne kadar uzatabilirsiniz.

• Daha karakterli olması ve hakiki bir Arap makyajı görünümü sağlamak için, hacim veren ve kirpik uzatan bir rimel uygulayın. Öneriler Eğer ki, göz kapaklarınız genişse, küçük bir değişiklik yaparak Arap göz makyajını yapabilirsiniz.

Gözlerde daha fazla derinlik yaratabilmek açık renkler kullanın ve göz kapaklarını vurgulamak için daha koyu tonlar uygulayınız. Özellikle üst kirpiklerinizin dibine siyah ya da kahverengi sıvı göz kalemi de sürünüz. Daha hoş bir görünüm elde etmek için, gözün iç köşesinden başlayarak göz kalemini ince bir şekilde sürün ve gözün dış köşesine ulaşana kadar çizgiyi yavaş yavaş kalınlaştırınız. Tabii ki, büyük gözlerde, göz altına da göz kalemi uygulayın. Çizgiyi gözün dış köşesinden başlayarak iç köşesine doğru yavaş yavaş yok olacak şekilde devam ettiriniz. Büyük gözler için, göz kapaklarında daha koyu ve yoğun tonları dağıtarak ateşli Arap göz makyajını uygulayınız. Daha sonra göz kıvrımını vurgulamak için orta tonda bir göz farı kullanınız. Kirpiklere bir baz uygulayın, kirpikleri uzatan ve hacim veren bir rimel sürerek makyajınızı tamamlamalısınız.

Arap Göz Makyajı Stili Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb