Antalya ve Çevresindeki En Güzel Plajlar | Hanımların Dünyası

loading...

Antalya ve Çevresindeki En Güzel Plajlar

Antalya ve Çevresindeki En Güzel Plajlar

Antalya her yaz binlerce Türk ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Türkiye’de tatil denince akla gelen ilk bölgeler arasında Antalya ve etrafı bulunmaktadır. Akdeniz’in temiz ve güzel denizi Antalya’da birçok plajla hayat bulmuştur. Bu plajlar şöyle sıralanmaktadır;


Konyaaltı PlajıKonyaaltı Plajı; Antalya’nın yaklaşık 3 km batısında bulunan ve 1.5 km uzunluğa sahip bu plaj kum ve çakıl karışımından oluşmaktadır. Plajda yeme ve içme tesisleri bulunmaktadır. Ayrıca burada konaklamak isteyenler için pansiyon ve oteller de bulunmaktadır.


Kleopatra PlajıKleopatra Plajı; Alanya’nın batısında yer alan plaj 2 km uzunluktadır. Denizi oldukça sığ olan deniz ince kumlu bir yapıya sahiptir. Burada da belediye tarafından yapılmış tesisler bulunmaktadır.


incekum plajıİncekum Plajı; Alanya’nın yaklaşık 20 km batısında bulunan İncekum plajı çamlıklardan ve doğal bir güzellikten oluşmaktadır. Burada Orman İdaresi Tesisleri bulunmaktadır. Aynı zamanda çadır kampı için uygun bir yerdir.


Alanya Doğu PlajıDoğu Plajı; Alanya’nın doğusunda bulunan ve Antalya-Mersin karayolu üzerinde bulunan plaj 14 km sahil uzantısından oluşmaktadır. Sahil boyunca birçok tesis bulunmaktadır.


Ulaş PlajıUlaş Plajı; Alanya’nın 6 km batısında bulunan plaj karayolu üzerinde bulunduğu için genel olarak yabancı ve yerli turistlerin dinlenme noktasıdır.


Sorgun PlajıSorgun Plajı; Antalya’nın en güzel plajlarından biridir. Fıstık çamları arasında bulunan plaj doğal ve şirin bir sahildir.


Koru PlajıKoru Plajı; Gazipaşa’nın Koru mahallesinde bulunan plajda deniz kendi kendini filtre eden tek deniz olma özelliğine sahiptir. Deniz’in üç doğal havuzu vardır.


Lara Beach PlajıLara Plajı; Antalya’nın 12 km doğusunda bulunmaktadır. Etrafı çam ormanları ile kaplı olan plajın kumu çok ince bir yapıdadır.


Karpuzkaldıran PlajıKarpuzkaldıran Plajı; Lara plajının barısında bulunan ve Düden şelalesinin denize döküldüğü yerde bulunan plaj askeri dinlenme kampı olarak kullanılır.


Phaselis PlajıPhaselis Plajı; Dağ, deniz ve ormanın bir arada olduğu eşsiz güzellikte bir plajdır.


Finike SahilleriFinike Sahilleri; Güzel manzarası ve ince kumu ile Akdeniz’in en sevilen plajlarına sahiptir.


Tekirova KıyılarıTekirova Kıyıları; Kayalık ve kumsal kıyılardan oluşur. Portakal kokması ile çok sevilmektedir.


Reşat Adası PlajlarıReşat Adası Plajları; Antalya’nın 15 km kadar batısında bulunan etrafı ormanlarla kaplı plajdır. Özellikle piknik yapmak isteyenlerin uğrak yeridir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb